Přejít na obsah

Rozpoznání a zobrazení dopravních značek


Hravec

Doporučené příspěvky

Jj, potvrzuji slova Hradce. Mám to také dokódováno od ferdy25 a chová se mi to stejně jako Hradcovi. Jenom bych chtěl poznamenat aby nedošlo k omylu: v manuálu se píše že kamera rozpozná dodatkové cedule. Ale to neznamená že je ZOBRAZÍ. On je pouze software vyhodnotí. Např. se mi již stalo že byla 50 s dodatkovým namalovaným černým náklaďákem a na displeji se mi tím pádem vůbec nezobrazila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

tak díky ferdovi25 - tímto znovu díky, plně funkční čtení dopr. značek i s dodatkovými tabulkami - za deště - jen horší kvalita foto, ale dá se to z fotky poznat.... (vlevo 100 za deště, vpravo 130)

 

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je na tom nevhodnýho?

 

Otázka je vhodná hlavně pro to, aby dotyčný zájemce měl určitou představu, po dotazu na SZ mi nebyla částka stanovena, jelikož nemám ještě VIN.

 

tedy jinak, nebudu to zveřejňovat ani zde ani jinde, tedy ani přes SZ, je to mezi mnou a ferdou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale nerozumíme si, není to že bych byl neochotný, vždy tu vše sděluji se vším všudy, ale pochop, že toto je mezi mnou a ferdou25 ...a je jedno proč to tak je... díky...

 

mimo to, já už jsem čtení značek měl spuštěné dávno, to jsem si spustil sám a musel jsem vyzkoušet několik různých návodů.... jen mi nefungovalo plné propojení s mapovými podklady Columbuse, mimochodem mi to ale vůbec nevadilo..... to už jsem tu psal.... takže nelze ani objektivně říci co za to....OK?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jako že je to mezi tebou a ferdou, tak pro jiného ta cena bude jiná?

 

Vůbec nemám představu zda se ty částky pohybují v řádu stokorun, či v řádu tisícikorun za určité nakodování pár věcí.

Otázka pro případnou reklamaci - opět jet na místo kde došlo ke kodování a nechat předělat do stavu před kodováním?

Editováno: , autor: jindrous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, ale jak to tady čtu, nedá mi to trochu zafilozofovat:

 

Mám aktivované na své OII některé funkce, které výrobce v době výroby nebo vůbec nenabízel/nenabízí. Svítí mi obě mlhovky a při prudkém brždění + sepnutí ESP začnou blikat blinkry. Beru to jako zvýšení své bezpečnosti. Taky chápu změnu hodnoty vlhkosti u klimatizace či zesílení mikrofonu nebo mini tuning v podobě napolozhasínajících LED. Na novém autě, pokud to jde, nechám druhou mlhovku taky rozsvítit. Ale značky, to už se zasahuje do tvrdě vyvinutých a placených funkcí. 

 

Neodsuzuji to - jen mi to připomíná situaci se software tak před 10-15 lety.

 

Nerad bych se dožil situace, kdy mi na přejezdu chcípne auto a při pokusu o nastartování se mi na maxidotu napíše "Čekejte prosím, ověřuji na licenčním serveru Škoda-auto, zda máte aktivován modul start&jizda vpřed"...

Editováno: , autor: Petrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele k tématu, je to čtení dopravních značek reálně k něčemu ? Ptám se teoreticky páč nemám tu kameru a až vůbec ne Columbus, ale má to smysl ? Ještě bych to chápal s HUD, ale abych koukal na maxidot jaká tam byla značka ... no nevím. Jaké je reálné využití ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, ale jak to tady čtu, nedá mi to trochu zafilozofovat:

 

Mám aktivované na své OII některé funkce, které výrobce v době výroby nebo vůbec nenabízel/nenabízí. Svítí mi obě mlhovky a při prudkém brždění + sepnutí ESP začnou blikat blinkry. Beru to jako zvýšení své bezpečnosti. Taky chápu změnu hodnoty vlhkosti u klimatizace či zesílení mikrofonu nebo mini tuning v podobě napolozhasínajících LED. Na novém autě, pokud to jde, nechám druhou mlhovku taky rozsvítit. Ale značky, to už se zasahuje do tvrdě vyvinutých a placených funkcí. 

 

Neodsuzuji to - jen mi to připomíná situaci se software tak před 10-15 lety.

 

Nerad bych se dožil situace, kdy mi na přejezdu chcípne auto a při pokusu o nastartování se mi na maxidotu napíše "Čekejte prosím, ověřuji na licenčním serveru Škoda-auto, zda máte aktivován modul start&jizda vpřed"...

 

toto už se tu všechno rozebíralo, chce to více číst fórum... je tu na to dokonce tuším extra vlákno....

 

ano tvrdě placených funkcí která znamenají mít příslušný a tvrdě zaplacený hardware, to je třeba si také uvědomit....

 

nicméně počítej i ty s tím, že pokud pojedeš do servisu a budou ti v rámci jakéhokoliv důvodu přehrávat nějaké jednotky a to i třeba jiné, kdy ta se změněným kódováním bude "na cestě", tak o ta dodatečná nastavení stejně přejdeš.... mě když dohrávali sw pro tažné museli přehrávat 6 jednotek a při aktualizaci Columba teké tak nějak....

 

a to s tím přejezdem jsi nejspíš nemyslel vážně....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele k tématu, je to čtení dopravních značek reálně k něčemu ? Ptám se teoreticky páč nemám tu kameru a až vůbec ne Columbus, ale má to smysl ? Ještě bych to chápal s HUD, ale abych koukal na maxidot jaká tam byla značka ... no nevím. Jaké je reálné využití ?

 

je to o zvyku, zvykl jsem si na to a vyhovuje mi to, prostě kdykoliv máš přehled o tom jaká zrovna je rychlost (třeba si nejsi jist zda jsi ještě v obci nebo už nikoli,  zda na dálnici stále platí to omezení a tak podobně) ....

 

samo se dá žřít i řídit bez toho, ale to tu můžeme vyjmenovat dalších x věci co nejsou v podstatě potřebné.... a nebo potřebné jen výjmečně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petrik:když to jde,tak proč si to neaktivovat.Ten hardware tam je a beztak jsi si ho stokrát zaplatil při koupi auta!

 

attim:není to věc po které bych vyloženě toužil,ale občas se mi stane,že si nejsem jistý,jaké kde bylo třeba omezení,jestli na 100 nebo na 80 a podobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak díky ferdovi25 - tímto znovu díky, plně funkční čtení dopr. značek i s dodatkovými tabulkami - za deště - jen horší kvalita foto, ale dá se to z fotky poznat.... (vlevo 100 za deště, vpravo 130)

 

attachicon.gif2014-08-23-12791.jpg

Tak to gratuluji. Já byl taky u ferdy25, zprovoznil mi to, ale dodatkové cedule mi to nečte. Možná je to ale kvůli tomu, že nemám navigaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to o zvyku, zvykl jsem si na to a vyhovuje mi to, prostě kdykoliv máš přehled o tom jaká zrovna je rychlost (třeba si nejsi jist zda jsi ještě v obci nebo už nikoli, zda na dálnici stále platí to omezení a tak podobně) ....

samo se dá žřít i řídit bez toho, ale to tu můžeme vyjmenovat dalších x věci co nejsou v podstatě potřebné.... a nebo potřebné jen výjmečně...

Nebylo cilem polemizovat o nezbytnosti nebo zbytečnosti, spis mi slo o realny use case abych si uměl lépe představit k cemu to je. Tohle dava smysl, ok.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...