Přejít na obsah

Kola na letní sezónu


SniperWolf

Doporučené příspěvky

VW Belvedere 18" kovane s vahou 7,6kg.Bola mi ponuknuta tato sada za zaujimavu a myslim aj celkom priaznivu cenu.Páni,vie mi niekto zistit ci sa priemer stredovej puklicky W zhoduje s priemerom skodovackej?Centrovanie na stred je 57,1mm ako u Skodovky len ta W puklicka sa mi zda,ze ma vacsi priemer

@TMBJE zdravim ta.Skodovacka stredova puklicka pasuje bez problemov?

.

bel.PNG

Editováno: , autor: ritch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@TMBJE  dik.Ten rozdiel 5kg na koleso oproti Gemini co mam teraz je poznat napr. pri akceleracii?Predsa len,uberie mi to na vahe 20kg,co je uz celkom slusna porcia a rad by som RSe doprial odtucnovaciu kuru ? Predpokladam,kedze su to kovane disky,ze to znesie aj nejaku tu dieru,ktorym sa samozrejme kazdy z nas snazi vyhybat a vzdy to proste nejde.Taka mensia recenzia od teba by bodla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vcera prebehla odtucnovacia kura.Znizenim vahy diskov (-18,5kg) sa citelne prejavila pridana hodnota vykonu pri akceleracii s odlahcenymi kovanymi diskami Belvedere 18" z MK7 Clubsport 7,6kg vs Gemini 12,2kg

edit:  puklicky dorazili a uz len najst si cas vymenit za W 

edit2:Skoda puklicky

 

20200824_144610.jpg

20200826_085006.jpg

20200909_120041.jpg

Editováno: , autor: ritch
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Má niekto skúsenosť z diskami Borbet ?? Dodáva sa k ním aj technický list ak by som si ich chcel zapísať do TP ??

 

Mám zálusk na tieto https://www.najdisky.sk/borbet/borbet-vtx-graphite

 

Rozmer chcem R18 ET37 8J  pneu chcem dať 225/40/18. 

 

Aktuálne mám podložky a ET som vyberal s tým, že do predu by išli disky bez podložiek a do zadu dám 1,5cm prípadne 1cm.  

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 15. 9. 2020 na 13:59, KaZa napsal:

Ahoj chlapi,mám O3 FL 1.5TSI liftback 11/2019 na 16”ILIAS a zvažuji přechod na 17”nebo 18”VEGA/TURINI.Moje otázka zní,jak to bude vypadat na sériovým podvozku?Nebude to koza?Nechtěl bych snižovat,ani pružinama!

 

 Já myslím že to koza bude. Já taky na F3 koupul R17 a nakonec jsem musel kouput i pružiny, protože to vypadalo hrozně. Teď na O3 budu tak dávat R18 a auto pujde dolů.. Za krásu se hold musí trpět. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 1. 2021 na 23:06, misor1994 napsal:

Skus sa informovat tam, kde ich budes kupovat. Inak su to v pohode disky. Vyrabaju aj OEM. Otec ich kedysi tiez predaval. 

 

Spýtal som sa v dvoch eshopoch oba obchody mi vedia dať komplet podklady na zápis tých diskov do TP. Takisto mi zistili rozmery pneu aké tam môžem dať. Tajne som dúfal, že tam môžem dať aj 235/40/18 ale nedá sa asi kvôli športovému podvozku, na SCOUT Octaviu je tam písaný tento rozmer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, mastibruch napsal:

 

 Já myslím že to koza bude. Já taky na F3 koupul R17 a nakonec jsem musel kouput i pružiny, protože to vypadalo hrozně. Teď na O3 budu tak dávat R18 a auto pujde dolů.. Za krásu se hold musí trpět. 

Presne,ak je auto koza,tak je jedno,ake velke kolesa ma.Fuga medzi blatnikom a pneu bude stale cca rovnaka,pretoze mensie koleso  sa rovna viac gumy,vacsie koleso menej gumy,takze fuga zostava stale rovnaka,len pri tom vacsom disku to tak nejako kvoli jeho krase viac prehliadame.

Presne,ako je napisane vyssie,fuga sa zmensuje kratsimi pruzinami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 1. 2021 na 20:31, LukášCBR napsal:

Jezdím 18" Golus/Alaris na sériovém podvozku a jako koza to aspoň mně osobně nepříjde. Každý ale máme jiné měřítka. V případě zájmu můžu nahrát fotky pro představu. 

Ahoj vieš odmerať koľko mm to je od stredu kolesa po blatnik? 

Neviem tento údaj nikde nájsť pre standard podvozok. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 10. 9. 2020 na 19:53, marfan napsal:

AK by chcel niekto disky SKODA Turini tak sú v zlave skoda eshope za fajn cenu.

 

https://eshop.skoda-auto.sk/sk_SK/koleso-z-lahkej-zliatiny-turini-18-pre-octavia-iii/p/5E0071498++ZG6 

Nieje to moj inzerat,ale pre niekoho,kto hlada na leto nove papuce,superkupa....

 

https://auto.bazos.sk/inzerat/121657369/octavia-iiiiv-hlinikove-disky-18-ky-originalskoda.php

 

https://auto.bazos.sk/inzerat/121657369/octavia-iiiiv-hlinikove-disky-18-ky-originalskoda.php

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja už mám vybraté iné disky, konkrétne Borbet VTX Graphite.

 

Inak ten predajca je z Cífera, bral som pred pár rokmi od neho akože výhodné skompletované kolesá na fabiu. (akurát boli docela staré). 

On tie disky z inzerátu určite kúpil zo škodovky, keď mali cenu tuším 90€. (bola na ne akcia).

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veď preto som to sem dal aby potencialny záujemca ušetril.

Ja som kvôli zbytočne veľkému ET upustil od všetkých original diskoch. 

 

Dizajn sa mi páči ale tie parametre na pred Face Octaviu sú mimo preto som sa rozhodol pre ET37 a tým pádom aj zápis do veľkého techničáku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...