Přejít na obsah

LED interiérové osvětlení


Hravec

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

sú viaceré druhy:

https://shop.emos.sk/2002191020-izolacna-paska-textilna-19mm/10m-cierna - neodporúčam, že akoby asfaltová, alebo ako to nazvať. blbo sa s ňou robí

https://www.tme.eu/sk/details/anc-160-19-10m/upevnovacie-pasky/anticor/ - moja obľúbená, v lokálnom obchode je problém ju v poslednej dobe zohnať

https://www.tme.eu/sk/details/tesa-51608-19/profesionalne-vybavenie-car-audio/tesa/51608-00001-00/ - aktuálne používaná. má trošku väčšie "chlpy" ako tá predošlá...

 

ťažko povedať, ktorá je originál. neviem či aj Škoda nepoužíva posledné 2 varianty. nech si už každý vyberie podľa svojho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahojte, 

chcem sa opýtať či a ako sa dá vyriešiť "problém" kolísania svietenia LED žiaroviek v Octavia III facelift.

Vymenil som v interiéri klasické žiarovky za LED žiarovky na osvetlenie nôh, kufra a v úložnom priestore pred spolujazdcom.

Pozerám žiarovky ktoré tu aj spomínate a skúšal som aj tie a aj iné.

Všetky svietia a aj stmievajú sa v poriadku, ale v úložnom priestore pred spolujazdcom a v kufri na pravej strane svetlo kolíše. (slabne/zosilnieva proste žiarovka mihá).

Myslel som že sú chybné žiarovky tak som ich aj vymenil ale stále to robilo to isté. Skúsil som ich aj vymeniť za iný typ (tiež LED), ale neúspešne.

Menil som aj pozíciu celého svetelného modulu (vymenil ľavé za pravé v kufri) a ani to nepomohlo. 

Aj tie žiarovky čo mihotali som vymenil so žiarovkami na osvetlení nôh a tam svieti v poriadku ale v tom kufri a kastlíku mihocú.

 

Existuje nejaké riešenie ( myslím iné ako nehať originál žiarovky :) )

 

Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 7. 2018 na 10:03, cz pida napsal:

5G0 947 409         

 

konektor 4B0 971 992       

pin N 103 189 05   

 

konektor 1J0 971 972        

pin N 103 358 07         

 

 

 

N10318905 = kolík junior power timer 2,8 mm / 1 mm2

N10335807 = dutinka micro power timer 1,5 mm/ 1 mm2

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 20. 10. 2018 na 14:14, LiveBomb napsal:

Zkoušel jste někdo toto nebo obdobu z Alíka?

 

Ja som skusal do octavie 3 facelift najprv vymienat len ziarovky za LED ziarovky. Svieti to fajn, ale na dvoch miestach mam problem s preblikavanim.

Tak do kufra a do spolujazdcovho kastlika som kupil nakoniec toto:

https://www.aliexpress.com/item/2X-White-LED-Door-Interior-Footwell-Light-Led-courtesy-light-Auto-light-lamp-For-AUDI-A3/32637685322.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dPv1X27

(do kastlika som to zatial nedostal lebo ten LED mobul je taky skoseny a hrubsi ako original a zavadzia mi tam plast ktory je v priestore pre ten svietiaci modul.

 

a na osvetlenie noh toto:

https://www.aliexpress.com/item/For-VW-Golf-5-6-Golf-Plus-Jetta-Passat-CC-EOS-Scirocco-Tourage-Sharan-LED-Car/32637677375.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dPv1X27

 

Svieti to silnejsie a viac do studenej bielej ako len vymena ziaroviek (skusal som asi 5 druhov).

Stmievanie na osvetlenie noh je tiez v poriadku.

 

Takze za mna sa urcite oplati kupit cely modul ako vymienat ziarovky.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Dokáže tady dát někdo dohromady komplet seznam (řasy, zrcátka, ve dveřích, osvětlení nohou, stropní lampičky jak verze s panoramou tak bez, kufr, spz) vyzkoušených LED pro O3 před FL?

Kvalitní vyzkoušené kousky co vydrží, barevně sladěný v celém autě.

Pro osvětlení nohou jestli dát ty kompletní led světla co se dávají do Golfa nebo jen LEDku. Je tam opravdu jiný konektor? V kufru LEDky nebo kompletní světla od Kopáčka?

Nějaký konkrétní z ali nebo vzít https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/3b0947417a-svetlo-interierove-skoda-14102.html ?

Neexistuje nějaký led paket pro O3? Já myslím, že jsem to někde v konfigurátoru cca 2 roky zpátky viděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prošel jsem celý vlákno, prošel jsem několik aut na který mě hodilo hledání, ale moc chytrej z toho nejsem.

 

Proč? Protože s OII jsem jich vyměnil asi 20, s OII FL asi 30, trvalo to vždycky několik měsíců (z ali ta doprava trochu trvá) a nedopracoval jsem se 100% výsledku. Někde u 85% mě to přestalo bavit a tak to mám v autě 3 roky... Stropní lampičky jiný odstín než ty čtecí. Dopracoval jsem se k tomu, že je ten barevný rozdíl malej, ale je to vidět. Ale aspoň nikde nic nesvítí po zamčení auta, nikde nic nebliká a svítí to tak jak si představuju.

 

A určitě se najde někdo, kdo to podobně dělal u O3 a dopracoval se k nějakýmu funkčnímu kompletu, kdy LEDky něco vydrží a nezačnou za 4 měsíce blikat, stejná barva po celém autě (hlavně bílá, žádná modrá nebo fialová), stejná světelnost a hlavně jsou stále v nabídce. 

Třeba osvětlení nohou jsem u OII FL dával kompletní LED světla pro Golfa. Tam osvětlení nohou nebylo, tak nejlepší možnost dát rovnou celý světla a neřešit potom LEDky co tam budou sedět a vhodně svítit atd.. Jo bylo to dražší než 4x světlo a 4x LED + kabely, ale 100% funkčnost a spokojenost. U O3 je tam dám klidně taky (i když to bude 5x dražší), osvětlení nohou už tam je + do kufru, když mi někdo řekne - jo jde to tam, konektor je stejnej, kup přesně tyhle co tam jdou, bez jakékoliv úpravy to tam rozměrově sedí a nemusí se nic brousit. Případně jo dáš to tam, ale je potřeba vyměnit konektor a nakódovat = ok rolba bude mít další práci.

U OII taky asi 3 členové napsali seznam vyzkoušených a hodně lidem to pomohlo...

 

Cena ani délka dodání nebo případná složitější instalace není problém. Jen nebudu podporovat Kopáčka se kterým moc velká spokojenost není a ta cena je na hlavu, když identický jsou na ali za pětinu. Stejně jako nepodporuju zlodějinu v autorizáku, kdy litr oleje nakoupí za 60Kč a prodají za 480-700.

 

No já si právě nejsem jistej u jakýho auta, ale něco takovýho je/bylo. Viděl jsem to v konfigurátoru. Jen nevím jestli to byla O3 a nebo Sup, Kokodák, Karoq, Rapid nebo Scala. Určitě to nebyla Fabka a Citigo. A jsem línej jít klikat do konfigutároru a hledat vhodnou kombinaci kdy to bylo, navíc teď už je třeba ten led paket standartem pro všechny výbavy...

 

Jinak po tomhle slohu zpět k tématu. Osvětlení SPZ jsem tady jako jediný vyčetl, že nejlepší řešení jsou originál LED svítilny 000052110 + kódování, objednáno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som objednal tieto https://www.aliexpress.com/item/2X-White-LED-Door-Interior-Footwell-Light-Led-courtesy-light-Auto-light-lamp-For-AUDI-A3/32637685322.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6b904c4d4J5EbC

 

Keď prídu tak napíšem či je všetko OK.

 

Do fabie som objednal podobné a svieti to super, žiadne ledky T10 tak nedokážu svietiť ako to čo som tam dal.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Tak jsem vyzkoušel hromadu ledek z ali dohromady cca za 2500 a nejsem spokojenej.

Pokud má někdo panoramu jako já, tak zadní stropní jsou sufitky 36mm, stačí tam dát tu která má 2x cree led 10W nebo 14W a svítí to suprově. Jen teda tu lampičku vymýšlel retard a výměna byla trochu o nervy.

Na řasy Osram Premium 6000K mám koupený, ještě je tam musím někdy dát. (Kamarád už má a je to ok.)

No a tím tak spokojenost končí.

Rád bych do osvětlení kufru a osvětlení nohou dal komplet led lampičky.

Do kufru silný a do osvětlení nohou aby fungovala regulace.

Má někdo vyzkoušený na O3 před FL co tam sedí jak konektorem, tak rozměrem a u kterých jde stmívání?

Opravdu nechci dát další 3000 za testování. ?

 

marfan - ty máš koukám před FL a ty co jsi tam dával přesně sedí? Do osvětlení nohou si nedával?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ktoré miesto myslíš tou prvou otázkou ?

 

Zatiaľ nie, mám ešte nejaké LEDky v rezerve čo som dal do rias v predných svetlometoch, tak skúsim ako budú svietiť na osvetlenie nôh.

 

Chcem aby sa to dalo regulovať pretože počas jazdy mám tie žiarovky len na 30% svietivosti. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...