Přejít na obsah

1.4 TSI G-TEC (CNG) 81 kW


Jirka37

Doporučené příspěvky

bojler:

no zrovna nedávno bylo odhaleno, že MOL je firma, které když na jedné benzínce zakážou prodávat palivo, protože neodpovídá normě, tak ho v klidu odčerpá a převeze na jinou benzínku, a tam ho prodá jakoby nic. B) 

... ale každopádně bych ti doporučil u nich brát prémiový benzín 100plus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal, přes týden s autem cárá manželka a víte, jak je to s ženskýma. Takže kolikrát se ji nechce tankovat, tak dojíždí i na benzín (i přes to, že jsem jí říkal, že pak úspora padá do kanálu). Nicméně my tam tankujem fakt jen třeba 10-15l benzínu, jako rezervu, až v létě plánujem Chorvatsko autem a uvidím, jestli zkusíme max dojezd na obě nádrže, nebo to naplánuju přes Wideň, Maribor a Záhřeb tak, abych to dal jen na CNG (nebo aspoň 90% trasy). Každopádně já radši těch 10l benzínu vyjedu co měsíc, než abych pak řešil, že po půl roce mám zalepený vstřiky (tedy i přes to, že berem jen 100oktan).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, ale tím se připravuješ o možnost dlouhého dojezdu, až ho budeš potřebovat a  dojde ti plyn. A když při malém (předpokládám) nájezdu vyjedeš 10 ltr. benzínu každý měsíc, tak ta úspora provozu na CNG skutečně padá do kanálu. Já vozím plnou nádrž benzínu skoro pořád, už asi dva roky, vstřiky zalepené nemám, ale tankuji pouze ten lepší benzín OMV 100 plus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten benzin samozrejme nevyjizdi pravidelne, ale proste kdyz nestiha v praci a blbe si to naplanuje, tak tak kolikrat jede nekolik desitek km na benzin. Auto je rodinne, takze spis pres tyden cara a kdyz nekam jedem, tak samozrejme natankujem. Ale treba Brno-Praha-Brno jsme jeli jen na CNG (vyslo to tak, ze jsme vzali plnou v Brne a pak zpatky az v Mezirici).

 


Samozrejme, ze oba myslime nekvalitnym benzinem, viz.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vygoogli si to, možná je tady někde odkaz, jsou u nás taxikářské firmy, které jezdí CNG Octavie, a mají velmi vysoké nájezdy, ta auta se téměř nezastaví. Jsou o tom články na www stránkách auto magazínů, popisují tam právě i tu otázku spolehlivosti a oprav.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě taky nic, zatím nevidím žádný velký rozdíl mezi jízdou na CNG a benzín, přepnutí je "bezešvé", občas při dojezdu cng to ještě vždycky najde nějakej ten gram navíc a přepne se to chvilku z benzínu na CNG a zpět na benzín, ale bez záškubů a nic podobného.
Dokonce (zatím) ani neslyším žádné pískání a nebo vysoký tón při jízdě na CNG, jak tady někdo popisoval a to jsem už přezul na letní. Ale je pravda, že v 99% poslouchám(e) hudbu, tak bych to asi přeslechl.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak musím opravdu potvrdit, že při plném záběru je přepnutí cítit. Nestihli jsme na Velikonice dotankovat CNG a jak docházelo (pc hlásil dojezd 0km),tak mě napadlo to zkusit. Vyšlo mi to přesně tak, že jsem minul ceduli s koncem obce, tak jsem sešlápl plný plyn a po nějaké chvilce byl cítit propad výkonu (zlomek vteřiny) a pc napsal, že bylo přepnuto na benzín. 

Editováno: , autor: P1azer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych prosbu. Mám 1,4 TSI G-TEC, Octavia combi, auto je něco málo přes 4 roky staré, nájezd celkem 60tis. Z ničeho nic se auto při startování po vychladnutí motoru začalo jakoby zadrhávat: Otočím klíčkem, auto nastartuje, ale z motorového prostoru jsou slyšet jakoby čvachtavé zvuky, auto se mírně klepe a svítí všemožné kontrolky včetně červeného volantu. Po pěti sekundách to přestane, kontrolky pozhasínají a auto jede v pohodě jako dřív. Netušil by tu někdo, co to je a co s tím? Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

měl bych dotaz. Cca rok a půl mám Octavii 1.4 TSI G-TEC. První rok jsem byl moc spokojený a nebyl žádný problém. V posledních měsících jsem však narazil na jeden ze zvuků motoru, který mě dost zneklidňuje a obtěžuje (viz příloha, konkrétně v časech 11, 25 a 31 s). Zkoušel jsem to probírat s řadou lidí a každý ihned řekne, že je to odfuk turba. Dále jsme našel, že by to mohla dělat volnoběžka alternátoru. Mohu se zeptat na vaše názory? Popř. lze to řešit? Pro mě je zarážející, že tento zvuk jsem v prvním roce provozu vozu vůbec ale vůbec nepozoroval. Paradoxně poprvé jsem ho slyšel, když přítelkyně couvala s autem ze zahrady. Díky moc! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych prosbu. Mám 1,4 TSI G-TEC, Octavia combi, auto je něco málo přes 4 roky staré, nájezd celkem 60tis. Z ničeho nic se auto při startování po vychladnutí motoru začalo jakoby zadrhávat: Otočím klíčkem, auto nastartuje, ale z motorového prostoru jsou slyšet jakoby čvachtavé zvuky, auto se mírně klepe a svítí všemožné kontrolky včetně červeného volantu. Po pěti sekundách to přestane, kontrolky pozhasínají a auto jede v pohodě jako dřív. Netušil by tu někdo, co to je a co s tím? Díky moc.
naskočí to na CNG nebo na benzín? To by ti mohlo aspoň napovědět kde bude problém. Ale každopádně to chce servis nebo aspoň diagnostiku, nějaká běžná závada to nebude.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 4. 2019 na 15:26, The_DoctoR napsal:

Resil jste nekdo rezonujici,drncici zvuk ze zadni casti vozu pri jizde na cng? Co by to mohlo byt?

Také mám tenhle neduh, ale čím to je, také nevím.

Editováno: , autor: sorbon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Argon : Tak kontrolka volantu je servořízení, ale netuším, jestli to není jen součtová kontrolka více chyb. Ale pro mě i jako laika je každá červená kontrolka okamžité vypnutí auta a nepokračování v jízdě. Takže rozhodně hned servis. 

Každopádně prosím, až tyhle problémy vyřešíte, tak dejte vědět, čím to bylo... ať máme i my ostatní případně "znalost" do budoucna.

Díky.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, řešil jste někdo v poslední době technickou? Mám jít příští měsíc na první technickou po uvedení do provozu (6/2015). Při kontrolním telefonátu na STK (Mělník)  mi oznámili, že CNG umí, ale musím si sám odmontovat kryt nádrží, aby mohli zkontrolovat výrobní čísla.

Netuším co to obnáší, jak snadno to jde. Máte někdo zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...