Přejít na obsah

Pružiny - výměna, problémy


fifa

Doporučené příspěvky

Takže asi tak : 

Pružiny tam sú neorigo .Origo nemali na sklade  /cena cca 80 ečka za ks/, tak  kúpili neorigo v predajni so súčiaskami ,o čom som nebol informovaný /neviem či by som mal,ale asi hej/ . Pružiny sú  uni na  1,2 - 1,4 takže samozrejme asi tvrdšie a HTP ide hore. V servise povedali ,že vraj nemôžu zaručiť keď je neorigo diel ,že to pasne na 100%,ale prečo ma kujva neinformovali že tam dali neorigo a vyhovárali sa že to časom klesne ,nepovedali. Dnes sa mi má ozvať vedúci technik aby sme to nejako poriešili ,tak uvidíme. Ale velké nádeje tomu nedávam,nakolko iné pružiny asi nemajú a budú ma presviedčať ,aby som dal  origo. Ale 160 ečka za dva pružiny sa mi zdá trocha moc. 

Nejaký nápad ? 

Mám možnosť kúpiť origo z vraku /komplet aj tlmiče / za 50 ečka, nabehaných  cca 90 000 km ,tak neviem či sa oplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

předních pér z HTPéčka (pásnou ti tam jak z Ibizi - cordoby 6L, tak z Fabie HTp, i Pola 9N HTp) prostě podvozková platforma Fabia s motorizací HTp, je na vrakovištích a po inzerátech plno...za ty péra dáš max 1000,-Kč....vezmi mírně jeté a budeš spokojený ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže asi tak 2:

Včera ráno mi príjm.technik volal,že objednali iné pružiny,aby som prišiel na výmenu.Po tel. sme sa dohodli že doplatím rozdiel v cene cca 45 ečka.Tak som naklusal do servisu /mechanik čo to robil bol celý natešený :kol-44:  . Tak pružiny sa vymenili a našťastie je to tak ako má. Už pri výmene prvej som najprv priložil k sebe a tá nová bola o 2 cm menšia. Pružiny značka KYB ,tak dúfam že trocha kvalita. Problém vyriešený k mojej spokojnosti,až na to fúrikovanie hore -dole. 

Ponaučenie - nekupovať lacné šmejdy z CHINY ,a stáť si za svojim. Takže vďaka všetkým za rady a ochotu pomôcť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

  suspension

shock absorber front

     

  PR-G01/G02

  1    6Q0 411 105 AC coil spring

2 paint marks

3 paint marks

red

blue  2 

   

    PR-G01/L01

  (1)    6Q0 411 105 AD coil spring

3 paint marks

1 paint mark

red

blue  2 

   

    PR-G01/L02;

PR-G02/L02

  (1)    6Q0 411 105 AE coil spring

3 paint marks

2 paint marks

red

blue  2 

   

    PR-G01/L03;

PR-G02/L03

  (1)    6Q0 411 105 AF coil spring

4 paint marks

1 paint mark

red

blue  2 

   

    PR-G01/L04;

PR-G02/L04

  (1)    6Q0 411 105 AG coil spring

1 paint mark

1 paint mark

red

yellow  2 

   

    PR-G01/L05;

PR-G02/L05

  (1)    6Q0 411 105 AH coil spring

1 paint mark

2 paint marks

red

yellow  2 

   

    PR-G01/L06;

PR-G02/L06

  (1)    6Q0 411 105 AJ coil spring

1 paint mark

3 paint marks

red

yellow  2 

   

    PR-G01/L07;

PR-G02/L07

  (1)    6Q0 411 105 AK coil spring

1 paint mark

4 paint marks

red

yellow  2 

   

    PR-G01/L08;

PR-G02/L08

  (1)    6Q0 411 105 BC coil spring

2 paint marks

1 paint mark

red

brown  2 

   

    PR-G02/L32

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zohnal som weitec pruziny z pola mali by pasovat na fabiu len ma zaujima ci ich tam mozem dat kedze su urcene na benzinovu verziu a zatazenie 760kg na koleso alebo nieco take.. a ja mam 1,9 tdi a tam by mali byt tusim 960kg..

 

Bude ti to sedět níž a celková jízda bude potivě jiná. Měly by tam být pružiny na stejné zatížení. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nazdar,

ja som musel menit pruziny na 3x, nakoniec som sa rozhodol ist do Skodovky pre originalne pruziny a urobil som dobre, uz som nemal nervy to menit na tretikrat a zase nevediet ako to dopadne. Pokus cislo 1: Pruziny KYB(cislo uz neviem) ale to bolo hrozne nizko. V zime som zarovnaval po ceste sneh, nehovoriac o tom ked boli na ceste tie kusy ladu co odpadavaju z blatnikov. Pokus cislo 2: Vraj to su uplne presne pruziny na vase auto(KYB RH2727), neboli, zase nizko, aj ked pruzenie uz bolo lepsie, ale odchadzali, capy, tycky stabilizatora. Tak nakoniec som sa rozhodol pre spominane originaly, vymenil som si to pre istotu sam. Auto ma normalnu vysku, uz sa nemusim bat ked idem na ryby, ze niekde necham olejovu vanu. Pruzenie je uplne super, je to citit v riadeni. Takze moje odporucanie, klucove diely jedine originaly!!! Usetrite si kopu nervov a hlavne penazi, podobne som dopadol aj s termostatom. Capy, tycky, a podobnu bizuteriu samozrejme original nedavam, ale aspon prvovyrobu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 8. 2013 na 19:02, petex napsal:

Nazdar,

ja som musel menit pruziny na 3x, nakoniec som sa rozhodol ist do Skodovky pre originalne pruziny a urobil som dobre, uz som nemal nervy to menit na tretikrat a zase nevediet ako to dopadne. Pokus cislo 1: Pruziny KYB(cislo uz neviem) ale to bolo hrozne nizko. V zime som zarovnaval po ceste sneh, nehovoriac o tom ked boli na ceste tie kusy ladu co odpadavaju z blatnikov. Pokus cislo 2: Vraj to su uplne presne pruziny na vase auto(KYB RH2727), neboli, zase nizko, aj ked pruzenie uz bolo lepsie, ale odchadzali, capy, tycky stabilizatora. Tak nakoniec som sa rozhodol pre spominane originaly, vymenil som si to pre istotu sam. Auto ma normalnu vysku, uz sa nemusim bat ked idem na ryby, ze niekde necham olejovu vanu. Pruzenie je uplne super, je to citit v riadeni. Takze moje odporucanie, klucove diely jedine originaly!!! Usetrite si kopu nervov a hlavne penazi, podobne som dopadol aj s termostatom. Capy, tycky, a podobnu bizuteriu samozrejme original nedavam, ale aspon prvovyrobu.

 

 

Snižovat stavitelnými pružinami je vhodné do -4cm. Při koupi nižších pružin mohou vznikat problémy, které popisuješ a také ti už nefungují tlumiče jak mají. Snížení pružínou o více cm je obrovské riziko. Podvozek nefunguje tak jak má.

 

V případě, že koupíš sportovní pružiny na Fábii -40mm, tak by žádné problémy být neměly. Samozřejmě jde taky o stav tlumičů a váhu kol. Se snížením je potřeba počítat, aby jsi někde něco neprorazil To už je daň.

Editováno: , autor: Martinro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snižovat stavitelnými pružinami je vhodné do -4cm. Při koupi nižších pružin mohou vznikat problémy, které popisuješ a také ti už nefungují tlumiče jak mají. Snížení pružínou o více cm je obrovské riziko. Podvozek nefunguje tak jak má.

 

V případě, že koupíš sportovní pružiny na Fábii -40mm, tak by žádné problémy být neměly. Samozřejmě jde taky o stav tlumičů a váhu kol. Se snížením je potřeba počítat, aby jsi někde něco neprorazil To už je daň.

 Len ja som nechcel znizovat, praskla pruzina a bolo ju treba vymenit. Len som vymyslal, tak som to objednaval kade tade. Ide o to ze motorov na fabiu je vela, verzia hatchback/combi, tym padom aj pruzin bude velky sortiment, a kupit tie spravne je umenie, preto je najlepsie toto riesit v aurtorizovanom servise, kde ich objednaju podla VIN. Kyb rh2727 by mali byt na 1.9tdi 74kw, je to tak aj vo vacsine e-shopov, mal som ich, bohuzial podvozok bol nizko, hnus velebnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim vás jaký zadní pružiny mám sehnat na mojí fabii combi? Koupil sem špatný, tahám zadek po zemi. Chtěl bych aby to bylo co nejtvrdší. 

Vin: TMBHS46Y133704423

Děkuju

Ja by som to riesil v autorizovanom servise, alebo kupil ich v skodovke a vymenil sam ako som tu uz spominal. Najlepsie spravite ked tam date take ake boli, originaly maju farebne znacenie. Lebo moze sa nieco ine zbytocne namahat, tlmice, silentbloky,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1200,- za jednu origo pružinu, nejsem blázen. Vezmu z vrakáče jetý, jen bych potřeboval znát nějaký číslo nebo ty barvičky.

No na tych starych urcite boli tie farbicky, predpokladam, ze ich uz asi nemas. Ale v skodovke by ti tie farbicky asi povedali aj ked ich tam nekupis. A zrejme aj to objednavacie cislo 6Q.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Caute chalani mam Fabiu Combi 1,9 TDi AXR 74 kW r.v 2006 ked som ju kupil dal som tam hned KW podvozok aby to nebolo tak nechutne vysoke.Po 4 rokoch som stym musel ist do serie lebo mi kvoli zlym odklonom zacalo brat vnutrajsoko gum a ked som to tam nahodil skoro som sa dogrcal .Potreboval by som poradit ake pruziny original tam možu ist aby boli co najnizsie viem že sa robia rozne typy vysiek a tuhosti ja mam asi tie najvysie kua .

Mam predok 4x orangova+1xcervena

         zadok 1x orangova + 2x zlta +1x orangova

potreboval by som naozaj podla motoru a to ze to je kombi vediet tie farby ake mam zhanat aby to bolo co najnizsie dakujem kazdemu za radu...

 

predok :

http://img541.imageshack.us/img541/1801/ubd1.jpg

 

 

zadok:

http://img29.imageshack.us/img29/3866/kuuo.jpg

 

PR stitok:

 

http://img17.imageshack.us/img17/7246/ju4g.jpg

Editováno: , autor: Fabia333ZZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik ale keby si si to precital cele ja pruziny mam co tam boli original ja mam problem stym že su strasne vysoke a potrebujem poradit na moju motorizaciu a karoseriu co najnizsie OEM pruziny ake sa daju dat lebo ocividne mam tie najvysie ake sa vyrabali. ! :)

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím, mohl by mi prosím někdo poradit, mám Fabii 1,9TDi r.v.2000 a levou přední pružinu mám volnou tak, že s ní na zvedáku rukou otočím o cca.2 cm a pěkně vrže.  To vrzání a lupání je i při točení volantem na místě. dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mohl by mi prosím někdo poradit, mám Fabii 1,9TDi r.v.2000 a levou přední pružinu mám volnou tak, že s ní na zvedáku rukou otočím o cca.2 cm a pěkně vrže.  To vrzání a lupání je i při točení volantem na místě. dík

To vypada na horne lozisko, ale ked s nou otocis rukou, tak to je zvlastne. Mozno je z nej ulomene preto je volna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...