Přejít na obsah

DSG vs manuál


Clint

Doporučené příspěvky

NEMĚLO by to bejt pozorovatelný  - aspoň teda zpoždění mezi přeřazením a zobrazením, tam by měla bejt odchylka nepozorovatelná, způsobená jen zpožděním přenosu dat z ŘJ převodovky do procesoru palubní desky a zpracováním dat pro zobrazení = lidskýma smyslama nezaznamenatelná. Pokles otáček bude znatelnej, protože tam jsou motorový ŘJ naprogramovaný pro pomalej pokles otáček, aby při případným přeřazování nedocházelo k příliš velkýmu cukání. Řešil jsem to s mechošem těsně po koupi svýho Rooma s manuálem, proč tak pomalu klesají točky po uvolnění pedálu - a bylo mi řečeno, že to je naprogramovaná vlastnost. U automatu je to určo trochu jinak, ale pro odřazování "dolů" tam určitě nějaký pomalejší odstavování bude taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam na tachaci 130.000, trochu vic nez ty, ale dela to uz sameho zacatku, kdy jsem auto kupoval: 105.000. Taky si myslim, ze by to nemelo delat.

Zitra se podivam na tu prodlevu pred zastavenim, ale jinak obecne uplyne dost dlouha doba mezitim, kdy se zmeni cislo na maxidotu a tim, kdy citim orerazeni a vidim zmenu otacek, tak 1-2 vteriny to byvaji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda jestli je to co píšeš opravdu vlastnost DSG (já si to nemyslím, ale výrobce může tvrdit jinou věc), tak je to další klinec do prkennýho pyžama snahy dostat automat do co největšího podílu produkce koncernu, aby se situace v podílu automat vs. manuál v Evropě přiblížila situaci za Veľkou Mľákou. Zlatej manuál a kvedlačka s manuálně ovládaným pedálem spojky, kterou si vyšlápnu přesně tak jak zrovna chci a potřebuju JÁ a ne nějakej posranej kompjútr naprogramovanej nějakým vysoce inteliqentním brejlounem bez valný osobní zkušenosti s řízením kdesi v kanclíku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem viděl poslední provedení DSG tak jsem rád že preferuju klasickou manuální převodovku. V jednoduchosti je krása a řazení mi nevadí.

A když jsme u toho tak dnes jsem jel s O1 1,8 T trasu Praha České Budějovice a to celou trasu na pětku a tu jsem vyřadil až na semaforech na kraji města. Takže základ je dobrej pružnej a silnej motor a díky tomu jem měl průměrnou spotřebu 6,9 litrů a to u patnáctiletého auta. Přitom pětka má rozsah neuvěřitelných 175 km/h a tím pádem stačí klasická převodovka s životností jako celé auto.

U DSG bych měl obavu o servisní náklady a jak se zde někde psalo že Go stojí 110 tKč tak to bude cca v zůstatkový ceně auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo, původem je od něj. Ale je to od soukromníka, čili teď má vozidlo 2. majitele. Ale zatím s ním jezdím já. P. Janáka neznám, ale tvůj názor potvrzuje už to, že borec nedal při koupi žádnou slevu. Jen 8300 za blbosti typu plachta na vozidlo, montáž Construct apod. Čili kupní cena vozu 808 500 cash.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim svolavacka je NA DSG opravuje chybu která způsobuje rozpojeni převodovky když máš hozenou rychlost do neutralu stalo se mi to dvakrát. Jedu mám tam 5ku najednou to turuje přitom rychlost tam je změním jízdní režim a je vše ok už. Takže určitě zajít co mě naštvalo je že se mohli ze škodovky ozvat sami až když jsem se obrátil na servis tak mě informovali ze je svolavacka na DSG a to jsem byl v březnu a říkal jim o tom tak na mě koukali bohužel svolavacka je od dubna. Bohužel mám ještě jeden problém který zatím nový firmware neupravuje. Auto je zaparkovane usedam mackam start budíky se roznou motor nenaskoci objeví se chybová hlaska chyba převodovky svítí oranžový trojúhelník a teď i EPC což je kontrola elektroniky motoru. Říkal jsem jim to na svolavacce ale nový firmware to neřeší mysleli že jo ale ne chyba se objevila i po preflesovani a zatím tápe i škodovka takže až dorazím z dovolené čeká mě opět návštěva. Omlouvám se za ten pravopis píšu z telefonu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...