Přejít na obsah

1.4 TSI G-TEC (CNG) 81 kW


Jirka37

Doporučené příspěvky

před 17 hodinami, guam napsal:

Ale dobré, pro nás velice užitečná informace je, že ten jejich 98 oktanový benzín je vždy bez biosložky.

BA 98 SUPER PLUS

 
Od benzinu Natural 95 se liší oktanovým číslem ve výši minimálně 98.   e5_seda.jpg
...jiná odlišnost tam neni, doba použitelnosti 3 měsíce...hádejte, kvůli čemu...kvůli biosložkám. Píšou to na svém vebu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

po přečtení předchozích příspěvků, jsem se trochu zhrozil a to ohledně pravidelného nevyjíždění benzinu. Benzin tankuji cca jednou za tři měsíce a to tak do 10l a celou dobu jezdím na CNG. Vždy jsem dával klasický 95. Teď bych rád přešel na kvalitnější palivo buď od Shellu nebo Vervu a má otázka zní,  pokud jsou vstřiky zanesené, zda kvalitnější benzin "nerozpustí" nečistoty a spíše to motoru neuškodí?

 

Děkuji

 

Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je doba dovolených, tak opět něco ke spotřebě, na delší trasy. Jsem spokojen, pokud jede auto rovnoměrně, je spotřeba parádní. Na trase 1600km jsem dosáhl jsem 3,8kg při průměru 90km/h, z trasy bylo 80% po dálnicích rychlostí na max. lokálních limitech, pak průjezd přes dvě velká města, a jedna cca 60km horská prémie. Cca 200km z toho na benzín, když jsem byl zrovna bez plynu, a i zde byla spotřeba pěkných 6,1 ltr.

 

 

 

 

 

 

Spotreba CNG 07-2018.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cesta ze Zlínska do Korutan (Flattach), ve čtyřech lidech + čtyři kola na střeše, dálniční rychlost 125 km/h (tachometrová) - ø spotřeba 5,5kg/100km (90% dálnice).

Bez kol jezdím za 3,8kg/100km.

Cena CNG ve Spittalu 0,995€ :).

 

Editováno: , autor: P-C-H
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ztrácí se voda? Nepřijde mi, že by to kouřilo nějak moc. A to zakuckání občas udělá každý motor na CNG, některé více, jiné méně, takže asi poladit se to dá, ale odstranit úplně ne. Akorát někdo si toho ani nevšimne. Mně to dělá taky, trochu méně. Na benzín vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

14 minutes ago, guam said:

Ztrácí se voda? Nepřijde mi, že by to kouřilo nějak moc. A to zakuckání občas udělá každý motor na CNG, některé více, jiné méně, takže asi poladit se to dá, ale odstranit úplně ne. Akorát někdo si toho ani nevšimne. Mně to dělá taky, trochu méně. Na benzín vůbec.

Ten zvuk od motoru bych mohl přirovnat ke traktoru oproti normálu a ty otáčky taky nejsou ok + mi to ukazuje chybu P2196 O2 Sensor Signal Stuck Rich (Bank 1 Sensor 1) , proto jsem se ptal na servis co si ví rady s CNG.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdarec, jenom pro info, kdo míří Bulharsko. Celé kromě asi 50 km jsem  to ujel na CNG, spotřeba parádní !!!, cena CNG Srbsko a Bulharsko cca 18-20,- Kč, dálnici 80 % cesty, jsem měl tempomat na 140 km/h, jinak z toho asi 5 hod, popojíždění na hranicích a další hodiny popojíždění v kolonách v Maďarsku, cesty v Srbsku a BG  jsou prázdné, prostě paráda, průměr 3,8 kg/100 km (auto 4 osoby, totálně plný kufr, děcka vzadu spacáky, vodu,  jeli jsem kempovat, takže stan, židle, stůl apod.).  

 

1Shot_20180730_171602_adv.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teď s celou rodinou, plným kufrem a velkou rakví na střeše jel Tortoreto Lido (Itálie). Celkem asi za dovolenou 2900 km a po celé cestě průměr 3,9 kg/100km.
Tempomat, ale jízda (kvuli druhemu autu za nami) pomalejsi - dalnice cca 125, rakousko skoro cele na 100.
Spokojenost....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, guam napsal:

To mě baví, tyhle diskuze o desetiny. Mně to vezme při takové jízdě minimálně 5kg. Ale rozhodně se nebudu porovnávat s místními hardcore řidiči. Je tu ale taky pár normálních, takže dobrý :)

jo, souhlas...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

for kohák...

však taky uvádím celkový průměr za dovču, na dálnici při 140 km/h nonstop jízda mezi dvěma čerpačkami prům. spotřeba byla na maxidotu 4,1  (reálně tedy 4,2). Pak je hodně jiných okolností, třeba téměž nulový provoz na dálnici v noci (Srbsko a Bulharsko), eko gumy atd.

Editováno: , autor: Dejv10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A také fyzikální nesmysl. Buď je reálná spotřeba jiná, než ukazuje palubní počítač. Nebo tím, jak je motor management nastavený na charakteristiku CNG, tak těžce zneefektivňuje benzín. Spotřebu nějak nesleduji, natož tu aktuální, ale mám dojem, že 1.4 TSI jezdí dálniční limit za méně. Tuším tak 7.

Editováno: , autor: guam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...