Přejít na obsah

Rozpoznání a zobrazení dopravních značek


Hravec

Doporučené příspěvky

před 8 hodinami, pán Vodič napsal:

Ako sorry, ale aby mi auto čítalo značky, tak to by som si nedal nick pán Vodič, a vôbec by som sa hanbil takú chobotinu dať do auta, rovnako ako parkovanie a iné hlúposti. Rovno by som za to bral vodičáky.

Naopak, v dnešní změti dopravních značek se jedna s rychlostí snadno přehlédne nebo zapomene takže možnost ověřit si co tam bylo je fajn pokud to člověk bere jako pomůcku a ne jako modlu.

  • Pozitivní 4
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toho trolla nema smysl komentovat..

Jinak vcera potvrzeno, kamera z celniho skla prepise to co je na navigaci. Rano byla kamera zakryta snehem/ledem a nebylo tedy videt ven, hodilo to informacni hlasku na maxidotu/columbusu a znacka zmizela jak z maxiku, tak z Columbusu, proste tam nic nebylo.. V tomhle pripade by asi bylo lepsi ze pokud nema kamera vyhled, bude to vychazet z mapoveho podkladu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem vypnul zobrazování značek maxidotu jde vypnout zobrazení maxidotu colubbus nejde dál jsem i kus papíru na kameru byl jsem překvapen jak navigace celkem přesná na zobrazování značek asi tak + - 4m od značky obce. Samozřejmě že značku nad rámec map čte kamera. Jinak k tomu člověku co chce brát řidičský jen toto zřejmě nejel autem které má asistenty je to super věc například na tempomat jezdím i v obci a nestarám se o rychlost o vzdálenost mezi auty atd. Je to jen zvyk. Na dálnici když jedu na Prahu nastavím tempomat na 140 km co největší odstup a zlehka držím volant ono to samo jede řídí a když dojizdim auto jakmile se zobrazí na maxidotu vyhodím blinkr a po předjetí se zase vracím je to super. Akorát takový postřeh stává se docela často že auta co předjíždějí snižují rychlost máte taky tu zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Díky za odpoveď chlapci. A na vysvetlenie pre ostatných, že prečo som sa pýtal znova tú istú otázku: preto, lebo som nemal tušenie, že to niekto šikovný presunul na iné vlákno, čiže pod elektriku. Hľadal som svoj príspevok tam, kde som ho dal a nebol tam, tak som sa odvážil položiť tú istú otázku znova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím, prosím můžete mi někdo pomoci, popřípadě přesměrovat kde se to řeší, hledal jsem ale nenašel.

 

Mám od výroby čtení dopravních značek, jsem s tím nadmíru spokojen, CZ, A, I, F, D, E, CH, SK všude funguje bezvadně, a čte i dodatkové tabulky, třeba předjíždění osobní čte, nákladní ignoruje, různé mlhy, a deště čte, opravdu super. Musím pochváli, že i dokonce skvěle čte LED úpravu rychlosti nad dálnicemi... jen trošku má problémy s bočními značkami které jsou výše nebo naopak níže umístěné než je standard....  trošku škoda že neukončuje omezení po projetí křižovatkou, někdy je nastavená 30km/h, a za křižovatkou jí pořád drží.... :-(

Ale opravdu samá chvála, až na jednu podstatnou věc, která mi vadí, a na kterou se tu ptám.

 

Po vzniku nové vyhlášky, která upravuje rychlost na rychlostkách na 110km/h vozidlo pořád i po aktualizaci map ukazuje 130km/h. Lze toto nějak nastavit ? Musím do servisu, nebo je to opravdu mapama, a stahovat znovu, nebo je to nějak zakódované ve vozidle... předpokládám že mapy, protože to každá země může mít jinak.

 

Předem moc děkuji a omlouvám se pokud se to již někde řešilo a já to nenašel.

 

S pozdravem, a díky všem za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, nemáte někdo doporučení na nějákou palubní kameru do auta se čtením dopravních značek? Prošel jsem web, ale zatím jsem nic nenašel. Našel jsem kameru, která má hlídání jízdních pruhů a nebezpečnou vzdálenost, ale funkci čtení dopravních značek bych uvítal víc. Díky za případný tip :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 8 měsíců později...

Mám takový problém, octavia 1.4 TSi DSG s kamerou výbava čtení značek a Lane asist. Po aktivaci čtení značek v infotainmentu který předtím nebyl používaný se na maxidotu cca po 5 minutách jízdy zobrazí hláška “Čtení dopravních značek nyní neaktivní”. Značky to pochopitelně neukazuje. Lane asist vypnut v maxidotu taky. Stalo se to někomu? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Drobný poznatek z Chorvatska, čtení značek (O3FL MR 2018) mě zásadně nereaguje na značky ukončující obec, máte někdo stejnou zkušenost?
Oranžová, červeně přeškrtnutá cedule...
Zajímavé je to, že na cedule s označením vjezdu do obce reaguje.

Hádám, že tady by si prediktivní tempomat asi trochu vylámal zuby...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za upřesnění, myslel jsem, že to čte i ty začátky a konce obcí i ze značek. A když nejsou, tak teprve z mapy.

Problém není nikde jinde, pouze Chorvatsko, takže asi mapové podklady nebudou nic moc. Ale jsem v méně osídleném místě, tak předpokládám, že tedy vlastní navigace bude OK... Obecně zde chybí ukončování omezení rychlosti na značkách.

Mám instalováno poslední aktualizaci, kterou Škoda nabízí.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, to jsem přehlédl, čtu to na Tapatalku, a neměl jsem čas to studovat celé.

Nějak jsem si myslel, že mezi značkami omezujícími rychlost jsou i ty obecní. Ale jasně, jsou to jen ty kulaté. Nicméně v FL to asi čte víc dodatkových značek, než je na tom zmíněném obrázku. Třeba ty s časovým upřesněním...

Jinak CRO, BiH, MN mám projeté docela dost s předchozími O2 a O2FL, tam jsem měl také Columbus (samozřejmě ještě bez čtení a zobrazování značek), ale bez problémů s vlastními mapami. Jen Albánie měla hlavní tahy.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Ahoj, mám Octavii 2019 Style s Navigací Amundsen a bez jákekoliv kamery před sklem (pouze deštový senzor + základní světelný). Lze nějak aktivovat přes VCDS zobrazení rychlostního limitu v Maxidotu (mám barevný) pouze z navigačních dat? U některých koncernových aut jsem to viděl. Díky moc 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...