Přejít na obsah

Rapid nebo Roomster ???


slon100

Doporučené příspěvky

Chlapci, chlapci....Se tu škorpíte jako báby na pavlači. :kol-15:

Je třeba hlavně rozlišit, že Rapid a Roomster jsou dva zcela rozdílná auta.

Pro Roomstera jsem se rozhodl z praktických důvodů v kterých mi Rapid prostě nevyhovuje.

Samozřejmě pokud by se mi Room nelíbil, určitě bych si ho nepořídil a musel bych se poohlídnout po jiné značce, která by mé požadavky splňovala.

A co se týče výbav....Zeptejme se spíš, co nám Rapid přinesl nového oproti cca 8 let vyráběném Roomsteru.

Škrabku? Oboustranný koberec? Vzhled?.........Opravdu pokrok..

Nicméně je fakt, že Rapid je líbivý vůz, který se mi opravdu líbí a nebýt požadavku na snadné nastupování na zadní sedadla a možnost jejich vyjmutí plus cena v mnou požadované výbavě, byl bych ho koupil.

:kol-31::kol-142:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no s prominutí, to je strašná blbost co jsi napsal.

 

1. neměl nic nového přinést, jakožto od začátku koncipovaný levný auto

2. co přinesla Fabia 2 od Fabie I ? Octavia 3 od Octavie 2 ? také nic převratného a nikdo to neřeší

3. téma znělo jinak, že Roomster nabídne více prvků výbavy, kvůli to vznikly dohady, tvoje otočení otázky je zcela mimo mísu...

4. jsou prvky výbavy které Roomster nemá a nejedná se o škrabku apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a viíte proč jsem si já koupil roomstra krabici než rapida.....?za 1 je to proto že nabídl motor který jde předělat na LPG,2:pro mě o dost lepší nasedání..auto je výš....3:to samé co se tu napsalo..vozím mámu každý týden k doktorovi a dozadu se jí velmi dobře nastupuje..když se zkoušel rapid bylo to pro ní horší(starší osoba),4:roomster byl ve vevnitř vzdušnější než rapid,neříkám prostornější.jen pocitově vzdušnější...5:kvalitativně je dle mě roomster ve vnitř o něco lépe udělán jak rapid....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ani sa mi nechcelo reagovat, ale Motaaa stale chce nejake porovnania aj napriek tomu, ze ich uz dostal niekolko. Mam Roomstra r.v. 2013 vo vybave Family. Neviem ako Rapid, ale napriklad take odkladacie schranky pod prednymi sedadlami su super. Taktiez vyskovo nastavitelne sedadlo spolujazdca ma svoje vyhody. Myslim si, ze miesta na zadnych sedadlach je viac v Roomstri. Variabilita ulozneho priestoru je super, taktiez moznost vybrat sedadla von a mat velku rovnu plochu aj kotviacimi okami pre pripevnenie prevazaneho nakladu. Skus do Rapidu dat troje 90 cm dvere. Ked su zabalene aj s polystyrenovymi vystuhami, tak dam krk nato, ze tam nedas ani jedny. Ked potrebujes ist na dovolenku a idete styria dospeli, tak vyhodis strednu sedacku, das krajne k sebe a to uz je iny komfort. Ale to su veci Roomstrakom dobre zname a denne vyuzivane, bez potreby na ne poukazovat. Rapid je pekne auto a mne osobne sa liftback paci viac ako spaceback, ale niektore technicke riesenia, len za cenu uspory, su proste chore. Naco mam v aute vsetky 4 okna v elektrike, ked ich vsetky nemozem ovladat? Ano jasne viem teraz sa to uz da, ale ked som kupoval auto 6/2013, tak to bol vysmech. Ja mam tiez stahovanie vsetkych okien a cuduj sa svete, vsetky maju  automatiku hore aj dole. Vyuzivam to denno denne a je to na nezaplatenie. A co sa tyka vzhladu, je to subjektivny pocit, ale ja mam Roomstra vo farbe Hneda Matto + cierna perletova strecha, no mne sa teda paci velmi.  A este sa mi nestalo, ze by ma niekto zastavil a vysmial sa mi za to, ze ho mam. Prave naopak. Rapid liftback ma velky kufor a uz len to, ze je to liftback a nie sedan bolo stastne rozhodnutie, ale ako tu uz bolo vela krat  spomenute, kazdemu vyhovuje nieco ine. Ani ja nie som vynimkou, ale to este neznamena, ze budem druhych presviedcat o svojich pocitoch. Vela stastnych a bezpecnych kilometrov vsetkym co maju, hocijake, auto. 

 

http://tinypic.com/view.php?pic=11aan3a&s=8

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neznášam ludí ktorý trepú na Roomstra preto lebo na neho nemajú... atď. a čo ma vie vytočiť najviac je to keď niekto povie že Room má predok z fábie!!!! to fábia má predok z Rooma!!!! ludia uvedomte sa! takyto grc vedia povedat aj recenzenti coz mi pride absolutne neprofesionalne...

Room je skor Yeti ako fabia

Editováno: , autor: juraj07
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych naložil do Rooma to co do Rapida, tak bych z něho musel vytahat sedadla a to je variabilita jaksviňa. Jednou jsem je tahal z feldy a su vyléčenej, ta otrava kam je dat a tahat se s nima... Auto, kde musím s něčím hejbat posunovat, vytahovat, abych tam něco naložil je naprd. A u Rapid se tohle prostě neřeší, tam se jen otvírají pátý dveře a všechno se tam vždy hned vleze. Ledničku apod. bedny jsem nikdy nevozil a většina lidí taly ne, ale kočár, odrážedla, dětský kola a k tomu hromada bagáže, to je běžnej náklad normální rodiny a tam už je rozdíl přímo propastnej ve prospěch Rapida.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie podla mna myslel všetkých čo maju rooma. Tým padom aj mna a aj Teba. Ak je to naozaj myslene takto,  tak milý Rypicong váž dopredu slová ....

napsal jsem přečtě te si historii tohodle vlákna...

Vás všechny co máte Roomstery ( pokud si myslíte že jste rodina ) opravdu nemyslím... Myslím jednoho konkrétního člověka a jeho rodinu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Juraj 007 a spol ty vaše argumenty co píšete no nevím mám stahovaní všech oken  od řidiče a v pohodě dojezdy mi nevadí jinak do rapida sem dal vše co jde a a ty vaše auta nehoním že jsou špatné ale jen mi řekněte důvody v čem je ten váš romster tak super oproti rapidu že má dojezdy hahaha sory ale já zase mohu říct že mám low xenony co vaše auto ani nevidělo takhle se můžem hádat pořad a to co napsal  wormen to vystihuje než vozit ledničku tak si ji nechám dovézt firmou jde nám o rodinné věci takže sory a ale můžem si pro a proti říkat stále dokola třeba deasing romstera pro mě je už za zenitem což majitel nebude souhlasit že rapid je taky nic moc ale vypadá lépe jak ta vaše krabice ale to je názor člověka třeba já chtěl octavii III ale prostě už za to nedám své peníze abych měl elegance což je cena jinde než rapida ti co mi řeknou já bych koupil hahaha větší polovina nedá své prachy za auto mluví jen ti co mají služební viz třeba telefonování všichni mají octavii III a drží telefon v ruce a já zmáčknu tlačítko a telefonují když kupuji auto tak buď full nebo nic ale nedám své prachy za auto  ta cena je ve vesmíru třeba ve verzi Octavie III elegance  2,0 tdi .Ale kdo na to má ať za to dá a přeju mu tooooo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohača ludia serte už nato. Mne sa pači to a inemu zase ono. Každý od auta požaduje niečo ine a za prakticke považuje presne to čo má jeho auto. Ja mám rooma a takisto ma pár veci serie...napr. okno vpredu je strašne nizko a na semafor sa vykrucam ako opica. Dalej mi vadi ta stredna sedačka vzadu že je na pevno bez možnosti posuvania. Ked som bral rooma skušal som si aj rapida. Na nom sa mi zase nepačilo že za sebou ked som si sadol mal som menej miesta na nohy vzadu pre deti- mam skoro 2m.  Dalej sa mi nepači že z predu to vyzera vysoke ako koza.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já chtěl původně také Roomstera. Ten systém vario flex je výborný, ale pak byl uveden Rapid a jelikož menší sedan (liftback) byl vždycky můj sen, navíc v poměrně elegantním provedení, tak jsem se rozhodl rok a půl počkat, než se ukážou první nedostatky a volba byla jasná : )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hold juraj ty máš své pro romstera a rapid je s roku 95 koncepci beru buď rád že ho máš a rapid je šunt na hovno beru to ale jsem spokojen a to je důležité a to sem měl fabii 1 fabii2 a octavii II  scout 4x4 a to musím řict zbytečné prachy jako soukromá osoba  bych za to nedal přesedlal jsem na rapida rozdíl tam je značný ale cena taky byla jinde a jak sem to psal raději za ty peníze pojedu min 2 x ročně na dovolenou než je dát do auta zbytečně jak měním auto co 4 roky max.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motaaa tak som to nemyslel sam som mal skoro objednaneho spacebacka zelena ralye vybava ako lusk cena bombova dojdem do predajne ze objednat a on na mna ze prepacte pre hodinou odisli z predfakturou verte mi je to horsie ako ked vam povedia ze mate nador :D tak som zacal kukat ponuky space cerveny cena 12750€ nizsia vybava atd. Room ten konkretny kus ktory mam 11500€ v zivote by som si nepomyslel ze budem mat Rooma ale ked som prisiel do predajne tak som sa hned zamiloval....len obcas ma serie vybava co mi najviac chyba je 4repraky vzadu tempomat a 4roky zaruky... ale couz takze Rapidaci mohol som byt jednym z vas ;) ale osud bol room :) takze uzavrime mier,jedina vec co ma stve preco room nemoze mat vlastnu sekciu a musi to byt nalepene na Fabii2 :(:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem teda Rooma osobně zkoušel a prostě se se mnou nehádej. Pokud bude na zadním sedadle sedačka a jedna dospělá osoba, tak do Rooma už nedám kočár a k tomu velkou sportovní kabelu, dva bágly a pár igelitek, to prostě nejde! Myslím tím všechno do kufru pod plato, protože bez plata krámy po strop s lidma nevozím, nejsu idiot a nechcu jim kabelama urazit palicu až mě předjede trpišák. A pokud budu chtít zvětšit kufr a posunu sedadla co nejvíc dopředu, tak už bude mít manželka problém s kolenama, když se bude točit směrem k sedačce. Další detail co je hnus, je ta díra mezi opěradlama a platem. Kufr s menším půdorysem vyhnanej nahoru je prostě hůř použitelnej a to je bez debat. Pokud se chce někomu s.at s vytahováním sedadel a jezdí jen ve 2 lidech, tak je to samozřejmě něco jinýho, ale bavíme se o autech pro rodinu a to je podle mě počet 2+1 (2).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...