Přejít na obsah

Rapid nebo Roomster ???


slon100

Doporučené příspěvky

Rapid velmi dobře "drží" při normální jízdě . Pokud vjedu do zákruty rychleji, nebo je prudší než jsem odhadl, tak se rapík při překročení této meze dost nakloní, ale stále drží. Jen ten náklon je větší než u předchozího vozu (Focus II). Zatím jen zkušenost na zimních plechách 185 R15 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No příští týden jdu do Škodovky definitivně rozlouskout dilema.

Ale zatím vede Roomster.

Hlavně svou cenou a výbavou oproti Rapidu.

Ale Rapidem se chci každopádně svést.

Nejsem žádný divočák....to už mám za sebou... :kol-28: , proto

opravdu hledám auto na každodenní běžné užívání...A to mi určitě splní oba adepti.

Každopádně sem koncem týdne písnu jak jsem se rozhodl... :kol-28:

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Táta měl 3 Roomstery na operativní leasing firemní, 1.9TDi, 1.4TDi, 1.6TDi. Toho 1.9TDi jsme odkoupili. Roomster je jednoznačně užitkové auto za cenu vzhledu. Vyházíš zadní sedačky během 5 sekund a odvezeš libovolný nesmysl, v kufru s mříží se dobře vozí psi, na odvoz hafo věcí a především vysokých neskladných je to k nezaplacení. Je to auto dříč, obzvlášt se starším 1.9TDi s nulovou spotřebou a tahem jak bejk, ale na parádu to není. Já jsem si teď koupil Rapida Liftback, kufr velikej, auto pěkný, ale sedačky se nedají vyndat, jen sklopit, vzadu to není ani trochu tak vzdušný na hlavu. Ale na běžný ježdění je to praktický a hezký zároveň. Pořád halda místa proti hatchbackům typu i30, Golf, Focus...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže rozhodnuto.

 

Vítězem se stává......... :kol-18:

Škoda Roomster Trumf Ambition, 1,2 TSI, 63 kw.

Zelená Jungle metalíza.

Doplněna výbava o :

ambition plus

tažné

el. otvírání oken

hlavové a boční airbagy

8 reproduktorů

prodloužená záruka na 4 roky nebo 60 000 km

 

Rozhodnutí padlo po přímém srovnání obou adeptů. Rapid se mi sice opravdu o kapánek líbí víc, ale to je jediný bod, ve kterém nad Roomstrem zvítězil.

Plusové body pro Roomstera byly hlavně vyšší posaz, luxusní nastupování na zadní sedadla, cena při zvolené výbavě, i když nepotřebuji převážet atypicky rozměrné předměty, tak u RD se to sem tam využije, možnost vyjmout zadní sededla a jejich variabilita, a podobně...

Jak již bylo zmíněno....je to jen auto.....

 

Jinak děkuji všem za smysluplné a užitečné reakce v tomto vláknu...

 

PS: Rapiďáci nesmutněte.......není všem dnům konec a možná na něj dojde za cca 5-6 let..... :kol-142:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem že ho rapid osloví líbivějším designem a celkovou novostí modelu oproti roomovi.

 

To je právě to, že ona ta novost v tomhle případě spočívá jenom v tom míň okoukaným designu. Protože technika je víceméně stejná a naopak interiér Rapidu je proti Roomsteru ještě mnohem víc očesanej.

 

slon100: Gratuluju k Roomsteru! Rapidů budou beztak za nedlouho na silnici mraky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim si ze jsi dobre zvolil a gratuluji. Ja bych treba pres vsechna prakticka pro pro Rooma ho nezvolil protoze se mi proste nelibi, a to je pro me neprekonatelny problem. Ja abych mel radost z auta krom jine se mi musi libit. U tebe toto pada a udelal si tim padem dobre. Jinak jako majitel Rapida musim smutne konstatovat ze z hlavne z hlediska interieru je Room kvalitnejsi a hodnotnejsi. Nez nyni vojebavane Rapid, O3, setri se opravdu na vsem az moc a ne jen na interieru a pokud s tim Skoda neco neudela bude to casem jeji minus. Nova F3 od znaneho z SA vim bude jeste ojebanejsi. Proste O2, F2, S2 Jsou posledni poctiva auta a ja bych dnes volil radeji 1 rok starou O2 s 1,4 TSI nez nivy Rapid. Kazdopadne mam dotaz, myslel jsi na vybavu, prakticnost atd., ale prave kvuli rodine doufsn ze jsi myslel na bezpecnost. Rapid je postaven tak, ze podle dnesnich prisnejsich kriterii dostal 5 hvezd v EUNCup to Room by dostal ztezi 4, pokud pri starsich kriterii dostal 5. To bylo zase u me stezijni u jinych opomijeny hledisko. 6x airbag standart, vyssi podil vysokopevnostni ocely atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě proto jsem do konfigurace zahrnul i boční a hlavové airbagy...

Rooma budu provozovat hlavně ve městě a po okreskách. Na dálnici se podívám jen minimálně....

A jak jsem již psal, Rapid je sice hezčí, ale to je opravdu jediná jeho výhoda oproti Roomsetru.

Pokud by se mi Roomster nelíbil, určitě bych do něho i přes všechny jeho plusy nešel...

Editováno: , autor: slon100
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Pandora....

1.4 mi přijde taková archaická...Je to vlasně skoro stejný motor, jaký mám v ve své Felicii.

TSI je krásný motor co pěkně táhne, hravý, moderní, tichý, pohodová spotřeba a podobně.

Jeho poruchovosti se nebojím, v poměru prodaných kusů je jeho poruchovost spíše úsměvná a nafouknutá bublina.

A žádný vůz, který si pořídím dnes, mi určitě nevydrží 18 let jako má již notně ohnilá Filda.

S TSI je radostné svezení oproti 1,4....A jeho případné mouchy jsem ochoten risknout....záruka, atd.....:-)

Editováno: , autor: slon100
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...