Přejít na obsah

1.4 TSI G-TEC (CNG) 81 kW


Jirka37

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Zdravím, dnes jsem se byl objednat na servisní prohlídku a vedoucí servisu mi tvrdil, že každou prohlídku na G-tecu se mění filtr na CNG, nějaký mi ukazoval v krabici (cca válec 7 průměr) , avšak v dílenské příručce jsem žádne info o filtru nenašel. Měnili Vám také nějaký CNG filtr každý rok? nebo se mě snaží natáhnout? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také by mě zajímalo, kde je filtr na plyn (vím jen o jednom, který je hned v hrdle pod víčkem - takový drátěný proti hrubým nečistotám). Ale ikdyž ti jej fyzicky ukáže, tak bych chtěl vidět seznam předepsané výměny pro tvůj nájezd.

 

PS: posílám v příloze systém CNG, kde můžeš nastudovat, jak to funguje

102- Systém CNG pro vozy Škoda Octavia III a Citigo.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediné co musíš dodržet je specifikaci oleje a ta pro G-TEC je "VW 502 00" - s výměnou po každých 15.000km nebo každý rok (co nastane dřív).

Najdeš to v každém návodu k obsluze ke stažení zde.

Já osobně tam vždy dávám 5W-40

Editováno: , autor: pavlikVB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes podstoupil servis v 60 tis. km, všechno vyměněno, veškeré filtry, olej, svíčky, brzdovka. Na faktuře byl uveden i filtr CNG (360,-Kč), tak jsem se tedy vedoucího servisu dotazoval, kde ho měnili, úplně nevěděl, ale nakonec na 100% tvrdil, že je z boku mezi hrdlem a nádržemi, tak jsem z toho teď mimo, mám jiného G-teca než ostatní.  Zkusím se zeptat v jiném servisu Škoda v okolí. Nikde jsem nečetl, že nějaký filtr tam je, ale zřejmě by měl být, něco případné nečistoty musí přece zachytit, to sítko v hrdle toho moc nepobere.

Editováno: , autor: Dejv10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj.. vyjel mi seznam údržby v 60 tis. km pro konkrétní auto G-tec  a všechny kolonky vyplnil (jinak nejedná se o aut. servis Škoda, ale o servis s oprávněným zápisem do servisní knížky). V listu samozřejmě o filtru CNG není zmínka, vzduch. filtr mi měnili teď (měl být v 90 tis. km, ale to je blbost). No na druhou stranu po tom co jsem ho za ten filtr lehce masíroval, mi nic neúčtoval za brzdovou kapalinu a její výměnu i když ji prokazatelně provedli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj som si myslel ze to nebude autorizak.

 

Kazdopadne co sa tyka specifikej udrzby CNG, viem iba o kontrole hrdla a tesnenia + cistenie kazde 2 roky, kazde 4 roky sa kontroluju nadrze, a kazdych 20 rokov sa musia menit. Teraz neviem presne kolko ich tam je (mam pocit ze 2?), ale jedna stoji cca 1000€. Ale to by museli aj ostatne komponenty tolko vydrzat :ph34r:

Editováno: , autor: sk0d@
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj mám G-Teca combi, najeto 27000 km. Problém je v tom, že při otáčkách 1500 až 2000 v autě něco moc rezonuje, na benzin to vůbec nedělá. .

Máte s tím taky někdo problém ?

Sedl jsem si do nové octavky cng po 

faceliftu a ta to dělala taky. Je mi to dost nepříjemné. Jináč tankuji v Havířově cng a kvalita pořád 100%.

Spotřeba Eco jizda 3.3 kg  Ostrava, Olešná a zpět. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...