Jump to content
SniperWolf

Kola na letní sezónu

Recommended Posts

Chlapi chci se zeptat. Koupil jsem Octu a jsou k ní alu zimáky Enzo. Koukal jsem a nejsou k nim vymezovací kroužky. Jsou potřeba nebo ne? Ptám se ať nejsem na podzim překvapený...

O přezouvání se staral Best Drive jednalo se o firemní auto. Jde o to že u letních hliníků (orginál alu 17ky) třeba zase chybí středové pokličky... Tak jestli na to v Best Drive tak serou nebo?? Díky.

V 23. 3. 2019 na 8:05, iMe1980 napsal:

Já už mám také vybráno a vlastně koupené. Čekám na dodávku. Brock B32 black matt 7.5 x 18 ET 45 (váha 11,2 kg) + Michelin Pilot sport 4. Za týden sem lupnu fotku :). 

Samé sliby a fotka nikde :scooter:

:kol-48:

Jinak u mě proběhl konečně zápis kol do TP. (8x18 ET 44 s pneu 225/40 ) Vyřízení i s cestou hodinka a úplně bez problémů. 

před 20 minutami, iMe1980 napsal:

ja se na zápis 💩

Taky řešení :kol-48:

V mém případě nutnost..

Ty černý kola se k ty barvě auta opravdu hodí. :kol-47:

16 hours ago, iMe1980 said:

ja se na zápis 💩

jezdit bez zapsaných kol je v dnešní době docela o hubu, kor v tvých rychlostech

před 16 hodinami, Joker 85 napsal:

Taky řešení :kol-48:

V mém případě nutnost..

Ty černý kola se k ty barvě auta opravdu hodí. :kol-47:

Diky. Já vždycky všechno ladim do zblazneni :). Navíc tento typ kol v černé jsou jedny zmala, kdy černá i opticky zvětšuje spolu s tím tvarem. 

před 13 minutami, Devil... napsal:

jezdit bez zapsaných kol je v dnešní době docela o hubu, kor v tvých rychlostech

To je pravda. Doma mám vše připraveno k zápisu, všechny dokumenty, tak tam asi tedy zabehnu. Co ale s těmi podlozkami od eibach na prdeli? 🤔

Posted (edited)

@iMe1980Vyřešit to jako to má originál OC3 FL. A dát podložky pryč. Někde se to tu na fóru probíralo. 

Edited by Joker 85

Posted (edited)

Jj, vím. Ale to je cca přes deset a já jsem teď navíc zrovna po výměně brzd i kotoucu. A myslím, ze déle jak rok už to mít nebudu. Haldex a cca 210 dieselových poniku již v dali čeká 😁, jen zatím neměl to srdce, protože to současné jsem snad začal mít za jeho služby nějakým menším zvrhlejsim způsobem rad. 🤦🏼‍♂️

Edited by iMe1980

@iMe1980 tvoje citace // :JJ, ET 45 na 7.5x18 (Brock), 8 už jsem nechtěl, protože při 225/40 by tato guma na 8" disku, když se jede pila, nemusela tak docela dobře chránit ráfek a disk je pak více vystrčený ven a náchylnější na cokoliv. 

Jen pro představu v Octavia Cup měli na OC3RS kola Evo Corse 9x18 s pneu Pirelli R18 235/40 jestli si to dobře pamatuju, takže 8x18 s 225/40 je fakt úplně v pohodě a není se čeho bát. 

Samozřejmě to auto mělo 1150kg. 

Ochrana ráfiku záleží aj na pneu. Napr. michelin, ktoré som mal pred Sava mali menší výčnelok tesne nad ráfikom. Potom tie disky aj tak vyzerajú. Oškreté hocikde. 

Posted (edited)
V 11. 8. 2019 na 18:52, misor1994 napsal:

A kde su tie disky? Ja ich (skoro) nevidim :))))))

Zkusím najít lepší fotku, až bude trocha času. Teď letim do Bratislavy. 

Edited by iMe1980

No nevím, dle mého názoru jsou z dálky černé disky takřka neviditelné. Detaily rozeznáš až u auta.

• Like 1

Podla mojho nazoru by tam viac pristali antracitove disky, ale proti gustu ziaden disputat, ja mam obycajne strieborne :D

Každému se líbí něco jiného, byla doba kdy jsem ještě na OII měl černé plecháče na zimu...

Raději jsem vzal i tyto Vegy světlejší (platin).

1513723771_Vega18.thumb.JPG.f10ca6bd8961586e64a1e9a6c50b0cb2.JPG

• Like 2

Stane, taky jsem příznivec světlejších kol. K mojí černý ani nic jinýho nejde. 

Budu kupovat OIII Tour a mám na své stávající OII Alu Zenith 7 x 17" H2, ET 54 . Je nějaké šance je na OIII dostat? Nebo mám starou poslat k vodě i s kolama?

Díky za info

Prosim o radu.Budu kupovat Octavii 3 ,ale jeste drive mam moznost koupit Sada 18' alu disků TURBINE 5x112 ET35 8,0 JX 18H2 z vozu VW. Muze se mi nekdo prosim kouknout do TP,zda jsou tam zapsana?Turbine od Skodovky maji 7.5jx18h2, et 51. 

na O3 RS som mal v TP zapisane taketo rozmery:

225/35 R19 88Y na 7,5Jx19 ET51

225/40 R18 92Y na 7,5Jx18 ET51

225/45 R17 91V na 7,5Jx17 ET51

205/50 R17 88V M+S na 6Jx17 ET48

205/50 R17 88V M+S na 6Jx17 ET45