Přejít na obsah

Zásuvka 12V pro alarm - Octavia II FL sedan


Shaarky

Doporučené příspěvky

Chtěl bych si pořídit FLAJZAR Ema GSM (neřešme rušičky, účelnost apod. prosím) a přemýšlím kam jej dát, aby nebyl zcela na očích, tzn. i dodělat autozásuvku. Hodně se zde psalo o dodělání autozásuvky do kufru, ale bohužel bez návodu právě pro O II (FL pokud to má vliv), popř. ještě lépe s fotonávodem. Napadá Vás někoho jak to pořešit popř. jak dodělat autozásuvku v kufru ?

 

Hodně se zde toho psalo o tom, co je potřeba :

- drát 2,5mm, délku neznám

- pojistka 15 popř. 30A

- pin pro svorkovnici, samice, šířka 1,5mm pro pojistkovou skříň - PIN 1X5 XXX ?

- Krytka zásuvky zapalovače - 1U0 919 341 D

- CL zásuvka zapalovače - 1K0 919 309

- svorkovnici  ?? (191 919 321 ?)

- ještě něco ?

 

...ale už jsem nedohledal detaily k umístění popř. k tažení kabelu, kudy, jak se dostat pod koberec bez "urvání" něčeho popř. zda-li v kufru pro tento účel nelze použít nějaké stávající vedení. Bohužel jde o O II FL sedan.

 

Díky popř. pokud vás napadá jiné umístění např. snažší na montáž, rád si to poslechnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni skoda to cpat do kufru? Bylo by lepsi to mit nekde vpredu, ne? (Hlavne kvuli mikrofonu...) Takze treba schovat nekde pod palubku, tam lehce najdes i napajeni, a nejak nasmerovat mikrofon do interieru.

 

Tim nechci rict, ze zasuvka v kufru nema smysl, sam ji obcas pouzivam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Nezapojoval jste nekdo USB zasuvku do JumoBoxu natazenou z 12V zasuvky pod ruckou? Nekde jsem se tady docetl ze staci zapojit paralelne na stavajici zasuvku a je hotovo. USB zasuvka by slouzila jako napajeni pro BT reciever, popripade nabijeni mobilu (5V, 2A). Kdyby mel nekdo fotky zapojeni byl bych mu vdecny. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fungovat to urcite bude, nic na tom neni. 12V zasuvka je ale stale pod napetim, takze i menic napeti z 12 V na 5 V bude stale neco brat. Pokud tam navic budes mit stale zapojeny BT receiver, tak to asi bude brat docela dost. V podstate tim pravdepodobne znekolikanasobis klidovy odber auta, coz neni nejrozumnejsi reseni. Lepsi by bylo nekde vzit bud napeti spinane po zapnuti zapalovani (po vypnuti zapalovani ti ale okamzite prestane hrat hudba) nebo napr. z osvetleni schranky pred spoluujezdcem (napajeni se zapne hned po odemceni auta a vypne se nekolik minut po necinnosti vozidla).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, diky za rychlou odpoved. Jsem nevedel, ze je porad pod napetim. V zasuvce mam stale zapojeny USB charger, ktery nevyndavam

 https://www.mironet.cz/tomtom-fast-multi-charger-2x-usb-1x-12v+dp324493/?gclid=CjwKCAjwopTYBRAzEiwAnU4kb9_Vx0lFnc31JGBb_-GXmDHkO5lYMiNa3wkiiuJGzyUcP7jwf-NTAxoCqI8QAvD_BwE#287895533

 

Nyni hraju muziku pres aux a chtel jsem se zbavit jednoho kabelu pomoci BT recievru ktery slibuje stejnou kvalitu jako kabel.

https://www.alza.cz/firefly-bluetooth-reciever-car-pack-cerny-d4182994.htm#discussionPosts

(to uz je ale jine tema)

 

Samotnemu se mi do toho poustet nechce, ale predpokladam ze by to mel zvladnout kazdy autoelektrikar. 

 

Nemate nejaky tip na nekoho v plzenskem kraji? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...