Přejít na obsah

Rozpoznání a zobrazení dopravních značek


Hravec

Doporučené příspěvky

Tak to gratuluji. Já byl taky u ferdy25, zprovoznil mi to, ale dodatkové cedule mi to nečte. Možná je to ale kvůli tomu, že nemám navigaci.

díky, bratře.... ale já u ferdy25 bohužel nebyl, řešili jsme to pomocí nových médií na dálku... bohužel píši proto, že bych ho rád poznal osobně, a nechal si zaktivovat věci které nejdou přes nuly a jedničky na dálku, ale jen face to face .... tedy např. WiFi hot spot v autě a podobné špeky.... co Columbus a to ještě tuším, že o spoustě funkcí nejen já vůbec netuším....

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nemusí to být až tak pravda, už jsem tu kdysi psal, že ta druhá jednodušší kamera pod zrcátkem se v ČR nemontuje, potom jsem viděl RS koupenou v ČR co ji měla, tak jsem někde o tom psal, ale je opravdu možné že dostaneš auto jen s asistentem dálkových světel a budeš mít velkou kameru, tedy jak jsem psal až podle skutečného stavu hw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska se mě stala zajímavá zvláštnost...  jedu si přes Brno - kolem Vaňkovky, byla tam trošku "zápcha", takže jsme se pomalu posouvali a najednou mě kamera načte značku 100 km/h ... :kol-32:

 

Tak si řákám co je...., a on předemnou autobus a hádejte co měl na zadním čele... :kol-48:  .... teda jiné rozumné vysvětlení jsem nenašel... ale možné to asi je, protože vzhledem k tomu, že kamera čte značky z dálky, tak by jí i ta malá velikost nálepky mohla zmáct...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no napsal bych to takto...

 

- nejezdit ke křižovatce jako první

 

- zkoušel jsem i auto bez kamery a je z něho vidět/nevidět +/- stejně... tedy pro mě, vzhledem k poloze sedadla

 

ad foto 1) měl jsi sedadlo ve spodní poloze neboť jsi si chtěl nasadit ten slamáček co zůstal na zadním platě.... ale pak jsi si to uvědomil....

 

ad foto 2) a sedadlo si zvedl výše, což je patrné z nadhledu na palubku a opět je vidět ve zpětném zrcátku, že tam slamák zůstal....

 

- chce to jezdit v autě na městě na machra, levá ruka na volantě na 12:00 a pravá polovina těla položena na loketní opěře.... pak je vidět krásně nejen na semafory, ale i na baby co jsou po přechodu - bohužel spořeoděné období se nám odporoučelo....

 

- a poslední, proč asi mají v zahraničí minisemafory (je i vPraze - viz níže foto 1)? že by jen kvůli Porscheům, Ferrariům a Octaviím III s MFK? problém je v tom, že u nás jsou mnohdy semafory zcela nevhodně umístěny! správně by měl být semafor až za přechodem pro chodce, nikoli ad foto 1 uprostřed přechodu a ad foto 2 dokonce před přechodem pro chodce... alespoň takto se to učí na stavebních fakultách.... v zahraničí jsou stejně jako malé semaforky ramena horního semaforu natočena do křižovatky nebo je semafor za křižovatkou nebo nad křižovatkou, samo dle velikosti křižovatky...

 

mimo to vím o horních semaforech, kde i kdybych si lehl až na palubku, téměř bych jej jako první stojící neviděl a dolní semafor chabí úplně...

 

v.JPG

 

nebo pak toto

 

1280px-Traffic_Light_Tree_Canary_Wharf.j

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po mě možná tady po tobě asi i jinde.... proto asi ten slamáček  :kol-47:

 

na rozdíl od jiných máš možnost se dívat i střechou  :kol-47:

 

 

 

no comment - pokud ti toto jako odpověď nestačilo:

 

 

...  zkoušel jsem i auto bez kamery a je z něho vidět/nevidět +/- stejně... tedy pro mě, vzhledem k poloze sedadla ...

 

... problém je v tom, že u nás jsou mnohdy semafory zcela nevhodně umístěny! správně by měl být semafor až za přechodem pro chodce, nikoli ad foto 1 uprostřed přechodu a ad foto 2 dokonce před přechodem pro chodce... alespoň takto se to učí na stavebních fakultách.... v zahraničí jsou stejně jako malé semaforky ramena horního semaforu natočena do křižovatky nebo je semafor za křižovatkou nebo nad křižovatkou, samo dle velikosti křižovatky ...

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jsi dobrej pacient... zamyslel jsi se nekdy nad tim, ze svym pristupem znechucujes X dalsim uzivatelum ci dokonce novackum pohyb na foru? At do sekce OIII kamkoli nekdo neco napise, ty nakluses jak drap a zacnes poucovat a delat z lidi dementy nejakymi radoby vtipnymi odpovedmi. Fakt skoda, mas byt inteligentni clovek, ale chovas se tu jak vopicak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...

Mám jiný problém ten jsem konzultoval s Clintem a ten mi řekl ať to zadám na fóru.

jedná se o správné čtení dopravních značek autem, auto nezná vůbec značku "dálnice" a na silnici pro mot voz stále ukazuje rychlost 130 km má tam být 110 km. V Německu a Polsku čte značky bez problému. U nás to fungovalo taky ok až do 1.1.2016 nové značky a rychlosti. Columbus mapy jsem aktualizoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi takto v autě mám mapy aktualizaci 2017. Čtení značek užívám 2,5 roku montováno při výrobě auta.

Auto čte i začátek a konec obce 50 km na konci obce přepne na 90km. V Německu na dálnici Gorliz Drážďany je i úsek kde rychlost neomezená ukazuje ležatou osmičku. Asi jsi mi nerozuměl od 1.1.2016 platí na silnici pro motorová vozidla rychlost 110 km, za značkou SMV naskočí 130 km , nebo při jízdě po dálnici z Prahy na Liberec je nad Černým  Mostem značka SMV ale na autě to napíše 130 km, v Boleslavi je značka  110km a za ní asi 200 m značka  dálnice 130km ale auto má stále 110km. Nebo z Liberce do Turnova je silnice pro motorová vozidla tj. za SMV píše auto 130km má být 110km, kousek za značkou je značka 130km. Takže jak píšeš že si pletu jablka z hruskama  je  blbost prostě potrebuji aby auto fungovalo jak má a udávalo rychlost správně. Jinak  auto ukazuje při jízdě z vozejkem rychlost např 130 km a vedle 80km + dodatková tabulka.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alesi, jsi si jisty tim, ze znacka z kamery neprepise znacku na columbusu?

U me to totiz funguje tak jak ma.. Kamera precte 70 + zakaz predjizdeni (treba) a oboje mi ukaze na columbusu. Kdyz je pak na konci znacka zrusena, tak se to zase zvedne na 90.

Samozrejme mluvim o mimoradnych znackach ktere jsou napr. u frezovani vozovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Aleš_BX napsal:

pleteš jabka s hruškama....

 

auto nikdy značku dálnice neznalo a znát ani nebude!

 

někde výše nebo v návodu máš uvedeno jaké značky auto rozeznává! jsou to jen omezená rychlost, konec omezené rychlosti a zákaz a konec zákazu předjíždění a to vč. dodatkových tabulek... níže i obrázek o jaké značky se v ČR jedná...

 

jak může auto ukazovat 110 km/h, když ještě nebyl update mapových podkladů, kde jsou rychlosti uvedeny... jel jsi někdy autem přes hranice? pak bys viděl rychlostní limity a tam 100 km/h ještě není pro ČR uvedeno... (samo by se ti to ukázalo při přejetí hranic směrem do ČR)...

 

Výstřižek.JPG

Tohle určitě nejsou všechny značky, co systém čte, minimálně dodatkových tabulek je mnohem víc a to včetně zahraničních.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak na opravovaných úsecích to čte aktuální značky. A k těm značkám začátek a konec obce značky si obce posunují a změna rychlosti je ihned po značce pochybuji že někdo upravil mapové podklady, protože těchto změn proběhlo mnoho. Dnes jsem v servisu a po dohodě s technikem budeme tuto závadu reklamovat. V autě užívám doscela dost elektroniky a když je auto v záruce tak má vše fungovat ok.

Něco k dodat tabulkám taky mi to nečte všechny například po-pa +čas atd. Zjistil že čtení značek je taky závislé na správném umístění značky hlavně výšky nad zemí.

Editováno: , autor: standa2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, Aleš_BX napsal:

 

reklamovat? co jako, technik je nejspíš ten pravý na pravém místě :D

Mám to vše koupené originál s montáží ve škodovce tak chci aby mi vše fungovalo po roce od změny zákona tak jak má. Protože i nefungující software je závada a u auto co stálo bez 50 tisíc 1 mega. Jsme s technikem domluveni tak že pošlou reklamační dotaz na škodu a uvidíme. mapy jsou v ceně auta aktualizovány pouze 3 roky, záruku mám 5 let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě je úplně jedno kde si auto bere údaje pro čtení značek, jde mi o to aby vše správně fungovalo.  Nemusíš mi dávat lekci z aktualizacích map, to jsou věci které samozřejmě znám.

Editováno: , autor: Pawouk
Odstraněna nepovolená citace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pán Vodič - edituj své příspěvky, kdes to viděl přidávat jeden za druhým? Pokud chceš něco doplnit, tak to pro příště (pokud vůbec nějaké příště bude) doplň do toho původního. Toto je technická sekce a ne hospoda, tak se tak vyjadřuj. Některé příspěvky jsem smazal a dostal jsi za ně další napomenutí - urážky a vulgarity zde opravdu nebudeme trpět.

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...