Přejít na obsah

Kola na letní sezónu


SniperWolf

Doporučené příspěvky

Ok, takze jsem napsal prodejci.

"....v příloze Vám zasílám výpis sériové výbavy Octavie RS. Na voze máte z výroby disky s rozměrem 7,5 J x 17“.  Pouze tento rozměr je homologovaný pro modely RS. V nabídce, kterou jste mi poslal,  jsou disky s rozměrem 7,0 J x 17“, ty jsou ale určeny pro Octavii III (všechny motorizace vyjma RS).  Váš vůz je v pořádku, nebudete mít problémy na STK, ani v případě řešení pojistné události.

Jde o to, vybírat  disky s povoleným rozměrem, uvedeným ve velkém TP. Z toho důvodu nemůžete použít  disk Hawk, o kterém jsme si psali. "

 

Takze asi tolik k moznosti Hawk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od skodovky:

Vážený pane Řehoři,

děkujeme za Váš e-mail. Vámi poptávaná kola Hawk jsou určena pro model Octavia III. generace, jak je v popisu produktu uvedeno,

nikoliv pro model Octavia RS.

Pro Vaše vozidlo můžete použít pouze rozměry kol a pneumatik, které máte uvedené ve velkém TP, včetně údaje ET, který musí být

také shodný.

Pro jakoukoliv výjimku a změnu v technickém průkazu je nutné kontaktovat odd. homologací, kde Vám sdělí, zda lze či nelze tuto

výjimku pro Váš vůz udělit.

Kontakt: 326 811 111 (tel. ústředna, kde Vás na zmíněné odd. přepojí)

Ráda bych Vám také nabídla bezplatné zasílání informací o akcích, slevách a novinkách ŠKODA Auto na Vaši e-mailovou adresu (cca

1x měsíčně formou newsletteru). V případě Vašeho zájmu, prosíme o potvrzení souhlasu se zpracováním Vašich údajů (jméno a

e-mail) společností ŠKODA Auto (tyto údaje nejsou poskytovány nikam dále).

Děkujeme za pochopení.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Daniela Auerhannová

info@skoda-info.cz

ŠKODA Infoline 800 600 000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jsem nenapsal a tvrdit že něco nejde je prostě blbost a rovněž je blbost to, že na to pojišťovny hledí ... pokud je to v rámci rozumu a není to příčinou vzniku škody tak ani náhodou a vůbec, už se tu o to psalo až až, nechce se mi to pořád dokola vysvětlovat, jeden člověk to tu moc pěkně a fundovaně napsal a prostě tak to je.... a mimo to jsem to už výše vysvětloval a dával odkazy...

 

rovněž jsem tu někde psal, proč to tak je, protože RS a neRS mají jiné rozchody kol. resp O III podle motorizace Rozchod vpředu/vzadu (mm) – dle motorizace 1549; 1543/1520; 1514; 1512 - proto jiné ET !

 

tady je propočet rozdílu v discích výše popisovaných 

 

 

co z toho plyne? např 17 " Hawk 7,0J × 17", ET 49 bude o 4 mm více zalezlý v karoserii (i když má nižší ET a logicky by měl vylízat, ale ráfek je naopak užší) a že by kolo nějak vadilo např. brzdičům nebo nápravě nebo něčemu, tak to taky ne, protože bude o 8 mm méně v karoserii (opět díky o 0,5 palce užšímu ráfku) ...  takže i kdyby se to vzalo do extrému, nezmění se ani nijak podstatně síly na páce, resp. se pp. nepatrně zmenší...

 

prosím nechte už strašení pojišťovnama bez konkrétního adresného příkladu kdy byl někdo kdy za ET, opakuji ET nikoli rozměr v palcích, krácen na pojistném plnění, nebo mu byl pojišťovnou dán postih, či vůči němu uplatněn regres!

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nemají také jiné ET? mají 40 - nicméně k DEZENTům je standardně Typový list, mám na zimu DEZENTy a jiný rozměr než v Tp a jiné ET než v TP, do TP jsem nic nezapisoval, s sebou vozím Typový list a fakturu, kdyby náhodou ... jak již bylo xkrát psáno, není jak by to ne cestě kdo zkontroloval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u DEZENTů je ale jeden problém a to je kvalita, která není zdaleka jako u RONALů, což jsou orig. ŠA kola, je to vidět hned na tom, kolik DEZENT vyžaduje při vyvažování závaží, nicméně cena tomu odpovídá ... proto je i já sám mám na zimu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nemají také jiné ET? mají 40 - nicméně k DEZENTům je standardně Typový list, mám na zimu DEZENTy a jiný rozměr než v Tp a jiné ET než v TP, do TP jsem nic nezapisoval, s sebou vozím Typový list a fakturu, kdyby náhodou ... jak již bylo xkrát psáno, není jak by to ne cestě kdo zkontroloval...

 

Mno ja pravě ty ET nějak nenašel jaké může mit RS, na strankách jsem jenom našel 7,5J x 17" takže vůbec nevím kde najdu všechny ET co může mít RS na sobě. Mno ja o těhle uvažoval na léto a ty na kterých auto dostanu bych nechal na zimu. Nechce se mě řešit právě to zapisování do TP kdyby to nesedělo.

 

Jinak tohleto by měli byt kola co budu mit na RS a v shopu mají taky 7,0J a jiné tam takové nejsou... Buď v tom mají sami bordel a v PDF letacích mají jiné rozměry než na shopu a nebo to jsou nějaké spešl úpravy a druhé takové kola si ani nemůže člověk v e-shopu koupit...

 

http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/kola/kolo-z-lehke-slitiny-%E2%80%93-dorado-7-0j-x-17%E2%80%9C-5e0071497c-8z8x/22/2/24/43/1001

Editováno: , autor: Weithfisto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozměry dísků, pneumatik včetně ET disků zjistíš v TP, tedy buď oslov prodejce ať se podívá do nějakého TP od RS nebo se tydy někoho pozeptej co vše má v TP uvedeno, nicméně už se tu o tom určitě psalo, problém je v tom, že RS má menší rozchod kol vzadu, proto menší ET a za druhé aby opticky vypadala, má širší disky (to je to 7,5) aby mohly disky mít širší pneu...

 

já nemám RS a tedy pro neRS 1,6 TDI 77 kW jsou v TP tyto rozměry:

 

 

samo sebou ještě základ:

 

 

edit: tak jsem tu na fóru našel rozměry pro RS:

 

Typ motoru CHHB (benzínový):
205/50 R17 89W + 6Jx17 ET45
205/50 R17 89W + 6Jx17 ET48
225/35 R19 88Y + 7,5Jx19 ET51
225/40 R18 92Y + 7,5Jx18 ET51
225/45 R17 91W + 7,5Jx17 ET51

 

Typ motoru CUPA (naftový):
205/50 R17 89V + 6Jx17 ET45
205/50 R17 89V + 6Jx17 ET48
225/35 R19 88Y + 7,5Jx19 ET51
225/40 R18 92Y + 7,5Jx18 ET51
225/45 R17 91V + 7,5Jx17 ET51

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle všeho je to s těmi předními kotouči a velikostí kol u OIII takto:

 

1.2 TSI, 1.6 TDI             - má př. kotouče průměru 288x25mm - tedy lze použít jako nejmenší 15" kola

1.4 TSI, 1.8TSI, 2.0 TDI - má př. kotouče průměru 312x25mm - tedy lze použít jako nejmenší 16" kola

2.0 TSI, 2.0 TDI RS       - má př. kotouče průměru 340x30mm - tedy lze použít jako nejmenší 17" kola

 

Můžete to někdo kdo má ETKu prověřit, ať to víme jistě, nerad bych tady někoho mistifikoval B)  

 

Je tady pak samozřjemě divné , že někdo "napasovat" 15" kola i na 2.0TDi :kol-140:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Etce to neprověříš, pokud nemáš VIN konkrétního vozu, nebo dostatečné znalosti. U jednotlivých kotoučů totiž není uvedeno s jakou motorizací je lze zkombinovat. Navíc je tam ještě jeden typ předního kotouče a to 276x24 mm (má i odlišný typ třmenu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ty máš v TP 15,16,17 i 18 a já na 2,0TDI múžu jen 16,17,18, no totok.

 

patnáct máš určitě taky ale né v poznámce ale přímo v kolonce, proto výše dva výstřižky....

 

a nebo je pravda to s velikostí kotoučů, ale ten rozdíl je minimální...

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No škoda, že to nejde přečíst přesně v Etce, konečně bychom v tom měli jasno.... :kol-28:

 

Jak píše Hravec, rozdíl je minimální, takže možná na tu 2.0 TDI ty 15" jdou ve skutečnosti taky, jen to už není uvedno v TP, kvůli nějaké normě, podle které se to stanovuje... těžko říct...  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

 

koupil jsem teď bývalou referenční Škodu Octavia Combi 1.8TSI a měl bych dotaz ohledně gum. Techničák mi leží u Škofinu(koupil to oficiálně bratr jako zaměstnanec a tak si ho prý rok nechají aby nedošlo k přepisu) a já blbec si ho neofotil a potřeboval bych vědět jaké rozměry kol jsou povoleny.

 

Můžete tedy někdo potvrdit že se jedná o následující povolená kola?:

6J x 17 ET48 205/50 R17 89V
6J x 16 ET48 205/55 R16 91V
7,5Jx 18 ET51 225/40 R18 92Y
7J x 17 ET49 225/45 R17 91V

 

Teď tam mám tedy zřejmě 7,5Jx 18 ET51 225/40 R18 92Y a na D1 je mi toho auta vyloženě líto.. Uvažuju tedy o šestnáctkách. Jezdím dlouhé cesty po dálnici a preferuji spíše pohodlí před řáděním v zatáčkách. To by mě manželka asi i ubila.. :-)

A jen tak mimochodem, až koupím nové kola, tak bych ty osmnáctky prodal. Jedná se o následující:

Kola: Alaris 7,5J × 18" (bez jediného škrábnutí)
pneumatiky: Continental Sport Contact5 225/40 R18 Y XL (byly nové a odjeto na nich bylo nyní cca 900km, takže téměř plný stav)

 

Tak kdyby někdo měl zájem, může se předběžne ozvat s nabídkou. Časem to hodím i na Bazoš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...