Přejít na obsah

Bluetooth Rapid


Doporučené příspěvky

Ahojte, mam skodu rapid s radiom swing a nejakym nedopatrenim sa zabudlo pri vybere konfiguracie na bluetooth. Dost casto v aute telefonujem a s tymi sluchatkami z telefonu je to otrava.

Viete poradit, ake riesenie by bolo najvhodnejsie pre dodatocne doplnenie?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi nejlevněším řešením bude dát tam HF z bluetooth jineho výrobce , připadně čti tady : http://forum.skodahome.cz/topic/98103-original-bluetooth-v-radiuswing/

nebo si kup tohle : http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/Vnitrni-vybava/bluetooth-handsfree-sada-000051473rx/0/1/12/43/1001

Editováno: , autor: viky58
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedine co vím že jde dodat  k radiu swing je tohle : http://www.skoda-parts.cz/predmet.aspx?polozkaID=339

 

tedy podle všeho  přimo na strankach škody jsem to pro rapida nenašel , ale co jsem se ptal v servisu tak by to nemněl být problem dodat k radiu swing , pokud se v tom bude hrabat sám :) tak pozor at nezakoduješ radio :)

 

v manualu je napsano : když odpojite baterii tak než zapnete radio tak prvně zapněte kliček a pak až radio !! (pokud se pletu tak to opravte dík ) ale pozor pokud baterii neodpojíš a odpojíš jen konetory ze zadu na radiu, tak po opětovném připojení konektoru do radia se radio samo zapne !!! a už radio piše CODE :) ""mám takový dojem že radio se koduje/paruje z přistrojovkou ""  takže pokud radio budeš odpojovat tak bud mít neustale zapnuty kliček nebo raději odpoj baterii !!!!

 

sand jsem to napasal srozumitelně :)

 

Bylo by idealní kdyby někdo mněl popis pinu na konektorech radi swing , a halvně těch 5ti co nejsou zapojeny , taky bych uvítal :)

 

Edit:

 

http://www.aunika.com/GSM-prislusenstvi/HF-sady-Parrot/

http://www.aunika.com/GSM-prislusenstvi/OEM-HF-sady/

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Uvažoval jsem rovněž dovybavit svého Rapida bluetooth HF sadou. Nechci nikde žádný přídavný displej a ovládací tlačítka.
Podle ETKY jsem našel čísla jednotek bluetooth
7P6 035 730 J a

7P6 035 730 K.
Nehledě na to že nevím jaký je mezi těmi dvěma rozdíl jsem ještě na netu objevil ještě

7P6 035 730 N.

Takže jsem teď z toho jelen. :kol-44:
Mohu se jen domnívat že poslední písmeno je vždy novější verzí jednotky ale nevím jestli kterákoliv z nich bez problémů půjde připojit ke SWINGu.

Zajímá mne i kde je originální umístění bluetooth jednotky v Rapidu,jak je vůbec přichycena a jestli kabely mikrofonu vedou A sloupkem řidiče nebo spolujezdce.

 

Další věc je že mám sice MF tlačítka na volantu,ale ovládání telefonu mi na pravé straně chybí.Dá se tedy potom už připojená HF sada ovládat jen tlačítky která slouží pro pohyb v Maxidotu?Nová tlačítka by vše dost podstatně prodražily.

 

Díky za vaše rady.

Editováno: , autor: sliver
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Označenie RJ neviem:-( skusal ich asi dve a ktora komunikovala tak tu dal, robil mi to jeden manik co sa specializuje na vw koncern. Stalo ma to aj s robotou (cca1 hodina) 200 eur. V skodovke som sa na to pytal a povedali, že by museli objednať nejaku komplet elektr. kabeláž, v ktorej vedu aj kabke s HF do Swingu a proste blbosti a ze by ma to vyslo na vyše 1000eur tak asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem úspěšně nainstaloval novou bluetooth HF sadu. :kol-147:
Jednotka 7P6 035 730 M spolu s kabely a mikrofonem cca.5000 peněz.
Původně jsem chtěl montovat až na jaře ale už je tam.
Ovládání MF tlačítky volantu je parádní a údaje na Maxidotu dobře čitelné.
Podpora pro háčky a čárky v telef.seznamu.Přehrávání hudby přes bluetooth funkční.
Kvalita telef. hovoru i poslechu bezvadná.Hlavně že pro nenechavce není nic vidět - jen SWING.
Jsem velmi spokojen a mohu všem jen doporučit. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak dnes jsem úspěšně nainstaloval novou bluetooth HF sadu. :kol-147:

Jednotka 7P6 035 730 M spolu s kabely a mikrofonem cca.5000 peněz.

Původně jsem chtěl montovat až na jaře ale už je tam.

Ovládání MF tlačítky volantu je parádní a údaje na Maxidotu dobře čitelné.

Podpora pro háčky a čárky v telef.seznamu.Přehrávání hudby přes bluetooth funkční.

Kvalita telef. hovoru i poslechu bezvadná.Hlavně že pro nenechavce není nic vidět - jen SWING.

Jsem velmi spokojen a mohu všem jen doporučit. :kol-47:

Kde jsi nakoupil díly a kdo ti to dělal ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro upřesnění - v jiném vlákně děkuji ferdovi25 za nasměrování k jednotce HF která má opravdovou podporu hlasového ovládání.

Mnou výše uvedená 7P6 035 730 M tuto podporu neměla ikdyž jinak fungovala bezvadně.

Výměnou za 7P6 035 730 K  jsem tedy získal podporu pro hlas.ovládání a nemohu si to vynachválit.

Objednat můžeš např. tady nebo tady. Popř.skusit bazar.

Samotná montáž mi trvala tak hodinku a půl. Následně nakódovat a hotovo. :kol-136:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za sebe bych řekl, že bez Maxidotu a tlačítek na volantu celá HF bude uživatelsky velmi nepřívětivá.

Jinými slovy - bez Maxidotu zřejmě nic na přístrojovce neuvidíš a bez tlačítek na volantu budeš muset ovládat HF pravou páčkou stejně jako palubní PC.

Snad to srozumitelně vysvětlí někdo povolanější.Já jsem jen běžný amatér. :kol-48:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O.K. Při použití HF jednotky s hlasovým ovládáním by se mělo to tlačítko mute překódovat na Push-to-Talk,které slouží právě ke spouštění hlas.ovládání.

Tím že tam to tlačítko máš - máš šanci to hlasové ovládání vůbec spustit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

používám to dost často, funguje to perfektně, rozpoznání jména a povelů na velice dobré úrovni. vytáčím tak čísla a nemusím na volantu stokrát klikat a sledovat displej. při přehrávání audia z mobilu je jediná možnost přeskakování stop jenom hlasem, pokud nechci sahat na mobil, to je zbytečně dlouhý. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...