Přejít na obsah

1.4 TSI G-TEC (CNG) 81 kW


Jirka37

Doporučené příspěvky

Ano, rozdíl je dost velký. Ono stačí i mokro, to už sis musel všimnout. Těžké ocelové nádrže vzadu dělají svoje, kdyby to byl už kompozit, bylo by to daleko lepší. Ale já potkám sníh v zimě jen na obrázku, takže to nijak neřeším. A na mokru opatrněj při rozjezdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano zimne 4.2. Auto bolo kupene v decembri - jazdilo 3 mesiace na zimnych. Mne sa ta spotreba zdala az dost vysoka - kedze vacsina ludi pisala okolo 4. No ale je rozdiel co si precitas a ako sa auto v skutocnosti sprava. Kazdy mame individualny styl jazdy, kazdy jazdime ine trate a v inom pocasi. A ked sa to tak vezme v konecnom dosledku si zo spotreby vobec nerobim tazku hlavu. Ten rozdiel v par desatinnych miestach je naozaj nebadatelny. Zoberme rozdiel 0.5kg/m3. To je 50centov na 100km, 5 eur na tisic, 50 eur na 10tisic. Ak nejazdim 100tis km za rok tak ten rozdiel je taky maly, ze lamat si nad nim hlavu skutocne netreba.

 

Co mne skor vadi, ze po jarnej serviske sa mi zda, ze ten motor horsie reaguje. Hlasnejsie vrci, ked treba rozbiehat/predbiehat alebo ist do kopca... aj sa mi zda, ze pomalsie rozbieha. Nebral som to este nikde, lebo ako vravim, ja chodim velmi kludne, takze toho obiehania zas tak vela nie je... ale v tych kopcoch to citit/pocut. A pritom sme v aute vacsinou len dvaja, max traja.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono všeobecně ten CNG má trochu jiný zvuk a mně se třeba zase zdá, že slyším v nízkých otáčkách od 1800 - 2500 cca pískat turbo, ale když dojde cng a jede to na benzín, tak to přestane. Stejně jako cukání motoru. Prostě jednak to asi nemají úplně ještě vychytané, třeba 1.5 na tom bude lépe a taky to třeba ani tak jako na benzín prostě udělat nejde, pokud má být zachován i provoz na benzín, nevím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Btw uvažujete někdo nad chipem? Minimálně převodovka z 1.2TSI použitá v GTEC sice rezervu nemá, ale když se k tomu bude s tímto vědomím přistupovat a plný plyn dávat jen ve vyšších otáčkách, aby se nepřetěžovala kroutícím momentem? Parametry zvýšení výkonu a Nm nejsou u tohoto motoru kdoví jak oslnivé, ale i tak je rozdíl mít 81kW nebo cca 90kW. Záruku neřešte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K té spotřebě:

podle mne nelze nikdy porovnávat spotřeby dvou individuálních řidičů. K věrohodnému údaji o skutečné obecné spotřebě byste potřebovali průměr třeba několika desítek aut jezdících v různých podmínkách.

 

Já jsem tímto autem od jara najel cca 12.000 km, potvrzuji vaše výše uvedené příspěvky, ale ve spotřebě se s vámi stejně neshodnu. Proč?

Spotřeba CNG, je kromě konstrukce, dána hlavně prostředím a způsobem jízdy. Stejně jak s  benzínem, jak si přišlápneš plyn, letí nahoru.

 

Moje CNG:

1) zdá se mi, že spotřeba šla po zajetí o pár deka dolů.

2) hodně vysoká spotřeba (5kg a více) je ve městě v kolonách a v centru, stejně jako při velmi vysoké rychlosti po dálnici (třeba 150).

3) vysoká spotřeba (4,5 - 5 kg) je ve městě (mimo centrum) a po dálnici ve 130.

4) nízká spotřeba (okolo 4 kg) je po okreskách, a na dálnici pod 120.

5) velmi nízká spotřeba (3,5 kg)  je po okreskách v sobotu a v neděli, a po dálnici ve 100.

 

Dlouhodobý průměr mám okolo 4,3kg.

 

Samozřejmě, že jen po okreskách o víkendu a dálnici stovkou nejezdím, nejsu důchodce. :-)

 

Průměrnou dlouhodobou hodně ovlivní i to, pokud třeba v létě jedete na dovolenou a proženete auto po dálnici. A nebo naopak, pokud stále jezdíte jen stejné trasy. Stejně tak to město - není město jako město. Kdo jen cuká v kolonách průměrnou rychlostí 15 km/hod, má samože vyšší spotřebu než ten, kdo jezdí po okrajích s průměrem 40km/hod.  

 

A vše výše uvedené je jen vliv prostředí, a teď ještě přidejte vliv řidiče a těžké/lehké nohy.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pawouk: Chápu kam míříš, aby vůbec nějaký výkon chip přidal... 

 

To já risknu bez toho, samozřejmě si vyberu úpravce, který nabízí měření na brzdě před i po jako samozřejmost, ale s díky obojí měření odmítnu. Jednak při měření i na stejné brzdě hned po sobě dostaneš výsledky klidně o 10% rozdílné, ale především to považuji za huntování auta a trpěl bych.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nad čipem uvažuji, ale mám celkem strach do toho jít. Nevím jak je to potom se zárukou. Viděl jsem na webu tendle motor čipnutý na 100kW, ovšem také jsem se setkal s názorem, že dojde k rychlejšímu opotřebení vnitřních částí motoru. Je otázkou jak s těmi informacemi naložit. Pár koní by se při předjíždění určitě  hodilo :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já do toho půjdu na 90%, kdyby se nás našlo více, třeba bysme dostali slevu naráz :-) Co už jsem si dělal průzkum, tak nejprofesionálněji na mě působí http://www.profituning.sk/chiptuning-skoda-octavia-14-tsi-g-tec-81kw-16v-bi-fuel-2014/ 

 

Mají pobočku i v Praze.

 

Co se týká záruky, no, nebývá s tím problém. Dá se to vrátit zpět, když na věc dojde. Minulá dvě auta jsem měl chipnutá, na záruku se tu a tam něco řešilo a nikdy nic.

Editováno: , autor: guam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, guam napsal:

pawouk: Chápu kam míříš, aby vůbec nějaký výkon chip přidal... 

 

To já risknu bez toho, samozřejmě si vyberu úpravce, který nabízí měření na brzdě před i po jako samozřejmost, ale s díky obojí měření odmítnu. Jednak při měření i na stejné brzdě hned po sobě dostaneš výsledky klidně o 10% rozdílné, ale především to považuji za huntování auta a trpěl bych.

Divný přístup, takže někomu nasypeš tisíce za něco neprokazatelného? A co tam vlastně podle nárůstu výkonu u profitungu může být i z fabriky? A co se na tom autě huntuje? Že jede chvíli v maximálních zátěži a otáčkách? To ovšem ničemu nevadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nebudou dopředu vědět, že měřit nechci, tak musí být připravení mi nabídnout produkt, který zvýšení výkonu přinese. Chip tuning funguje na principu zvýšení o x % oproti výchozímu stavu. Je to tak, ne? Tak jsem to pochopil. Někdo bude mít cílovou hodnotu v případě Gtecu 86kw někdo třeba 95kw. A že by k tomu přistoupili tak, že když teda nechci měřit, tak mi jakože chip neprovedou? No, proto si vybírám chipáka s nějakým trošku renomé. Když to budou šejdíři, tak mi nepomůže ani brzda, pokud bude měřeno u nich...mohly by ji mít cinknutou. 

Editováno: , autor: guam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by výkon z fabriky byl 96kW, jako že prostě není, to by to jezdilo jinak, tak bych po úpravě měl cca 106kW. Prostě o těch řekněme 10% více. Ale rád se nechám poučit, jestli to tak není. Osobně pochybuji, že upravují SW na míru podle toho, co naměří na brzdě, aby vyladili charakteristiku a průběh výkonu a t.m. podle mě mají upravený SW, tkerý přidává něco procent na palivu, něco na vzduchu a hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co s mým motorem? o něm tvrdím jen to, že 96kW zdaleka nemá. Cca tolik mám v Merivě (i změřeno) a jede to úplně jinak. To tys nadhodil 96 kW a ptal ses na kolik by to upravili dle parametrů v mém odkaze. 

 

A právě proto, že jsem byl u měření na brzdě už přítomen, tak to považuji za zbytečné huntování, navíc s rizikem, že jim to někam uletí. 

No, a pořád je teda lepší jít ke kvalitnímu úpravci a chtít jen "nalít soft" než jít k nějakému pochybnému nalévači rovnou, ne? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Teď se mi o víkendu povedlo tankování, předtím vždy, když už sem jel na benzín, dostal jsem se maximálně na 14,5. Teď jsem ještě jel na CNG a 16,55. Už jsem měl chuť to reklamovat. Uvidím příště, jsetli to bude podobně. Měli nainstalované nové hadice od stojanu, ale to by nemělo mít vliv.

IMG_20170923_095440.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem zahlédl na jiném foru odkaz na článek http://www.cngplus.cz/novinky/stat-zvysi-dan-na-cng-do-aut-plynari-si-vymohli-pokracovani-ulev-az-do-roku-2025.html

 

Sice je to psáno v pozitivním duchu, aby ne, na plynařském serveru, ale v podstatě to zabíjí ekonomiku pořízení CNG aut od r. 2020, to je za dva roky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také přidám pár postřehů ohledně G-TECka, čtu tady ty spotřeby a občas celkem zírám, za poslední rok mám najeto 30tkm a průměr do 3.3 kg vždy po 100hodinách provozu. Občas se mi povede celkem zajímavý kousek jako např. Příbram-Praha za 2.1kg ale to jedu opravdu na spotřebu. Před měsícem do rakouských Alp za 2.9kg. Musím uznat, že co se spotřeby týče auto naprosto super. Včera cesta rakouský Stubai přes Německo při tankování za 0.79 Euro za kg, prostě nádhera. Je otázka o kolik se cena CNG zvedne. Ještě bych se rád zeptal nevíte proč Škoda přestala podporovat aplikaci Škoda CNG? Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 9. 2017 na 22:55, pskodarapid napsal:

Také přidám pár postřehů ohledně G-TECka, čtu tady ty spotřeby a občas celkem zírám, za poslední rok mám najeto 30tkm a průměr do 3.3 kg vždy po 100hodinách provozu. Občas se mi povede celkem zajímavý kousek jako např. Příbram-Praha za 2.1kg ale to jedu opravdu na spotřebu. Před měsícem do rakouských Alp za 2.9kg. Musím uznat, že co se spotřeby týče auto naprosto super. Včera cesta rakouský Stubai přes Německo při tankování za 0.79 Euro za kg, prostě nádhera. Je otázka o kolik se cena CNG zvedne. Ještě bych se rád zeptal nevíte proč Škoda přestala podporovat aplikaci Škoda CNG? Děkuji 

 

To nechápu, jakým stylem na takovou spotřebu dojdete. Teď jsem zkoušel 120km/h po dálnici cca 70km a 30km město a vesnice a pod 3,7 jsem se nedostal. 

 

Ale i tak jsem se dostal skoro na 400km. (standard 330km)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...