Přejít na obsah

DSG vs manuál


Clint

Doporučené příspěvky

  • o 1 rok později...

Taky bych rád popsal své zkušenosti. K DSG jsem se poprvé dostal když si otec dovezl SIII s DSG6 v kombinaci s 2.0 TDI 110kw, předtím jsem si vždy půjčoval jeho OIII taktéž 2.0TDI ale 6st. man. Ze začátku jsem měl smíšené pocity když jsem se s automatem poprvé svezl, nebylo se čemu divit, z autoškoly jsme byl zvyklý na manuál a o to ještě víc díky tomu, že jsem dělal řidičák i na C a T, takže pěkně stará škola Zetor, meziplyny a dokázal jsem si užít jízdu i s tím starým verglem po městě, na C jsme měli nového Dafa, takže to už nebyl takovej požitek. Ale zpět k tématu. Taky jsem si říkal že automat přece nemůže být tak supr, aby jsem si tu jízdu užil, vychutnal si ty klikatý cesty kterýma se rád projedu, ale párkrát jsem si půjčil Superba a moje uvažování se dost změnilo. Když člověk pochopí jak s tou převodvkou jezdit, může si jízdu vychutnat také. Po nějaké době jsem si z jistých důvodu musel pořídit své vlastní auto a volba padla na OIII FL 2.0 TDI 110kw s DSG7. Oproti DSG6 je tam značný rozdíl, řadí to líp, jak nahoru, tak i dolu, zdá se mi že i lépe dokáže brdzit motorem. Převodovka se dokáže přizpůsobit stylu jízdy jakým zrovna chci jet. Když si chci vychutnat cestu, prostě tam šupnu Sko nebo M a pádla a dokážu si jízdu vychutnat i s tím tupým dieslem, kterej netočí 6500ot. Předjíždění není problém, kouknu vidím, přidám a jedu, když potřebuju rychleji, cvak o kvalt nebo dva pádly dolů a pohodička. Nebudu tu tvrdit že automat je nejlepší, ikdyž v něm trávím většinu času, tak se rád projedu i s manuálem. Toť vše. :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...