Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
boban1108

Nezávislé přídavné topení

Doporučené příspěvky

první případ - teoreticky ano

druhý případ - určitě ne

je potřeba si uvědomit že ventilace nasává vzduch zvenku, tedy vzduch teplý až přehřátý a vzduch pravděpodobně neproudí přes výparník byť vypnuté klimatizace

Editováno na Aleš_BX

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Nezávislé topení vůbec nechladí. Pokud je venku 40 stupňů (jako třeba letos) neudrží teplotu v interiéru pod 40 stupňů ani o minutu déle. Jediné co režim větrání dělá je, že autem neustále prohání malé množství vzduchu z venku. Takže když auto stojí u hypermarketu na slunci, tak je v něm pořád "přijatelně" resp. jediné, co pozoruji je, že se při otevření dveří nevyvalí na člověka ta teplá vlna, ale jinak pocitově bych si to kvůli letnímu režimu rozhodně nepořizoval.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

co člověk to názor, já naopak využiji NT v létě víc než v v zimně, neb mám doma garáž a s v práci parkuji v podzemní garáži

NT využívám v podstatě jen na horách, ale tam je to neocenitelná věc kdy přijdu k teplému autu s rozpuštěným sněhem/ledem

ani je to darda ta cena, a nemyslím si že se to dá zobecnit léto vs. zima, prostě využiješ to naštěstí nejen v zimně a jak jsem psal, rozdíl je poměrně dost patrný a na využívání v létě jsem si tak zvykl, že bych těžko volil další auto bez

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Díky za reakce, ale moc jste mě nepotěšili, nicméně jste mi asi vyřešili můj problém. NT je na zimu skvělá věc, na léto ale tím pádem absolutně k ničemu. A vzhledem k tomu že trávím 98% jízd na "horké" jižní moravě, asi NT nedám a s klidným srdcem si nechám xenony, sklopná zrcátka a chrompaket... ikdyž, ten chrom za ty peníze možná ne.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

asi jsi špatně četl, neni v lete k ničemu, naopak, k nečemu a to k větrání a odvětrání přehřátého auta

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

možná jsem to jen špatně napsal, absolutně k ničemu pro mě.

Pokud nedokáže v létě na přímým slunci interiér ochlazovat, nepotřebuji jej. A jestli to dobře chápu, NT pouze nasává vzduch z venku, tzn. že v létě vhání do vnitř vzduch o teplotě 40°, to není teplota, v které by mohlo dítě sedět víc než 5 minut.... nemluvě o tom, že samo interiér neochladí na "rozumnou teplotu", tzn. že než syna naložím, musím stejně auto nastartovat a zapnout klimu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V tvém případě bych zvážil dálkové startování motoru. Pak to může jak topit, tak klimit. Stojí to asi polovinu proti nezávislému topení a dělá se to i pro manuální převodovky. Problém je, že to nedělá Škoda, takže to nelze objednat do nového vozu. A asi může být i problémem legislativa, jestli by to nebylo o techničák (emise stojícího auta). 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

mrkni třeba i tady na fóru k O II

a zde i video

Editováno na Aleš_BX

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nechám si to fakt projít hlavou. Je dobře, že auto se bude objednávat v lednu, takže si vyzkouším, jestli reálně topení potřebuju nebo ne. Auto bude parkovat před barákem, takže záložní varianta (hodně provizorní) bude stáhnutí okýnek než dojdu k autu. V zimě by to mohly zastoupit vyhřívaná sedadla. Aktuálně se do rozpočtu topení asi vejde, ale stačí nový ceník se zdražením a bude se škrtat..

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

už jste někdo kupovali baterku do dálkového ovládání? mě už se ozvala, kolik stojí u Škodovky? díval jsem se že se pohybuje kolem 180,- Kč ale dá se koupit i za 150,-Kč

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nesmysl. Běžná CR2025. Hlavní je že má 3V napětí. Stejně velká, ale jen malinko tenčí, tedy s menší kapacitou, jsem tam nouzově dal i CR2016. Možná by se tam vešla i CR2032 (stejný rozměr, 3V, tlustší). A všechny tyhle baterky lze kupovat za pár desetikorun. Naposled jsem koupil 5 ks CR2025 v Alze za 99 Kč. 

---------------

Teda tím myslím baterku do otvírání dveří. Nevím co je za baterku v ovládání topení. Možná jsem to napsal trochu OT. 

Editováno na boban1108

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ne možná, ale hodně OT, o baterce do dálky se píše jinde, u KESSY , jinak to poslední dvoučíslí je výška baterie, 25 = 2,5 mm

v dálce k NT je ale úplně něco jineho, je to foto baterka jakoby třetina AAA baterky a ma označení 9014840A

Editováno na Aleš_BX

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mě by zajímalo, jak velká je to rozdělávka pro montáž nezávislého topení. Jestli se musí kuchat třeba i palubka atp.....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Při montáži NT - oroginálního né univerzální dostavby se palubní deska nesundavá, pouze se pod ní protáhne několik drátů (can, čerpadlo, dálka)

U OII byla doba montáže jeden celý den, zástavba pak vypadala skoro jako z výroby, u OIII je to obdobné

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A co jsem četl, cena kompleto cca 30tis?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravim panove. Budu kupovat 1.4 tsi gtec s nez. Topenim a zajímalo by mě kde to bere energii jestli benzin ci plyn. V zime mam v garazi pouze 3 stupne tak jestli to mohu zapnout i tam. Diky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Spaluje palivo z nadrze a ma to svuj maly vyfuk. V uzavrenem prostoru by to nemelo byt:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Jenik: nezávislé topení na plyn jsem ještě neviděl. Parkovat CNG v garáži neodpovídá příliš legislativě v ČR - není-li to nějaká moderní supergaráž. Pustit nezávislé topení v jakémkoliv uzavřeném prostoru je zakázáno, resp. můžeš tím otrávit sebe i někoho v okolí...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj, 

uvažuji o GTEC s DSG (pokud jsem to pochopil, tak tato kombinace novinka), ale smutně koukám, že pro tuto variantu není ve webovém konfigurátoru nezávislé topení (a xenony s corner funkcí). Nevíte někdo, jaký je pro to důvod? Může to být pouze chyba webového konfigurátoru?

Rozhodování mezi DSG+ACC versus manuál+nezávislé topení bude těžké..  :kol-32:

Podotázka: má smysl s nezávislým topením vyhřívané sklo?

Díky

Editováno na Croog

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pododpoved: nema. Topeni ti vyhreje auto cely, tj. vcetne predniho skla.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Podotázka: má smysl s nezávislým topením vyhřívané sklo?

pokud budeš jezdit hodně v zimě, tak určitě má... vyhřívané sklo ihned odstraní vnitřní zamlžování rychleji než topení a to bez zvýšení někomu nepříjemné rychlosti ventilátoru, také při namrzání skla ať již za mlhy v zimě, jízdy za sypačem a pod... při jízdě po dálnici v zimě nepostradatelné - to mi nezávislé topení jistě nevynahradí

Editováno na Aleš_BX

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Souhlasím.Žena má v autě obojí a je to super kombinace

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se