Přejít na obsah

Multifunkční box pod zadním platem


Hravec

Doporučené příspěvky

tak se mi konečně podařilo objednat a dnes vyzvednout multifunkční box pod zadním platem (díl příslušenství č. 5E5 061 109)

 

 

Jednoznačně patří k doplňkům, které zvyšují praktičnost zavazadlového prostoru liftbacku a nechápu, co vedlo ŠA k tomu téměř ročnímu zpoždění ve výrobě a dodávce na trh...

 

krásně je multifunkčním boxem vyplněn prostor pod zadním platem, box je výsuvný, aretovaný v zasunuté poloze a aretovaný proti nechtěnému vysunutí z kolejniček, box má tři příčné přepážky, které se dají přenastavit do více možných pozic...aretace dodaná s boxem se musí nasadit ze zadní části plastu držícího zadní plato a následně teprve onen multifunkční box, to bohužel v servisu nevěděli a vrazili mi krabici do ruky... takže ještě musel vyzkoumat jak se plasty demontují.... na dně boxu jsou proti rachotění a pohybu odložených předmětů v boxu "koberečky" stejné jako v kapsách ve dveřích... celkové provedení velmi povedené a efektní.... doporučuji...

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hravec: To je právě ta kapsa na kabáty (je to jen prověšená látka)... asi celkem praktická věc, když jedete v autě v zimě např. čtyři lidi a není si kam dát kabát (bundu)... ale pevné přihrákdy jako je v OII se nedělají...

 

Je to pravděpodobně "daň" za možnosti schovat svinovací roletu pod mezipodlahu (pokud je ve výbavě), a mít tak obrovský uložní prostor.... prostě "něco za něco"... samozřejmě ty pokud něco velkého povezeš tak to prostě vyhodíš ven a je ... :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem dnes provedl montáž a možná se budu opakovat, doporučuji dle návodu svěřit servisu, pěkná jebačka demontovat boční plasty sloupku C a plastu na kterém drží zadní plato zavazadlového prostoru...

 

vše je nacvaknuto na kovových a plastových trnech a přišroubováno jedním šroubem... koukal jsem kolik na mě vykouklo řídících jednotek, kolik je tam drátovodů, no štěstí, že jsem žádné nepoškodil, když jsem páčil plasty kufru (a kterém drží zadní plato) ven .... plast stejně nejde úplně demontovat, protože otvorem v něm je protažen zadní bezp. pás, takže nacvakáváním a aretačních plíšků a zajišťovacích segmentů (2 + 2) pokračuje jebačka s hlavou v kufru, jednou rukou skrz zadní dveře a druhou kufrem za současného přeleštění zadního blatníku nohavicemi kalhot ... vyvrcholením je naražení a nasazení plastů zpět tak, aby voně chodily pásy a stejně tak i plato .... j

 

jak jsem psal, svěřit servisu, Ať mají zážitek oni sami....

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

coze? Mel jsem za to, ze se box instaluje jen pomoci "zajeti" do koleji (jak je znazorneno na dvou obrazcich, ktere si postoval v uvodnim prispevku) ... Tak to je teda pekna pakarna..

 

EDIT: nebylo by jednodussi si "upravit" zacatek-konec koleji tak, aby plato omylem nevyjizdelo? :)

Editováno: , autor: Lucasse
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

jelikož už je to nějaký pátek, co jsem to montoval, a nikdy netvrdím něco čím si nejsem jist ... byl jsem se podívat a napadlo mě jediné cimrmanovské - hledej šmudlo - ale nenašel jsem - tak jsem se díval do etky a ztoho to taky není patrné, takže fakt nevim - ale myslím si že bude pod krytem sloupku C (ten jsem teď nesundával)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, ale napřed páčit a hledat kde je ten šroub... a páčit opatrně, plast je na trnech na karoserii nacvaknut ať si neposuneš v plastu nacvaknuté jistící plechové pružné segmenty... a je třeba sundat i kryt sloupku C tedy toho zadního ai tam opatrně na zacvakávací plíšky.... a ne ruce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hravec, dnes jsem zkusil multifunkční box zasunout do kolejniček a zdá se mi, že to v těch kolejničkách drží a nevyjíždí. Zítra zkusím, zda box nebude nějak při jízdě drnčet nebo vibracemi vyjíždět. A pokud to bude v pohodě, tak to tak nechám a nebudu nic rozdělávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 4 měsíce později...

Tak jsem to musel taky namontovat. Přihrádka začala po cca 3/4 roce jezdit dopředu a dozadu. Aretace je po čase nezbytností. Pro ty, co se na to chystají, je supr obrázek nahoře. Musí se začít horním plastem (bílý, obložení sloupku), pak povolit jediný šroub (hvězdička) a ostatní je jen nacvakáno. Chce to trošku opatrnosti, citu, přemýšlet u toho a jde to relativně dobře. Bacha, je tam dost kabelů a také AIRBAG !!! Měl jsem to hotové za cca 45 minut, včetně studování návodu, přípravy a úklidu nářadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj Klucí,

je to plato fortelné? Drží tam dobře? Nebo se budu bát tam něco těžšího dát?

 

Ještě prosím jeden malý dotázek: Dá se to jednoduše vynadat, když bych potřeboval převézt v kufru něco velkého?

Editováno: , autor: Clerfayt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zopakuji dotaz @Clerfayt, "Dá se to jednoduše vynadat, když bych potřeboval převézt v kufru něco velkého? ", má někdo vyzkoušeno ?

 

A @Aleš_BX, co ta pevnost, jak tomu rozumět, co se s tím stane, když se tam dá něco těžšího ?

 

A ještě jedna věc, zcela nahoře (ještě jako někdo jiný) jsi zmínil "...na dně boxu jsou proti rachotění a pohybu odložených předmětů v boxu "koberečky" stejné jako v kapsách ve dveřích...". To jsi asi psal o předFL verzi, protože v mé nové FL z podzimu jsou kapsy ve dveřích dost odfláknuté, cokoliv v nich nechám ležet, tak drnčí a vibruje :wacko: Už jsem přemýšlel o tom, že to právě něčím měkkým vylepím, takže ten MF box je tedy kvalitně "vykoberečkován" ?

Díky

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak uz mam instalovano, bral jsem to primo od autosalonu z original prislusenstvi, vc. montaze. 

Sam bych to asi nedal (zastavam názor o sevcovi a jeho kopyte, a v navode to i doporucuji), snadna instalace to moc neni. Znackovy servis na tom delal cca 2.5 hodiny (ale rikali ze poprvé), ale výsledek je vyborny, drazky pod platem jsou na to jiz pripravene - skoro to vypada, jako by to nekdy byla mozna planovana priplatkova vybava, ale nakonec je to jen v origo prislusenstvi.

Vypada to dobre, je prakticke, jen to při te delce a nevelke hloubce obcas dela problem s výsuvem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...