Přejít na obsah

Rapid nebo Roomster ???


slon100

Doporučené příspěvky

Luky-007: Rapid ma elektriku z F2. Jinak s tim bicem a hovnem souhlasim. Hold dooost vychcanej marketing. A o Roomu a Rapidu se nehadejte. Oboji ma sva pro a proti a co clovek to jine pozadavky kladene na sve auto. Proto se vyrabi tolik aut aby si kazdy mohl vybrat co jemu po chuti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rapid nema elektriku z FII ...

 

je to mix jednotiek zo citigo a FII a su aj veci  nadratovane napevno, bez riadiacich jednotiek (napriklad okna)

proste co najlacnejsie riesenie zabalene marketingovo v co najkrajsom obale (spaceback style plus a pod. )

nakodovat sa preto da minimum veci .... 

 

ad bic a hovno .. naprosty suhlas :) no a marketing je zazracna disciplina ktora dokaze riadne popliest cielovu skupinu 

Editováno: , autor: LUKY-007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád nechápu,jam může technicky jednoduší auto než fabia s horší kvalitou použitých materiálu s dávno zaplaceným vývojem stát takovej ranec.Podle mě je reálná cena za základ někde kolem 240,pak by jim lidi urvali ruce.Francouzi začínají na 220 a o víc jak 20 rapid lepší není.

Ještě se chci bez rejpání zeptat rapiďáku,jestli už jdou zadní el ovládaný okna stahovat zepředu.

Editováno: , autor: standavfr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby Rapid začínal na 240tis, nikdo by nekupoval Fabii. Nějak nechápu, jaký méně kvalitní materiály máš namysli... Palubka z neměkčených plastů se tu snad už vyjasnila. Jednodužší elektriku ( krom stahování oken ) nikdo nepozná. Frantíci Peugeot 301 a Citroen C-Elysee jsou sice levnější, ale je to stejně výběhová technika a hlavně když si do nich sedneš, tak to prostě není tak precizně sestavené auto jako Rapid a to nemluvím o podvozku. Je otázka, jestli je někdo ochotnej za to ty peníze dát. Frantíci jsou ve všech modelech levnější jak Škodovka, vytahovat to u Rapida mi přijde trochu účelové :) Když porovnám C4 a Octavii, tak tam je cenový rozdíl ještě horší :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem řešil nový auto místo Ibizy ST, měla dostačující kufr, ale strašně málo místa vzadu. Tak mě napadl Room a říkal jsem si, že to budem vzhledem k očekávané rodině to pravý praktický auto na úkor vzhledu. Jenže stačilo to auto osobně obhlídnout, otevřít kufr a bylo jasno, že tohle není to pravý. Po stý dokola opakiju, že žádná fatální bombastická variabilita a praktičnost, kterou nás masíruje marketing se prostě nekoná. Jedna Jediná výhoda může být tvar krabice a možnost naložit vyšší věc, ale jinak vubec nic. Oproti Rapidu/Octavii je to zcela marný auto.

Ještě předem vyvrátím argument posuvných a variabilních sedadel. Tohle fakt nepotřebuju řešit, protože všechno bezpečně vždy naložím do kufru při zachování max. prostoru na zadních sedadlech.

Editováno: , autor: vormen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Komu se líbí Roomster, nebudu mu to vymlouvat.Četl jsem spoustu názorů na to v čem je lepší, plasty prostor, nastupování atd. atd. Můj názor: Rapid je i když levné tak krásné auto. A když se podívám na vzhled Rooma , to je prostě úlet který je i se všema jmenovanýma výhodama pro mne neakceptovatelný. Když si prostě koupím auto tak chci aby to jako auto vypadalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano musim souhlasit ze Rapid i Room se nedji srovnavat z tema levnejsima francouzema ani nahodou. I kdyz nema Rapid Top techniku tak ta co ma je uplne nekde jinde. Zkus se v tom francouzi svest s tou 1,6 benzinem a pak s 1,2 TSI. O bezpecnosti asi ani nemluvim. Rapid ma mnohem vyssi podil vysokopevnostni oceli ( proto vazi jen 20kg oproti Fabii vice) atd. atd. V ramci koncernu ma sice nektere dily prevzate. Jen ze i tyhle prevzate dily porad jsou na stejne urovni treba automobilek nyni vyrabenych. Nemyslim elek. okna to je tragedie neomluvitelna a jedna z nejvetsich chyb. Zase tuhle jsem jel v holatku F1 se svihadly a manual ovl. zrcatky a hned se mi ozivily vzpominky a pak je hned clovek rad i za to co je v Rapidu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikto tu predsa nepresviedca ze frantici su lepsi .... Z mojho pohladu ide len o to ze od rapida by som cakal viac nez za tie ceny ponuka .... Frantikov berem ako vyssi level dacie ... A tomu je aj adekvatna cena ...

Jo a tie vylevy o krasnom aute .. Ach ... No dobre ... Kazdemu krasne pride nieco ine .. Niekomu prve nove auto...niekomu priroda...niekomu baby :)

Auto je pre mna plechovica co ma sluzit ... A ma snou byt co najmenej trablov

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To rozhodne a preji ti to. Ja takovy sok nastesti nemel predchozi O1 elegance ( tehdejsi elegance v CR dnes by to ztezi stacilo na Ambition) ale presto. Jinak uvidis ze na nejaky cas si zvyknes ty klady se tim padem potlaci a zacnes po vyprchani nadseni z noveho auta vic vnimat ty neduhy a nedokonalosti. Jako jeden priklad zrovna ta okna, zprvu jsem si rikal ze si zvyknu, ale po 1,5 roce a 26 tis jsem si nezvykl a uz si nikdy nezvyknu. Hold jsem byl zvyklej na neco jinyho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyloženě tu nikdo netvrdí že Frantíci jsou lepší, ale tvrdí tu, že Rapid je oproti nim drahý a já tvrdím že není a argumenty jsem uvedl. Rapid je dražší a po právu. Pokud budu brát jenom akční model...

 

Co by jsi čekal víc že by měl nabídnout ? on nemůže, tím by nakopal cenovou politiku celé automobilky... Když si vezmu Ambition Fresh, slidně vybavený a prostorný auto, který by stačilo většině lidí. cena cca 300tis. Daleko do stejně vybavené Octavie a malý skok od Fabie Combi. Kdyby se přidala ještě nějaká výbava nebo snížila cena, úplně by to vyřadilo kupce Fabie a nebo snížilo kupce Octavii

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Když si vezmu Ambition Fresh, slidně vybavený a prostorný auto, který by stačilo většině lidí. cena cca 300tis.

Zlatá slova! Uvědomte si, že před pár lety byste za tuto cenu měli možná tak Felicii Combi 1.3 50 kW bez ničeho (možná tak centrál a tónovaná skla)! Rapid je proti tomuto povozu v úplně jiných dimenzích - a to jak výbavou, bezpečností, motorem, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja necakam vels ..iba napriklad vybavu na urovni F2 a nie nizsiu ako to je v mnohych pripadoch, necakam asistencne systemy z golfa atd.

 

argument .. pred rokmi neberiem ... ako obhajobu setrenia u  rapida pri sucasnych cenach - nielen rapida ale aj vramci koncernu a aj u konkurencie !

uvedomme si ze je uz ina doba ako pred 10 rokmi ked ficali felicie,

trh je inde, dostupne su ine technologie pokrocilejsie vo vsetkych oblastiach ... a nehovoriac aj o tom ze ekonomicka sila obyvatelstva je niekde inde ...

ja ako zakaznik chcem za svoje peniaze viac a nie menej ako som mal u predchadzujuceho auta ... a to je myslim legitimna poziadavka..

pre mna dnes ist z Rooma do Rapida, je krok spat..vo viacerych  veciach .. aj ked .... ceny su dnes ine nez pred krizou ked som Room kupoval .. nizsie !

Editováno: , autor: LUKY-007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty to stále nechápeš, kdyby se na Rapidu nešetřilo, nemohla by být cena taková jaká je. Rapid je levné auto, ten kdo ho kupuje to o něm ví a je i tak prezentované. Čekat od toho nejmodernější technologie za tuto cenu je holý nesmysl. Trošku jako nechápu co chceš srovnávat. Co se týče nějakých věcí, se ti hodí porovnání s Roomsterem - že by to byl pro tebe krok zpět, ale cenu už nechceš porovnávat. Kolik stál v té době Roomster se stejnou výbavou jako má teď Rapid Ambition fresh, he ? Před 2 lety jsem přemýšlel o Fabii. Elegance, krátká 1.2tsi ( jako referenční se kterou by ale nikdo nejezdil ), by mě vyšla na cca 320tis. Za stejný peníze můžu dnes mít Rapida který je, o dost větší, hezčí, prostornější, bezpečnější, lepší podvozek, lepší výbavou. Že to má tvrdé plasty na který teď mám a na který šáhnu jenom když je otírám od prachu, že to nemá dojezdy oken, mě opravdu netrápí, protože bych si o dost polepšil... Nebo hoď sem nějaký tvoje srovnání, v čem tak výrazném to je krok zpět, nebo dražší nákup...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja dobre chapem ...  len ty nechapes mna :)

 

ja hovorim o SVOJICH POZIADAVKACH ... 

 

opakujem ja chcem uroven minimalne F2

to znamena ak je cenovo a velkostne medzi F2 a OIII tak nech tomu zodpoveda ! 

 

NIC VIAC NIC MENEJ !

 

 

 

...nehovorme o tom ze je to lacne auto .. toto spojenie nieje dobre .. lacne auto je dacia .... 

 

 

 

jo a ten krok spat u mna ?.. myslim v komforte ...  

(cena je jasne ze za tu istu cenu co som dostal roomster vtedy dnes by som mal full vybavu ! o tom ziadna -- a toto neriesim  . nehovoriac ze za tu cenu dnes by som uz kupil octaviu II.. ek. kriza spravila s trhom aj cenami svoje .. proste smola pre tych co kupili auto skor .... na druhej strane prave  aj vdaka krize a poklesu odbytu aut si dnes moze kopec ludi kupit NOVE auto a vznikaju tovary ako rapid, frantici dacia a pod ... )

 

- mat otvaranie okien s automatikou a nemat je polepsenie ?

- mat opeirku na lavu nohu je horsie ako nemat ?

- nastavovat si sedadlo plynulym stelovanim ruzice je horsie ako packou v preddefinovanych polohach ?

- mat na dverach a laktovke latku a nie lacnu kozenku albeo plast na ktory sa mi lepi v teple ruka ?

a tak podobne ...

 

 

toto je len par prikladov .. Z MOJHO POHLADU samozrejme CO PLATI LEN PRE MNA -  NEMUSI PLATIT PRE MILION INYCH a neplati ani PRE TEBA

JA KUPUJEM AUTO SEBE PODLA MOJICH POTRIEB A NIE PODLA POTRIEB TYCH INYCH ...

takze ma nepresvedcuj .. mas to zbytocne ..   ty mas svoj  nazor podobny ako kopec inych , druhi maju iny nazor :))

ja tu len prezentujem SVOJ nazor  a nepresviedcam teba ani nikoho ineho ze Room je lepsi ... a krasnejsi , lacnejsi a postacujuci pre vacsinu ludi ...  nez cokolvek ine ...

 

ja neviem co sa vsetci majitelia rapidov vstekate ako psy ... bojujuete za rapid ako keby vas fabrika platila za reklamu  :)

ved je to len kus plechu .....

 

 

pekny zbytok vikendu pani ! 

Editováno: , autor: LUKY-007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Copak, někdo ti šlápnul na bebí, že se tak čertíš? Sám přece tvrdíš, že je to jen kus plechu... Rypicong má naprostou pravdu, je to levné auto o kterém se za tuto cenu a při použitých technologiích a výbavě ještě před nedávnem nikomu nezdálo ani při nejdivočejších představách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je zajímavý, že tu prezentuješ "neduhy" který snad čtu každý den, něco originálnějšího by to chtělo :)

 

Nikdo tu neštěká, přečti si kdo to tu začal.

 

Napíšeš, že chceš úroveň minimálně F2 a vyjmenuješ opravdu s prominutím píčovinky ( který jsou pro tebe jak ty říkáš důležité - to ti neberu).

 

No já ti tvrdím, že dle mého názoru jsou pro drtivou většinu lidí důležitejší věci, kde F2 nemůže Rapidu konkurovat.

 

Prostor, bezpečnost, podvozek, výbava - vůči velikosti auta, design.

 

Neber že jsem zaujatý, vůbec ne. Původně jsem šel do salonu pro Fabii nebo Roomstera. Roomster ač se mi líbí, byl zavrhnut jenom díky tomu, že tolik praktické auto prostě nepotřebuji a dám přednost designu a Fabia kvůli tomu, že po přesednutí a projetí v Rapidu, je Rapid prostě někde jinde a cenový skok není tak velký...

 

Edit: mě napadla jedna věc, jak moc velký skok a přilepšení byla F2 oproti F1 ??? :) Myslím, že v tomhle srovnání Rapid furt vyjde lépe než F2 oproti F1 :)

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ze bych ja zrovna chvalil Rapid se rict neda. Jen se snazim byt objektivni po 1,5 roce provozu a 26tis. Kdyz to shrnu se zkusenostmi co mam tehda bych se rozhodl jinak a radeji bych vzal O2 s 1,4 TSI rok starou za ty samy prachy. Cekal jsem totiz od Rapida vice a nejakou kvalitu a ne furt travit cas na reklamacich. Design je peknej jak inter tak exter, to ale neni vse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jasně, tomu se nedá vyhnout pokud člověk narazí na problémový kus + se přidají i neduhy prvních modelů. Proto já bych nikdy nekoupil auto hned po jeho uvedení na trh. 1,5 - 2 roky je akorát...

 

Luky, krásně upravuješ zpětně svoje příspěvky, aby pak vůči reakcím na ně nevyšly tak "blbě" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...