Přejít na obsah

Kola na letní sezónu


SniperWolf

Doporučené příspěvky

Zdravím,mám 17"Denom, nejdřív jsem přemýšlel,že bych je hodil na bílo a teď, že možná spíš na černo-mám bílou Oktu.

Plastidip-máte s tím někdo nějaké zkušenosti?Vůbec si nedokážu představit jak to může být třeba odolné? Hodí se to na kola, případně třeba i na střechu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj a dobre poledne :-) Mam O3 RS a kdyz jsem ji kupoval, vyresil jsem otazku jake kola tak, ze jsem tam nechal zakladni Dorada17" viz obr. nize s tim, ze jsem dokoupil zimni gumy a chtel prezouvat na rafku letni i zimni.produkt_main_zoom_2601_1.jpg

Ale ouha. Je tu leto a me prijde skoda, ze RS s temi koly tak nevynikne. Cili ted resim, co s tim.

1. varianta - vykaslu se na to, kousnu to a pojedu dle puvodniho planu - auto je sluzebni a sportovni vzhled nebyl priorita, spise komfort a ten je i tak kvuli sport. podvozku dost snizeny

2. koupim cerne Gemini od prodejce - ptal jsem se, proda je za 5000,-/vč. DPH/kus.  Pripadne jine 18-ky - daji se sehnat ty z Challenge kitu? pripadne Turini vypadaji dobre. K tomu ale budu muste koupit i 18 gumy a 17-ky, ikdyz nove s nejakou slevou prodat

3. necham nastrikat Dorada na cerno - vubec nevim jestli by to pomohlo..ony jsou takove dost humpolacke, malo elegantni rekl bych.

4. koupim nejake cerne17-ky z nabidky Skodovky, abych mohl pouzit stavajici gumy. Tady mam jen obavu, ze libovolne 17 nikdy nebude na RS vypadat stejne dobre jako 18, kvuli velkym diram na kola.

 

 

A ted forum rad...co mam delat? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No každý preferuje něco jiného, takže těžko radit, ale za mě bych k tomu měl:

 

Ad 2.) No druhá kola + pneu není nic levného,  píšeš 5000 Kč * 4 + 3000 Kč * 4 za pneu , takže celkem 32 tis Kč, celkem dost peněz jen za "vyplepšení vzhledu"

 

Ad 3.) Někde už se tady o tom psalo, ale dobrá je folie na kola ve speji (ale osobní zkušenost s tím nemám), vždy se můžeš vráti k původní barvě, pokud tě to omrzí a chráníš kola proti poškození, např:  

 

http://www.foliatecshop.cz/barva-na-kola-foliatec-folie-ve-spreji-800-ml/d-70284/

 

Pokud se chceš odlišit, tak klidně můžeš zkusit i jinou barvu než černou... např. atracit apod.... vždy to můžeš vrátit :kol-24: Nepíšeš v jaké barvě auto máš, a černá je už taky tak nějak tuctová...

 

Ad 4.) Hawk 17 jsou opavdu povedená kola...

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud myslíš podložku pod RZ bez reklamy tak to je jednoduché, buď je to tam jen nalepené a jde to jednoduše sloupnout a nebo je to natištěné a to smeješ snadno ředidlem a máš čistou černou podložku dozadu a dopředu bez..  rovnou na nárazník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vrtá nebo lepí např. tímto

 

první O III co měly aktivní kapotu, tak dokonce vůbec nesměly mít podložku pod RZ, tedy vrtat, šroubovat a šroubky do barvy RZ (nebo se prodávají krytky na šroubky - modrá a bílá) - podmínka, nesmí být navrtáno číslo či písmeno a stejně tak ani ani znak EU !

 

zadní RZ je vhodné prohnout, resp. přihnout kraje RZ v délce cca 10 cm aby podložka pod RZ neodstávala od prohnuté karoserie... a případně podlepit tímto proti rezonování při zavírání kufru, ale to spíš bejvávalo...

 

jinak tady máš i černou či jinak barevné čisté podložky pod RZ

 

ale to už jsme jinde než u kol na letní sezónu  :kol-27:

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

17" Hawky nesedí na RS podle TP (ET co si tak pamatuju) :kol-28:   takže si nech Dorada na zimu a vem pořádné 18" at to RSku sluší...neboj se já už to řešil dávno před tebou!! Když dojde na lámání chleba tak ti to v pojištovně pak vysvětlí proč máš špatné ET...nebo si je nechej zapsat

Editováno: , autor: Hurikan88
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hurikan88: ET Hawku je dle e-shopu Skodovky stejne jako maji Dorada.

http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/kola-z-lehke-slitiny/kolo-z-lehke-slitiny-denom-7-0j-%C3%97-17-5e0071496--jx2x/0/1/24/43/1001

http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/kola-z-lehke-slitiny/kolo-z-lehke-slitiny-%E2%80%93-dorado-7-0j-x-17%E2%80%9C-5e0071497c-8z8x/0/1/24/43/1001

 

ALE v mem TP mam napsano 7,5J x 17 ET51; 225/45 R17....tak jak je to??

 

Pekne 18 uz bych mel, kdyby to nebylo tak drahe a nemel jsem ve sklepe uplne nove 17 Dunlopy. Jestlize za cerne Gemini mam dat 20k nebo za Hawky 14k a resit nekde prodej a nakup gum, tak volim radsi Hawky.  .... ale trochu me to porad vrta..:-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

17" Hawky nesedí na RS podle TP (ET co si tak pamatuju) :kol-28:   takže si nech Dorada na zimu a vem pořádné 18" at to RSku sluší...neboj se já už to řešil dávno před tebou!! Když dojde na lámání chleba tak ti to v pojištovně pak vysvětlí proč máš špatné ET...nebo si je nechej zapsat

 

Huri, pořád tu nestrašte s pojišťovnama, je to totální blbost, za ET pokud není diametrálně někde jinde a už vůbec pokud jde o orig. ŠKODA kola, nikdy, opakuji, nikdy nikoho nepostihovala! a pokud ano, již asi popáté se tu ptám na konkrétní ověřitelný případ!

 

mimo to není vůbec problém si nechat ono ET do TP dopsat, když už se někdo bude bát ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a to si myslíte nebo víte?

 

na cokoliv co je chválené a dodávané jako originální příslušenství škoda vám prodejce pokud je ochoten a v obraze vystaví typový list, mají na to formuláře = praktická konkrétní osobní zkušenost

 

a druhá možnost, prodejci mají přípis od ŠA že lze, podobně jako když na jaře 2013 neměla ŠA plechy 15" pro O II a dodávali prodejcům plechy 15" pro O II (ET 43 vs. ET 47 tuším) ...

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hravec: V TP mam jeste asi dalsi tri rozmery, ale ten ktery jsem dostal na aute z fabriky tam neni - tedy pokud je pravda co pisou na webu skodovky, ze Dorado ma ET 49.

Tak bud maji blbou informaci na webu, nebo davaji na RS-a kola, ktere nepisou do TP. Muj prodejce je bohuzel neschopny v tak specifickych technickych vecech, na druhou stranu je to docela pekna holka a to auto mi umela prodat..:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hravec: V TP mam jeste asi dalsi tri rozmery, ale ten ktery jsem dostal na aute z fabriky tam neni - tedy pokud je pravda co pisou na webu skodovky, ze Dorado ma ET 49. Tak bud maji blbou informaci na webu, nebo davaji na RS-a kola, ktere nepisou do TP. Muj prodejce je bohuzel neschopny v tak specifickych technickych vecech, na druhou stranu je to docela pekna holka a to auto mi umela prodat..:-)

 

dnes jme Vás pěkně vyklepli, no jak jsem psal, není v zájmu sponzorů a partnerů hrát jen 4 zápasy  :kol-47:

 

pokud to máš koupeno s autem neřešil bych to, konfigurace auta je vždy dohledatelná a jak jsem psal, to strašení s pojišťovnama je kec... pročti si ty vlákna o kolech na zimu, tam najdeš vše potřebné... tedy toto vlákno a vlákno o neorig. discích

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...