Přejít na obsah

Pružiny - výměna, problémy


fifa

Doporučené příspěvky

Ahoj nevim co maji na CC-autodily,ale 6Q0 511 115 K je oranžová,žlutá, oranžová což by bylo na krátkou fabii

6Q0 511 115 M je oranžová,2žlutá, oranžová což je na lehkého kombika

Pokud dáš tu druhou na kratkou fabii bude zadek vysoko :-)

ted koukam na ty obrázky a ta K je original dil s origo značenim ta levnější M je něměcko řekl by jsem nějaká druhovýroba

Editováno: , autor: speed.mb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Nazdar borci, poradí někdo ? Dnes při přehazování na letní kola jsem zjistil prasklou přední pružinu (a já furt co to klepe v dírách)... Není prasklá v polovině, ale hned na začátku vinutí (první kroužek). Takže auto vůbec nepokleslo ... Myslíte, že je potřeba měnit obě pružiny, nebo jen tu jednu prasklou ??? Fabia Combi

Předem dík za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to co píše speed.mb je nesmysl.pružiny 6QO511115K A 6QO511115M mají stejnou délku!rozdíl je ve tvrdosti.první pružina má tvrdost 2035N,ta druhá 2245N :kol-47:

No nevím zda píši nesmysly,myslím si že ne,jelikož jsem nikde ve svém příspěvku nezmínil ani délku ani tuhost pružiny. :kol-32:

Píši pouze o krátké nebo dlouhé Fábii... kol103

datel.1: prasklá pružina v prvním závitu je celkem stardatní závada Fabie,at už přední nebo zadní. Nevím kolik máš najeto atd...pokud dáš jen jednu novou je možný že ta druhá strana vozu (s již starou,unavenější pružinou) bude stát níže,neni to pravidlo ale ta možnost tady je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj nevim co maji na CC-autodily,ale 6Q0 511 115 K je oranžová,žlutá, oranžová což by bylo na krátkou fabii

6Q0 511 115 M je oranžová,2žlutá, oranžová což je na lehkého kombika

Pokud dáš tu druhou na kratkou fabii bude zadek vysoko :-)

ted koukam na ty obrázky a ta K je original dil s origo značenim ta levnější M je něměcko řekl by jsem nějaká druhovýroba

musím ti oponovat.píšeš ,že na fab. sedan bude zadek vysoko?jak může být vysoko když délka obou pružin je stejná? Editováno: , autor: adbai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen lehce mimo, délka pružin nesouvisí s "výškou" vozidla od země, jde o zatížení - respektivě tuhosti pružiny....tedy péro z hatchbacku je dlouhé stejně jako z combi, ale tuhost je jiná, proto péra z různých karosářských úprav nebývají záměná - jednoduše by "měkčí" péro z hatche způsobilo, že zadek kombíku by byl níže než být má....proto také ta barevná označení (stejně jako přední péra diesel vs benzín - u na přední nápravu zatíženějšího dieselu je péro tužší = na benzínu by podvozek nefungoval jak má)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud se dá na hatch zadní péra z kombíka, bude zadek tužší (možná bude i víc odskakovat), na pohled to znát nebude...pokud se to provede obráceně, tak zadek kombíka bude lehoulince níž - na pohled to bude znát i při nezatíženém voze (při zatíženém kufru a zadních sedačkách to klekne víc k zemi)....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Adbai: Ahoj nebudu tu zatěžovat forum,ale pokud by jsi chtěl objasnit jaký je vztah mezi tuhostí pružiny,její délkou a typem vozu tak mi písni soukromou zprávu.A prosím ještě jednou ti přeložím co jsem napsal v prvním příspěvku...pokud dáš pružiny z vozu kombi do krátké fábie bude zadek krátké dábie výše než má být.Tot vše...nikde o žádné délce ani sedanu nepiši...

Kibi:máš celkem pravdu o tuhosti a delce pružin,ale u posledního příspěvku si protiřečíš s tím svým předešlým

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi,potřeboval bych poradit se zadníma pružinama na fabii 1.9tdi combi,jaké má být jejich barevné označení.Dal jsem

tam tyto:

http://www.cc-autodily.cz/pruzina-zadni-napravy-1_1?brand=SKODA&model=FABIA

Jenže to teď vypadá ,že zadek je níž než předek a celkově ty pružiny mi připadají dost měkké.Původně jsem tam měl pruž.

pro špatné cesty.Přední pružiny jsou z 1.9tdi.Zkoumal jsem to v Etce a tyto 6Q0511115P by měly patřit mezi nejtužší pr.

na combi.Pokud by někdo věděl jak jsou barevně označeny orig.pruž. na combi 1.9tdi byl bych rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem měl podobný problém,jelikož mám kombi s tažným a mezipodlahou v kufru tak jsme tam musel dát také ty nej pružiny a ještě podložku mezi pružinu a karoserii aby jsem se dostal do spravných výšek.Jinak ta pružina 6Q0511115P ma barevné značení oranžová, 2 žlutá, zelená.Ty pružiny pro špatné cesty jsi měl jen v zadu doufám,jelikož jinak je jasné že ted je předek výše.Spravná výška se dá normálně změřit dle popisu v dílenské příručce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kibi:máš celkem pravdu o tuhosti a delce pružin,ale u posledního příspěvku si protiřečíš s tím svým předešlým

neprotiřečím :) autor chtěl napsat že 1.) když se střčí zadní péra z krátké Fabči do kombíka, zadek bude opticky níž již při prázdném autě...2.) obráceně, tedy když se dají zadní péra z kombíka do krátké Fabči, opticky to nebude téměř znát, ale fungovat to nebude jak má - prostě ty péra jsou tužší a bude to víc odskakovat....osobně nedoporučuju ani jedno, ale opticky je to prostě horší u příkladu jedna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Speede-měl jsem celý paket špat.cesty to znamená i v předu,ale už byly špatné tlumiče vzadu a jízdní vlastnosti ty bych radši ani nepopisoval,tak jsem všechny pružiny vyhodil, koupil normalní tlumiče a pružiny které by měly patřit na auto podle Etky.Jenže

jsem si asi moc nepomohl,mám pocit,že současné jízdní vlastnosti jsou snad horší než původní.Vzhledově to taky nevypadá

nic moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no Etka obcas trošku kecá :-) Můžeš napsat jake tlumiče pružiny jsi tam měl,a jake jsi ted koupil? Mimo jiné paket pro špatné cesty má i silnější stabilizátor než serie,ale to by němělo mít za následek až tak drastické horší vlastnosti,spiš mě napadá doufám že jsi měnil i přední a zadní elastogramy(to žluto-oranžové na tlumičích)?Vzhledově jak říkam změřit a pak se mužeš bavit více...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Speede,auto jsem kupoval s paketem pro špatné cesty(celé auto),tlumiče i pružiny barevně odpovídaly značení v Etce.Koupil jsem tlumiče Bilstein(měly být na fabii combi tdi) a na předek použité pružiny z fabie 1.9tdi.Na zadek tyto pružiny:

http://www.cc-autodily.cz/pruzina-zadni-napravy-1_1?brand=SKODA&model=FABIA

Musím taky uvést,že ty mizerné jízdní vlastnosti můžou být taky jen můj subjektivní pocit,protože to nemám kde porovnat,jak se má to tdi skutečně chovat.Nejvíce mě štve ,jak se ta fabie neskutečně kolíbe v zatáčkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

adbai-v mém případě vybírat pružiny podle VIN by šlo dost těžko,když tam mám uvedeno paket" špatné cesty".Pružiny jsem vybíral podle Etky a zatížení náprav.V předu mám 6Q0411105AJ hmotnostní rozsah L07-671-695KG.Původní pružiny L21-686-720KG.Zadní pružiny 6Q0511115P jenže je to druhovýroba ,tak jsem chtěl vědět jaké je značení orig. na combi TDI.Etka v zadních pružinách podle mě, tak jednoznačná není. Jinak pánové díky za spolupráci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...