Přejít na obsah

Kola na letní sezónu


SniperWolf

Doporučené příspěvky

Myslíš že čínská firma a její majitel jezdící v RR nebo Bentley je míň hladový jak zbytek světa ? To těžko. 

Ušetří možná na mzdách a reklamě. To teda může být značná část ceny pneumatiky, ale o dobrosrdečnosti čínských firem si iluze nedělám 😁.

Editováno: , autor: Malarkey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 4. 2021 na 10:57, cosby napsal:

Kdyby věděl kolik stojí výroba 18" pneu,mluvil bys jinak.Třebas číňanům stačí malá marže 🙂

Sice neznám detaily, ale po odečtení DPH, marže prodejce a dopravy do Evropy to vypadá, že číňan nemá marži spíš žádnou, což je nesmysl. Že by energie, dobře odvedená práce, kvalitní suroviny byly za několik málo stovek? A to nepočítám solidní vývoj, který bude u renomovaného výrobce taky slušná část ceny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj! Koukám po nových kolech, mám teď na autě 19" X-tremy, je to dost tvrdý a podařilo se mi cvaknout už během dvou měsíců gumu o díru. Hodně přemýšlím o 17". Měl jsem na autě, co jsem měl předtím, Triuse se Sport Maxx RT2 a bylo to fakt supr - ani moc tvrdý, ani moc měkký. Jenže si říkám, že podle TP Triuse už na auto nedám (jiná šířka a ET) a origo 17" na RSku (Golus?) jsou fakt ohizdný.
Napadá někoho nějaký aftermarket? Nebo třeba kola z VW nebo Seatu? Abych nemusel řešit dopsání do TP. Můžu tam teď dát 225/45 R17 91W 7,5Jx17 ET51.
 

Ještě teoreticky můžu koupit 18" Gemini, ale nevím, jestli tam bude o oproti těm 19" vůbec nějaký rozdíl.

Editováno: , autor: Kllrt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na ty jsem přesně koukal, jsou to teda ty Dorada, ne Goluse. Koukal jsem na ten odkaz a tyhle jsou ET, to podle TP na auto nemůže. Ale je to celkem jedno, nelíbí se mi. Na FL se asi ani nedávaly, ne?

Editováno: , autor: Kllrt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 8. 2021 na 9:40, Kllrt napsal:

Ahoj! Koukám po nových kolech, mám teď na autě 19" X-tremy, je to dost tvrdý a podařilo se mi cvaknout už během dvou měsíců gumu o díru. Hodně přemýšlím o 17". Měl jsem na autě, co jsem měl předtím, Triuse se Sport Maxx RT2 a bylo to fakt supr - ani moc tvrdý, ani moc měkký. Jenže si říkám, že podle TP Triuse už na auto nedám (jiná šířka a ET) a origo 17" na RSku (Golus?) jsou fakt ohizdný.
Napadá někoho nějaký aftermarket? Nebo třeba kola z VW nebo Seatu? Abych nemusel řešit dopsání do TP. Můžu tam teď dát 225/45 R17 91W 7,5Jx17 ET51.
 

Ještě teoreticky můžu koupit 18" Gemini, ale nevím, jestli tam bude o oproti těm 19" vůbec nějaký rozdíl.

Aké máš auto ? RS ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kllrt Kovane Belvedere 18 s vahou 7,5kg za mna TOPka,koncernove od VW z MK7 Clubsport.ET49 s podlozkami 15/20mm.Velkym plusom mensia neodpruzena hmota s benefitom lepsej akceleracie a usetrenych minimalne 18kg vs Gemini s vahou cez 13kg.Tie som si nechal ako zimnu sadu a po renovacii isli z ciernej do bronzu.

 

20210421_120915.jpg

b2.PNG

Editováno: , autor: ritch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, ritch napsal:

@Kllrt Kovane Belvedere 18 s vahou 7,5kg za mna TOPka,koncernove od VW z MK7 Clubsport.ET49

Tyhle klola se mi na RS strašně líbí, jen kde je sehnat nezničené a za rozumnou cenu, oficiální cena je úlet!

Na 18" s DCC v comfortu (RS fl) mi to přijede OK, na vyloženě špatné silnici pochopitelně už ne. Dost udělají i pneu.

BTW Sám bych 19" taky nechtěl, používám RS jako daily.

Editováno: , autor: virtual
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KIIrt: tohle je individuální, já jsem z podvozku příjemně překvapenej, bál jsem se, že to bude horší, ale možná Scout by mohl být pohodlnější. Ty 19" v základu RS245 moc nechápu, mnohem lepší mi přijdou menší a lehčí kola (viz ty Clubsporty), ale asi by to neprošlo v koncernu... z výroby jsem měl 18" Potenzy a nebyly úplně tichý, Micheliny mi přijdou lepší. Dunlopy jsou myslím taky hlučnější, ale mě kola před lety začaly hučet i zdánlivě bez příčiny, po výměně nedojeté sady byl hluk pryč.

ritch: už jsem tam na ně před časem koukal, byly ještě levnější, tam jsi je bral ty (nebo máš reference)? Viděl jsem i jinde a tam byly odrbaný (a možná i dražší)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@virtual hodil jsem dneska ze zajímavosti na auto 17ky Triuse, vejdou se tam úplně v pohodě. Byl jsem se krátce projet a ten komfort je úplně nikde jinde. Žádný rány do auta, jsou mnohem tišší (a to mám vlastně na obou sadách Sport Maxxy). Možná to auto je takový svižnejší s nimi, ale možná to jen fakt pocit. Jediný minus pro mě bylo to, že do zatáčky měly tendenci se tak trošku "žvýknout", ale to chápu, když tam je mnohem vyšší bočnice.

Takže bych nejradši na auto plácnul 17ky a byl by pokoj. 

20210814_163039~2.jpg

Editováno: , autor: Kllrt
Přidání fotky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...