Přejít na obsah

Rapid nebo Roomster ???


slon100

Doporučené příspěvky

Standavfr - ale to nemůžeš srovnávat s neakčním. Proč bych si při výběru auta vybral tu méně výhodnou variantu ?  To že Seat si myslí že bude v plusu, ještě neznamená že bude. A jestli ti přijde že se tu řeší Rapid jak je poruchový,  to je jasný že to tu budeš často číst, o čem jiným by si tu lidi psali ? Já ti třeba vypsal čím trpěla první Fabia a dle mého názoru byla na tom hůře...

 

Vormen, asi tak nějak, Rapid je prostorem na tom úplně stejně jako Roomster, akorát u Roomstera se ten prostor lépe využije. A na zadních sedadlech je dost místa u obou modelů... A co se týče měkčených plastů, na F1 je mám a když jsem se poprvé dozvěděl že Rapid má tvrdý plasty, říkal jsem si to nechci a pak jsem přemýšlel a nikdy jsem vlastně na palubku nešahal. Spíš se to blbě čistí a i tak mi díky konstrukční vadě vrže, tak co...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až budu doma,tak to srovnám s akčním,u toho neakčního je samozřejmě daleko větší možnost indivindi.S tím prostorem máš pravdu,ale to vyplívá z podstaty těch aut,roomster je mpv se vším všudy a rapid liftback,takže využitelnost roomstra je někde jinde.Měkčené plasty neřeším,ale nedávají je tam kvůli tomu,že jsou lepší na omak,ale kvůli tomu,že nevržou a nedrnčí,u mojí bývalé fabie bylo po 120000 ticho jako v kostele,což u roomstera úplně říct nemůžu.

Ještě k té spolehlivosti,musíš brát v potaz,že rapid je postavený na podvozku roomstra,tady vyzkoušená a léty prověřená technika,fabia byla z gruntu nové auto,proto si myslím,že těch přešlapů tam až tak moc nebylo.Stejně je smutné,že nás výrobci po všech zkuškách a testech oblaží poruchovím klumpem a neodvedou stopro práci.

Editováno: , autor: standavfr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No už jenom nastupování a vystupování vzadu,nakládání dětí,nakládání babiček a dědečků,možnost posouvat zadní sedačky,ale to je pořád dokola,ty tohle nepotřebuješ,my jelikož máme handicapovanou dceru ano.Líbí se mi,že si můžu vybrat a buď využít kufr na max.nebo je vzadu tolik místa,že se o tom rapidu ani nezdálo.A toho místa tam víc je,ať se ti to líbí nebo ne.Ještě bych zmínil polohování opěradel vzadu,to se taky hodí.Dál už to rozebírat nebudu,já nepřesvědčím tebe a ty mě taky ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

standavfr tak jasný, že Roomster je lepší pokud se dojde do extrému, ale troufám si tvrdit, že 90% lidí co mají Roomstera by bohatě stačil Rapid a ani by nepoznali rozdíl v prostoru a měli by hezčí auto a o to jediné dá se říct jde. A tvrdé plasty nemusí znamenat vrzání, to bylo kdysi. Japonci většinou používají pouze tvrdé plasty a nikdo si na nějaké časté vrzání nestěžuje. Je to jenom o zpracování a slícování.  A ani měkčené nepomůžou. Když pominu konstrukční vadu usazení palubky u Fabie 1, kterou jsem ošetřil tím, že jsem palubku vypodložil v místě napravo od budíků ( celou palubku s emi nechtělo sundavat ), tak palubka ani nevrzne. A ani jsem si nevšiml vrzání u jiných Fabií 1. Ale u Fábií 2 a Roomsteru, už poklepávání a povrzávání palubek bylo sem tam slyšet. Asi je to tím, že je to o dost tvrdší auto a palubka je už více komplikovaná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každému co jeho jest,netvrdím,že je rum hezčí než rapid,ale třeba mě se rapid moc nelíbí.Už jsem to tu psal,toledo se mi líbí daleko víc.

U té palubky mě nejvíc překvapilo lupání při nasměrování topení na čelní sklo,takové věci fab nedělala,ale to jsou detaily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rypicong s tím líbením máš pravdu,kdybys mi před dvěma lety řekl,že budeme mít ruma tak bych si myslel,že jseš blázen.Po zvážení všech pro a proti jsme do něj šli,není v téhle ceně moc aut co umí tolik.

M_iku,kolik aut pro 6 lidí je v ceně multiply?Nevím,proč bych měl pohrdat někým jen proto,že si koupí ne zrovna krásné auto.Asi jseš poměrně zabedněný a sebestředný,že nechápeš potřeby jiných.

Editováno: , autor: standavfr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady se musím M_ika zastat, určitě to nemyslel nějak špatně, ale co si budeme nalhávat, Multipla je braný asi jako jedno z nejhnusnějších aut, to samé i Roomster. Paradox je, že se mi obě auta líbí. Líbí se mi zvláštní auta i konzervativní, ale je to kus od kusu. Mě třeba přijde jako příšerný nová 308, je to celkem pěkný auto, ale ty zadní lampy vypadaj tak Korejsky a hrozně, že bych si to nikdy nekoupil, to samé i budíky, to musel vymyslet kokot a ještě se s tím chluběj...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo asi jsem se trochu unáhlil,tímto se omlouvám.Mě třeba dostala naše domácí značka s faceliftem 2oct.,to se vážně nepovedlo,takhle zazdít designově vyvážený auto.To co předvádí peugeot je srovnatelné s fordem,tam je zase nascapaných víc tlačítek než na zvonkách v paneláku,kdysi byl focus v testu na nějaký tv stanici a napočítali v něm 98! tlačítek.Je to doba,ještě že koncern je konzervativní,akorát usb rozhraní by už mohli vzít na vědomí a dávat ho standartně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, to krapet nechápu. Znám hodně lidí co řeknou, že O3 je hnusná, neslaná/nemastná, ale O2 po faceliftu jim přijde OK :(  O2 před faceliftem bylo nádherný auto, vyhrálo i cenu za design jako nejhezčí auto světa ve své třídě a nebyla to pofidérní anketa která se dala tak lehce ovlivnit, Ale O2 po faceliftu, je jak Korejský auto. S těma tlačítkama souhlasím, zase v diskuzích se často setkávám s názorem, že ergonomie Škodovky a celého VW je špatná a že se mají učit třeba od Opelu apod. Tomu se fakt musím smát...

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi čím víc tlačítko tím lepší ergonomie.To máš jak s budíkama uprostřed,hroznej hit a už se od toho upouští.

Vinikající ergonomie opelu je jeden z důvodů proč nemáme merivu.Vcelku dobrý auto,akorát středovej panel vypadá jak 4 kalkulačky pohromadě.Zlatý rum se svými 5 tlačítky+ radio ať nežeru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se mi to povedlo na tabletu

http://cc.skoda-auto.com/cze/pages/step6.aspx

http://cc.porscheinformatik.com/nwapp/nws_cz/ICC3/SEAT!cs!!!S!!!/cc3.htm?MGN=430

Rapidovi jsem něco málo přihodil,seat je v základu.

U seata dostaneš tsi 16v,modernější platformu a pro mě hezčí vzhled,rapid nabídne asi jen větší kufr.

Teť koukám,že odkaz na seat moc nefunguje,ale je to reference se slabším tsi tak se na seznam výbavy proklikejte.

Editováno: , autor: standavfr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přidám svůj názor. Před 4 roky jsem sháněl auto pro rodinu. Vyhrál Roomster a před měsícem jsem koupil Rapida Spaceback. Takže čerstvé srovnání. Roomster ma pohodlnější nastupování , lepší kufr na převoz kočárku a podobných větších věcí ale Rapid lépe sedí na silnici ale to je dáno vyšší stavbou Rooma. Neporovnávám motor a brzdy protože v Roomu mám 1, 4 63 kw a v Rapidu 1, 2 77 kw čili 6 ti kvalt a kotouče vzadu takže rozdíl dost velkej. Ale Rommster zůstává v rodině a nedám na něj dopustit i po problemech s motorem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych třeba do rooma vůbec nedal kočárek a natož další věci k tomu. Leda bych ho nějak složitě rozkládal a natáčel. Takhle dám do Toleda/Rapida kočár normálně kolama dolů a naskládám tam ještě bagáž pro batole a 4 dospěláky na víkend a všechno se to vejde pod plato!!! To room fakt neumí, takže nějaká variabilita je mi k ničemu, protože abych to v něm všechno odvezl, tak to měl naložený až po strop a nic,bych nevidel v zrcátku a při každým zabrzdění bych se dal na modlení a doufal, že ty věci z kufru nezmrzačí děcko na zadním sedadle nebo ostatní spolujezdce. Za mě room fakt ne co se praktičnosti týká, neřeším kvalitu a zpracování obou aut. A mimo jiné nemá ani vzadu tolik místa pro kolena. Měřím cca 190 a sedadlo řidiče mám hodně vzadu a sednu si te za sebe a ještě mám 5cm rezervu, tohle mi moc aut nenabídne, room rozhodně ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

XJO  nikam neveduca diskusia...

 

ked potrebujes dat zlozeny kocar na dno kufra kup si rapid /toledo, (ak kocar skladat nechces vobec kup si dodavku :)

ked potrebujem manipulovat s velkostou kufra a priestoru vzadu  podla obsadensti alebo velkosti nakladu  kup si roomster s dobrou koncepciou zadnych sedadiel , ak sa ti nepaci dodavka ale klasicke auto resp. liftback so skvelym pristupom do kufra ..  kup si rapid, ak potrebujes vacsiu krabicu napriklad na prevazanie niecoho alebo len pre vacsi priestor kup si rooma,

chces auto na ktorom sa setrio a ma neadekvatnu cenu (bez ackie) kup si rapid, chces auto ktore este nebolo tak osidene (ale voci Fabii 1 uz bolo ) kup si roomster.

chces potencialne problmemovy motor TSI 1 gen.  .. je to jedno ci si kupis roomster alebo rapid.

roomster si kup ked ho potrbujes a ked si si kupil rapid / toledo neobhajuj si to pred sebou tym ze room je auto ktore je nanic ..

 

.. dle chuti kazdeho soudruha. 

 

ad lebedak, presne moj pripad ked som pred par rokmi (2007) hladal auto pre rodinu, ktore malo nahradit Fabiu Combi 1  tak za dane peniaze bol room asi jedinou rozumnou volbou, dnes uz mam ine poziadavky aj priority a preto dalsim autom je  SUV ..  a co bude po nom . mozno klasicky kombik, mozno hatch ..  v zavislosti od potreib v danom obdobi a case ..

 

 

 

podla mna zrovnavat roomster a rapid nieje upne namieste .. kazde auto je ina kategoria (MPV/ osobak)  a v podstate aj urcenie , akurat to zdiela rovnake podvozkove a mechanicke skupiny ( elektroniku nie, ta je v rapide na nizsej urovni ako v Roomster/fabii a toje proste fakt )

 

ad vormen, neviem ako ty ale ja napriklad za sebou v aute nesedim .. nemohol by som pritom soferovat :))

priestor vzadu riesim nie pre seba ale pre tych ktori tam sedia :) a tym ze su posuvne tak je to v podstte uplne fuk, kazdy kto tam v roome sedi si nastavi priestor ktory potrebuje  (

a napriklad v rape ked si sadnez sam za seba pri svojej vyske a mas kralovsky priestor na nohy, hlavou do stropu netlacis ?

 

ad M_ike : nastupca roomstera bude .. ved teraz nedavno to bolo medializovane

 

..tymto prispevkom nehovorim ze roomster je lepsi a rapid horsi .. ! (len upozornenie pre majitelov rapidov aby ma nekamenovali)

Editováno: , autor: LUKY-007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vormene a ty jsi toho roomstera zkoušel?Máme 4letou nechodící dceru tak ten náš kočár je trochu větší než normální,když vezu holky na 4 týdny do lázní tak se do rooma všechno v poho vejde do víše opěradel.Když nic nevezu,tak ten kočár ani nemusím skládat.Rapida jsem dost podrobně prolízal a fakt mi nepřišlo,že je vzadu víc místa,spíš mě nasralo když jsem se praštil do hlavy při vystupování.

Je pravda že to nikam nevede,všechno má svoje pro a proti.Pro mě má rapid spoustu proti,hlavně je to auto plné kompromisů a jediná přednost je velikost kufru.Přesně řečeno vyběhlá technika zabalená do trošku líbivého kabátu za moc peněz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...