Přejít na obsah

Rapid nebo Roomster ???


slon100

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás....

Má letitá Felicia již dosluhuje a tak uzrál čas na nákup nového vozu.

Volba padla opět na Škodu a po zhodnocení všech pro a proti, volba padla na modely Rapid Spaceback 1.2 TSI, nebo Roomster 1.2 TSI. Cenová hranice okolo 300 000 kč.

Těžká volba......

Čtyřčlenná rodina, krátké trasy do zaměstnání, víkendové výlety, sem tam dovolená, zkrátka klasika.

Požadavky klima, tažné, ostatní výbava navíc už jen potěší...

Co zvolit...?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motorizací 1.2 TSI si si jistý? Motor to rozhodně špatný není, doma jej máme ve 2 autech, ale píšeš o krátkých trasách do zaměstnání a ten motor na krátké trasy hodně trpí a i když né každému, tak se dost často objevují závady s rozvody a pod.. Pokud auto nebudeš mít garážované, tak je pro motor dobré jezdit v zimě trasy cca 15 km a více.. Jinak co se týče těch dvou aut, ze kterých vybíráš, tak mě osobně se více líbí Spacebak, ale Roomster mě přijde daleko praktičtější a pro rodinu lepší díky perfektní variabilitě zadních sedaček, otevírání a přístupu do kufru a podobně.. Co se týče konfigurace jednotlivých aut, tak Roomster vyjde seskládaný v konfigurátoru nepatrně levněji, výhodou u něj budeš mít, že ho seženeš v částce kolem 300 000 i s hliníkovými koly, natož Spacebak aby ses pohyboval kolem 300 000 budeš mít s plecháči.

 

Jinak co se Roomstera týče, tak kdyby sis jej konfiguroval, tak vřele doporučuji si připlatit v konfigurátoru minimálně za hlavové airbagy a za 8 reproduktorů. A v případě spacebaku za radio swing a další 2 reproduktory vzadu, protože jinak děcka vzadu prd uslyší a vepředu ti to bude řvát.U obou aut vem na 100% rozšíření záruky na 4 roky a km podle tvého nájezdu, není to tak vysoká částka a za tu jistotu to rozhodně stojí.

 

Samozřejmě pak to, aby sis obě auta pořádně prolezl a vyzkoušel jak napsal LUKY-007 ti také doporučuji, jestli máš děcka malé, tak si sebou vem i sedačky, zkus do auta dát, ať vidíš, jak a kolik tam je místa.. Případně Jestli máš kočárek a pod, tak jej tam zkus také napsasovat ať vidíš jak a kolik místa zabere  ;) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No můžu říct, že se u nás řeší vesměs to samé. Roomster vychází levněji a je daleko praktičtější. Nerozumím tvrzení zástupců Škody, kteří tvrdí, že Rapidem chtějí oslovit rodiny, pro které je Roomster už malý. Řekl bych, že by to mělo být spíš opačně.

 

Pokud ti nevadí design Roomsteru, tak bych doporučoval pro rodinné účely jeho.

+ lepší variabilita

+ větší kufr (oproti Spacebacku) a když bude potřeba, převezeš i hodně velký spotřebiče

+ pohodlnější nastupování

+ kvalitnější materiály v interiéru (měkčené výplně dveří v oblasti loktů, měkčený materiál na palubní desce)

možnosti výbavy vesměs ty samé

podélný prostor v interiéru je myslím zcela srovnatelný

 

A ještě doporučuji přečíst tohle: http://www.skoda-auto.cz/news/2014-02-21-roomster-vitezem-hodnoceni-dekra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechcel som to takto povodne rozpisovat kedze room vlastnim 7 rok  a kriticky sa vyjadrujem v diskusiach na rapid, ale tiez som svojho casu poskuloval nad rapidom ako nahradou za room 

a nakoniec som sa po otestovani rapidu rozhodol room ponechat nadalej .

 

plati to co bolo napisane, roomster je praktickejsi vzhladom na variabilitu a rozhodne nieje tak osideny ako rapid najma v oblasti materialov a elektrickej vyzbroje.

Variabilita je najvacsie plus - ak ju potrebujes ...  nehovorim tak o velkosti prietoru nad hlavou ale najma moznostou polohovania sedaciek a ich posunu  - co pri prazdnom kufri robi komfortny priestor na dlzku vzadu  a pri naplnenom kufri  - stale dotatok miesta, plusom su aj vyberatelne sedacky a ich variovanie v roznych konfiguraciach co je vhodne ak zvyjnes prevazat rozne predmety nestandardnych velkosti , ktore do klasiky typu rapid aj ked liftback nedas.

co s tyka priestoru v predu sirka je prast jak uhod s rapidom , avsak vyssia strecha robi pocit vacsieho priestoru ...

 

roomster je podlamna take vhodne univerzalne auto - typicky kompromis pre viac pouziti .. ak nemozes vlastnit viac aut.

 

minusom u rooma  je podla mna najma citlivost na bocny vietor vo vyssich rychlostiach kedze je to krabica .. 

 

druha vec je to co osobne preferujes, maly stahovacik (maly zvonka ale priestorny vnutri) alebo uhladeny diazjn sedanoliftabcku s velkym kufrom a velkym razvorom resp. hatch s mensim kufrom  (zhodnym s rommom - kedze rapid je defacto na podvozku roomstra lift ma akurat par centi navyse , kym spaceback je defacto rozmerovo ten isty podvozok)

 

preto pisem ja osobne volim a volil by som opat roomster  (tentokrat by som siel do 1,2 TSI 77 DSG) - zavisi vsak od osobnych preferencii  (u rapidu jednoznacne do 1,2 TSI 77 kw - bohuzial len manual 6st.)

a hlavne skutocne chod do autosalony vyskusaj si auto jedno aj druhe , vyskusaj aj tie detske sedacky 

a potom sa rozhoduj, cenovo je to vsetko porovnatelne, moznosti su plus minus ... 

 

otazka je aj ina .. co a kolko auta dostanes za svoje peniaze.

mozno ma tu niektori ukamenuju, ale pozri sa napriklad aj na Kia Ceed / Hjundaj i30 .... porovnaj ...

 

VaclavŠ - ten co rozpraval ze Rapid je nasmerovany na majitelov Roomstrov .. toho uz z ŠA vyhodili .. tak by som to nebral tak vazne ..beztak  je to nezmysel .... a to bolo na zaciatku ked rapid moc nesiel ... 

Editováno: , autor: LUKY-007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji všem za Vaše reakce.

 

Schválně jsem napsal Rapid nebo Roomster a dal to do hospůdky u Rapida a ne naopak.

Očekával jsem spíš reakce typu:

Jdi do Rapida...., je to novější vůz...., pěknější...., Room je už výběhovka.... a podobně.

Naopak mě příjemně překvapily pozitivní reakce na Roomstera. :kol-47:

Rapid se mi opravdu o chloupek líbí více, ale rozum říká jdi do Roomstera.

Ostatně holkám taky raději koukám pod sukni a ne na sukni. :kol-28: ( i když i ta sukně musí být líbivá)

 

- TSI určitě, jelikož často jezdím naložený v kopcovitém prostředí....

-Korejce určitě ne...Asi trpím těmi korejci avízovanými předsudky a nehodlám se léčit.... :kol-18:

                               PS: určitě nebudu nikoho kamenovat...100 lidí - 100 chutí....

-Osobní návštěva salónu určitě proběhne i s porovnáním obou mých favoritů.

 

Roomster asi nebude moc překvapení, jelikož v práci používáme služební Fábii HTP a TSI...

Takže mám i přímé porovnání obou motorizací a palubní deska fábie se mi i líbí....(teď  zase nekamenujte mě....)

 

Zvědavý jsem spíše na Rapida....

Mám strach, aby nějak moc příjemně nepřekvapil.... :rolleyes:

 

Každopádně sem napíšu jak tohle dilema dopadlo...(bez té návštěvy  salónu to nerozlousknu.)

Editováno: , autor: slon100
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem zvědav, jak to dopadne, kterého vybereš. Většina tu chválí rooma. Jel jsem s ním jen krátce, proto ho nebudu hodnotit. To by nebylo fér. Máme rapida spaceback (jedno děcko) najeto 1500 km takže taky nic moc, ale volba padla na něj prostě "sedl" lépe. Výběr je nakonec stejně na tobě na vás  :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.. a skus opustit predsudky na "korejcov" 

zajdi aj tam ... urcite budes prekvapeny ...a v dobrom ... to uz nie je to co pred 10 rokmi .

 

ta som zvedavy co vyberies .. urcite daj vediet a idealne ak sa zdoveris aj s tym co ta presvedcilo pre konkretny model ....

 

tak spravnu volbu zelam !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mame rooma 2 roky, najeto 40 tisic, tak nejak plna vybava, 1,2 TSI 63Kw. V Rapidu jsem jel, a nijak zvlast me neuchvatil, vevnitr zcela bez napadu, maska divna, ale to je subjektivni, marketing to dozene ze.....

Pokud bychom ted porizovali rodiine auto, 2 dospeli  2 deti, tak horni hranice je 300 tisic, to uz ted vim, cokoliv vic mi prijde jako blbost.

V rozhodovani mezi temito dvema vyhrava jednoznacne room, a to z duvodu neporovnatelne praktictejsiho interieru, vyhazovacich zadnich sedacek (jezdime dokonce stale bez te prostredni a porad uprostred neco strkame, treba kolo pro malou apod.), velkych oknech vzadu, ze kterych deti krasne vidi (narozdil od Octavie 3 kterou jsme meli doma chvili a deti v tom nechtely jezdit, bo z toho nevidi naprosto nic), vysoka vyska interieru vzadu, prevezes v tom i rozmerny veci, a prave pro to ze je na konci vyrobniho cyklu, tj, vychytanej, a taky pro to ze se nelibi kazdymu, cili jej rano pred barakem najdu.

Neco malo k nemu pisu tadyk  http://moje.auto.cz/lulinak/rumik.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je subjektivni, velice.

Ja osobne zase Roomster povazuji za jendo z nejhorsich aut ktere sem mel moznost ridit a celych 14dni co jsem ho mel, bylo utrpeni. Ano, bylo to temer hole, ale motor a auto jako takove bylo pro me jedno z nejhorsich ktere sem mel moznost ridit. (Motor stejny jaky popisuje lulinak btw)

Ba naopak, mel sem i moznost mit CitiGo a na to jsem po podobne zkusenosti kdy sem ho na nejaky cas mel, zmenil zcela nazor a do mesta ho povazuju za idealni.

Pres to uznavam ze si cilovou skupinu ten model nasel, predevsim rodiny s detma, protoze vyhled v zadu je opravdu velky a nevim o zadnem jinem aute, ktere by melo takto velka okna. Bohuzel, diky tomu, je to tak trochu krabice, ktere chybi jizdni stabilita.

A pokud vim, tak i Skodovka neplanuje jeho obdobu, pripadne me opravte pokud se pletu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jízdní stabilita? Jak to myslíš? Co jsem měl možnost svého času jet s R, tak to sedělo jak přibité (16" kola), třeba i oproti dvojkové Fabii. Delší rozvor (+ 155 mm), rozchod přední nápravy ( +3 mm) a hlavně rozchod zadní nápravy (+ 74 mm) udělá své. Napadá mě snad jedině vyšší citlivost na boční vítr, ale to jsem neměl možnost zažít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

M_ike:

1) O nástupci Roomsteru se uvažuje.

2) Co se jízdní stability týče, tak s Roomem je radost řezat zatáčky. Auto je jak přikovaný, okamžitě reaguje na změnu směru jízdy, velmi tuhá karoserie. V porovnání s rozevlátou OII liftback je to opravdu radost z jízdy. (Mám možnost jezdit s oběma vozy, takže vím, o čem mluvím.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuhá karoseria????? asi preto vrzgaju gumy na dverách aj pri menších nerovnostiach. Po ich výmene v servise vrzgaju opat. Kupil som tu ich zázračnu vodičku asi 50 ml za 38 e a tým to patlam. Vydrzí to tak mesiac niekedy dva. O iných pazvukoch v inter. ani nebudem hovorit.  Ale jazdí sa s tým fajn a sporeba je takisto dobrá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, room sedi jako pribity, oproti napr. Fabii II je to z pohledu jizdnich vlastnosti uplne jina liga, holt vyrazne delsi rozvor a vzadu vetsi sirka je velmi znat, fabka na stejne ceste skace jako koza....  

Stale se bavime o malem a levnem aute, za cenu do 300 litru, v plny palbe (na jeho pomery), a proste room v teto kategorii vzhledem k svemu vnitrnimu prostoru a variabilite je pro me osobne pro 4 lidi velmi zajimava volba. 

Ano lze poridit s malym priklatkem i napr. i30 v trikoloru, kolem 300 litru je hranice kde se lame maly vybaveny auto a vetsi polovybaveny, tak stastnou volbu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...