Přejít na obsah

Kola na letní sezónu


SniperWolf

Doporučené příspěvky

V 14. 8. 2021 na 17:45, kvasimodo napsal:

No jóóó klucí, ale ten vzhled je taky úplně někde jinde na RS! Na 19kách to auto vypadá super! Na 17kách je to už jen Škodovka!!! 

Škodovka to byla vždycky, i když na tom jsou 17 nebo 19ky. Aspoň to nemlátí. 

V 14. 8. 2021 na 19:18, jaydoo napsal:

Podľa mňa na RS nepatria 17 kolesá...

Kdyby na 19 byl normální profil, tak si je tam nechám, ale nebudu jezdit po ráfku. Třeba O4 ho už má vyšší. Tenhle gatwkeeeping... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 8. 2021 na 13:05, Kllrt napsal:

@virtual hodil jsem dneska ze zajímavosti na auto 17ky Triuse, vejdou se tam úplně v pohodě. Byl jsem se krátce projet a ten komfort je úplně nikde jinde. Žádný rány do auta, jsou mnohem tišší (a to mám vlastně na obou sadách Sport Maxxy). Možná to auto je takový svižnejší s nimi, ale možná to jen fakt pocit. Jediný minus pro mě bylo to, že do zatáčky měly tendenci se tak trošku "žvýknout", ale to chápu, když tam je mnohem vyšší bočnice.

Takže bych nejradši na auto plácnul 17ky a byl by pokoj.

Připadá mi trochu nedospělý nadřazovat vzhled (velký ráfky) nad užitné vlastnosti (komfort na daily ježdění), viz 17" na RS "nepatří" (tuším, že v TP jsou 17", 18" a 19", ne?). Na minulém autě jsem měl 17"/225 s normálním podvozkem, a říkal jsem si, že nižší profil (větší ráfek) bych už kvůli komfortu nechtěl, teď mám 18" s DCC většinou na comfort a přijde mi tak akorát, a zase si říkám, že 19" s ještě nižším profilem bych rozhodně nechtěl...

Akorát se mi nelíbí ty různě široký paprsky, předface byly černé 17" ráfky, které se mi líbí víc. A nebo zkus ještě 18" (jestli máš možnost), jako kompromis...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Kllrt napsal:

Škodovka to byla vždycky, i když na tom jsou 17 nebo 19ky. Aspoň to nemlátí. 

Kdyby na 19 byl normální profil, tak si je tam nechám, ale nebudu jezdit po ráfku. Třeba O4 ho už má vyšší. Tenhle gatwkeeeping... 

Po ráfku nejezdi, a raději si v tom případě nafoukni gumy 😁Teď je jasné už kde je tvůj zakopaný pes 🤭 Já mám 19 léto i zima 😉Ale pravda je, že série podvozek je špatenka! Já tam dal ST 30/30 a max. spokojenost. 

Editováno: , autor: kvasimodo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, kvasimodo napsal:

Po ráfku nejezdi, a raději si v tom případě nafoukni gumy 😁Teď je jasné už kde je tvůj zakopaný pes 🤭 Já mám 19 léto i zima 😉Ale pravda je, že série podvozek je špatenka! Já tam dal ST 30/30 a max. spokojenost. 

Abych řekl pravdu, tak když jsem auto koupil, tak ty pneumatiky byly nafoutknuté na "eko" tlak a to teprve byly tvrdý jak kámen 😁 Ale teď to mám na ten normální tlak.

před 58 minutami, virtual napsal:

Připadá mi trochu nedospělý nadřazovat vzhled (velký ráfky) nad užitné vlastnosti (komfort na daily ježdění), viz 17" na RS "nepatří" (tuším, že v TP jsou 17", 18" a 19", ne?). Na minulém autě jsem měl 17"/225 s normálním podvozkem, a říkal jsem si, že nižší profil (větší ráfek) bych už kvůli komfortu nechtěl, teď mám 18" s DCC většinou na comfort a přijde mi tak akorát, a zase si říkám, že 19" s ještě nižším profilem bych rozhodně nechtěl...

Akorát se mi nelíbí ty různě široký paprsky, předface byly černé 17" ráfky, které se mi líbí víc. A nebo zkus ještě 18" (jestli máš možnost), jako kompromis...

Souhlasím, nejsem úplně fanda tuningu ve prospěch jen vzhledu, když tím autem jezdím každý den. Ať to lidi na svým autě mají, když mě to nebude nějak omezovat/ohrožovat. A jinak ano, na RS245 jsou v TP 17" až 19". Musím teď s autem do servisu, kvůli vibracím na dálnici (dělá to i s jinýma kolama, bohužel), tak pak uvidím a hodím na to ty 18", přece jenom ty černý Gemini by tomu mohly hodně slušet, i když bych rád něco lehčího, kdyby to nestálo tolik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Kllrt napsal:

...hodím na to ty 18", přece jenom ty černý Gemini by tomu mohly hodně slušet, i když bych rád něco lehčího, kdyby to nestálo tolik.

Dej pak vědět, co říkáš na Gemini. Já už dlouho taky zvažuju buď Clubsporty nebo třeba Ultraleggery (pokud máte někdo tip na další dostupné lehké a kvalitní 18", napište sem), ale zatím jezdím pořád na kolech z výroby...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím, 

chtěl jsem se zeptat jaké máte zkušenosti z hlediska komfortu s 17" vs 18" koly na Octávce bez DCC? Koupil jsem Octu se 16", ale chci Trius 17" a zvažuju Gemini 18".

 

S tím související otázka - nevíte, jestli mívá Škodovka akce na disky? Nikdy jsem to nesledoval a budu je chtít reálně až v dubnu, takže vyčkávat můžu..

 

Moc díky za relevantní komentáře! :) 

 

P.S. Mám liftback s 1.5 TSI (pokud někdo hraje na váhu na předku a zadku). 

 

Editováno: , autor: Tomstone
načtení tématu ve vláknu v mezidobí
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

17" bez problémů, 18" už jsou tvrdší, ale u nich také záleží na hodnotách tlaku. Pokud nemáš zatížené auto, je lepší je mít nahuštěné na předepsané spodní hodnoty tlaku. 

Pro mě byl pouze poněkud šokující přechod ze zimních 16" rovnou na letní 18". Teď už to ale tak nevnímám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu poprosit o radu, jestli jsou vhodné pneu (v souladu s TP jsou) na léto tyto pneu:

https://www.pneumatiky.cz/michelin-pilot-sport-4-225-45-zr17-91-w-zp-fr-letni-pneumatiky-155894-t1

 

Nerozumím označení "225/45 ZR17 91 W dojezdová fr letní" znamená ZR, že nejsou vhdonou náhradou za pneumatiky:

 

Pirelli 225/45 R17 91 W

 

Mate mne rozdílnost R vs ZR a slovíčka "dojezdová FR"

 

Děkuji mnohokrát za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za mne by to byla tahle: https://www.rajpneu.cz/pneumatika/225-45-R17-PILOT-SPORT-4-91Y-MFS-MICHELIN .

Ačkoliv je konstruovaná na rychlost do 300 km/h, funguje i na mokru.

Na vodě už to tak skvělé není, ale to skoro u žádné pneumatiky.

Při jízdě v lijáku je prostě třeba dost ubrat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 9. 2021 na 12:15, Tomstone napsal:

Koupil jsem Octu se 16", ale chci Trius 17" a zvažuju Gemini 18".

Tak zůstaň u těch 17".

Když někdo u Oct II chtěl 17" kola, dostal automaticky i sportovní podvozek a nikdo se ho na to neptal.

Podvozkáři ví, že větší (tj. těžší) kola potřebují tvrdší nastavení podvozku, aby se ta těžší kola moc nerozskákala na nerovnostech.

Ale přišla nové doba a demokraticky můžeš mít sebetěžší kola k sériovému podvozku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 9. 2021 na 18:17, ArateR napsal:

@virtual: děkuji moc, poslal bys mi, prosím, Tvůj návrh na letní pneu - ideálně od Continentalu, Michelinu nebo Pirelli (jiným asi moc nevěřím). 225/45,R17 letní

Teď před zimou bude důležité, co bude k dostání. Pro sportovnější vlastnosti se obvykle vybírá mezi Michelin Pilot Sport 4, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 a Continental Premium Contact 6, jen neber dojezdové. Pirelli Cinturato P7 jsem na Octávii taky měl (225/17") a byl jsem spokojenej (tichá, pohodlná, dobrá výdrž, jízdní vlastnosti bez problému). S PS4 chybu rozhodně taky neuděláš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

IMG_20211201_191945.thumb.jpg.3f0a116215b13615866de8de8c85f3a1.jpgAhojte. Na jar uvažujem kúpiť si nové elektróny na moju O3 FL. Tie povodné Alcatras som si nechal na zimu  a letnú sadu chcem  novú. Dosť sa mi páči od škody disky Hawk,len tie sú R17 a ja v technicaku mam zapísané 16ky, a na jednej stránke som našiel takú istú len nie je to originál ale je to r16ka. Je to model Racing Line xf083. Čo vy na to? Pozná niekto z vás tu značku? Je to rozmer 16x6.5 et46 presne to čo mám v technicaku. Dik za odpovede. 

 

Editováno: , autor: Bubuxin1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na prioritách. Výrobce je udáván na Taiwanu.

Ale nejmenovaný dovozce do ČR udává, že je až 13 různých výrobců po celém světě což při faktu, že se jedná o pouhé dvě značky AL kol nezní moc přesvědčivě.

Originál je jen jeden. osobně bych si tohle na auto nikdy nedal. Ne pro vzhled, ale pro původ.

Editováno: , autor: stanmar
doplnění textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...