Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
boban1108

Nezávislé přídavné topení

Doporučené příspěvky

Ahojte, mam dotaz kedze v navode som to nikde nenasiel. Ako funguje nezavisle kurenie (topeni) v praxi? Ja len stlacim DO a riadiaca jednotka sa sama rozhodne ci ma vetrat ci kurit (topit)? Alebo to treba niekde v nastaveniach prehadzovat ze leto vetranie a v zime kurenie (topeni)?

Vdaka 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

V menu nastavení vozidla si nastavíš, jestli topit nebo větrat. Ale s tím větráním nemám dobré zkušenosti. Když to stojí na slunci, tak to dle mě moc nevyfouká. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A ked mu zaskrtnem aj topeni a aj vetrani tak sa sam rozhoduje? Lebo jedine kde som to nasiel je v nastaveniach climatronicu a mozem tam zaskrtnut aj jednu a aj druhu volbu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To jsem nezkoušel. Ale pokud ta možnost existuje, tak se asi rozhodne sám, protože se snaží dostat do interieru teplotu nastavenou na Climatronicu. Ale jak píšu, to foukání to v létě nevychladí. Ale v zimě to nemá chybu. Dám sem brzy mapky, jak daleko se mi podařilo to sepnout na dálku. A je to při přímé viditelnosti hodně přes v manuálu udávaných 800 metrů! 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

určitě to nejde, je tam buď a nebo

jinak nejde o vychlazení, ale o ochlazení, a to funguje velmi dobře... pokud je venku v létě 32 st. a v autě klidně 60 st, potom je jistě příjemné, pokud se vzduch v autě o pár stupňů ochladí, resp. když dojedeš s vychlazeným autem např. k supermarketu, není nárůst teploty vlivem okolí tak velký jako bez zapnutého NT

to má boban trochu dopleteno a chtěl by od toho mnohem víc než kolik je to schopno, neb to prostě přádí vzduch z okolí do auta, aniž by ho to nějak jak si možná boban myslí dochalozovalo

jinak mám vyzkoušeno že podle prostředí s přehledem 1 km, někdy na podruhé, potřetí (výhodou je že na DO vidíš, zda auto signál přijalo či nikoli), mnohdy staří jen poustoupit jinam, dát ruku s DO z okna ven (v budově), nebo zvednou ruku nad hlavu

mám vyzkoušeno na horách z horní stanice lanovky dole na parkoviště - dle schématu je vzdálenost dána výpočtem dle pana Pythagorase 1 662 m !!! - tedy že auto přijme signál ... 

za mě naprostá spokojenost

post-90469-0-71555600-1462533033_thumb.j

Editováno na Aleš_BX
    • Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No ja to mam takto. Ine nastavenie pre pridavne kurenie (topeni) som nenasiel nikde. A dnes rano som to chcel vyskusat, vonku bolo kolo 12 st a uz mi zaplo vetranie.

post-9180-0-51974100-1462537565_thumb.jp

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Aleš_BX: Ten tvůj dosah ovladače NT je impozantní. Já mám rekord asi 1200m. Jinak samozřejmě nezameňuji klimatizaci a ventilaci. Ale má zkušenost je taková, že NT nasává vzduch asi vpředu pod oknem. V létě tedy nad rozžhavenou kapotou. A ani foukání i 10 minut nijak komfortně nepociťuji. To se stačí rozjet se staženými okénky a za minutu je to hned cítit.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

no je to z vrchu dolů, tedy podle zákonů fyziky je to možné, vodorovně by takový dosah nebyl a směrem opačným (nahoru) už vůbec ne

jinak kapota určitě rozžhavená není a ten vzduch se nestačí o tu kapotu ohřát ani náhodou, ten tam přeci neleží, ale proudí

zkus si zaparkovat před obchodem kdy bude venku 30 st. kdy dojedeš s vyklimatizovaným autem a zapni ventilaci a vrať se po půl hodině a podruhé za stejných podmínek zkus bez a uvidíš ten rozdíl, je - zkoušel jsem to přesně takto

Scenic: nene to je něco jiného.... musíš pře nastavení topení, spodní část prostředního tlačítka Climatronicu

post-90469-0-82088700-1462546040_thumb.j

v nejnovějším návodu zde:

post-90469-0-80251400-1462546221_thumb.j

Editováno na Aleš_BX

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Aaaaa sakra! A pritom tam som bol, ale som si myslel ze to je len na to aby som si nastavil casovac a nie na prepinanie zimneho a letneho rezimu  :kol-32:

Dakujem

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Chtelo by to dva ovladace. Takhle si clovek musi hlidat ktery bere klic

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

vozím ovladač v autě, takže spíš si musím hlídat si ho vzít když ho budu byť potencionálně potřebovat

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ještě bych podotknul, že se to může v létě i trochu vychladit za předpokladu, že se předtím klimatizovalo a výparník klimy je pořád studený. Takže auto může stát třeba půl hodiny na slunku před obchodem, pak pustíte u pokladny dálkově větrání a ono to mezitím než vyložíte nákup to auto solidně vychladí.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ted jsem parkrat vetrani pouzil a asi nejvetsi prinos vidim v tom, ze vetrani dokaze vyhnat z vydechu a auta horky vzduch jeste pred nastoupenim. Takze se do neho po nastartovani deset sekund nevali sedesatistupnovy vzduch z rozpalene pristrojovky. Komplikace spociva v male nadrzi a tom, ze pri rezerve topeni nefunguje.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

mám dotaz, má tady někdo O III FL s nezávislým topením a s Care Connect– Vzdálený přístup k vozu?

Ptám se, že od 22 KT mělo být mimo:

- Poslední parkovací pozice
    - Jízdní data
    - Stav vozu
    - Oznámení o oblasti
    - Oznámení o překročení rychlosti
    - Houkání & Blikání
    - Oznámení alarmu online

Také mělo navíc nově přibýt:
    - Odemčení & uzamčení vozu - což mi funguje
    - ale i Ovládání nezávislého topení online, což nemám aktivní a to ani po aktualizaci aplikace a stejně tak auta, kdy byla na instalována jedna oprava v rámci servisní dílenské akce...

kolega na Superbu III má Ovládání nezávislého topení online normálně aktivní...

poradí někdo?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám toto také objednané "Aleši" :D (i DCC), ale budeme muset nějakou dobu ještě počkat. To se mě bude líbit, když to půjde i přes smartphone. Byť s tím nyní a NT dálkou nemám žádný problém (v O2FL LK), můj rekord s NT dálkou (je to ta novější miniaturní verze) je asi kolem 1.5 km přes mořskou zátoku v Kotoru (MN). Výborná je u této dálky zpětná vazba (zelená/červená/oranžová LED), doufám, že to ve verzi pro O3 zachovali ? U té konektivity via smartphone bych přivítal i bezpečný Remote Start, pro možnost vzdáleného vychlazení interiéru, to jsem měl kdysi ve Státech na Contouru, moc praktické, to ale Škoda asi nepobere. Nevíte o něčem pro O3 (FL) ?

Jinak jsem se pročítáním tohoto vlákna docela pobavil některými "bizarními" příspěvky o NT, ale chápu, že pro řadu lidí je O3 první auto, a o dokonce NT v životě nic neslyšela. Pak mě také něčí rozhodování mezi šíbrem a NT připadá dost bizarní :D Jen bych potvrdil svou více jak 10ti letou zkušeností s "bufíkem" u VW/Škoda, že letní režim odvětrání interiéru pomocí NT je k nezaplacení, a jen ti, co neví o čem to je, to z neznalosti považují za zbytečné :wacko:

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ano, ovladač je také oboustranně komunikující, ale mnohem hezčí, s chromem.... o to víc je trapné, že klíčky jsou stále vyklápěcí a bez chromu.... doufal jsem že budou ty menší lehoučké, tenké, jako má S III

nezávislé topení má stále jen tu funkci větrání interiéru, což ale také jak píšeš dost pomůže... používám hodně často.... někde jsem četl, že na rozdíl od O II to u O III honí vzduch přes výparník, takže to ze začátku honí ten nachlazený vzduch....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

U O2FL mě to také jde přes výparník, takže pokud je nachlazený, tak to ještě chvilku chladí, ale na dlouho to není :unsure:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jenom krátká poznámka k remote startu - je to výborná věc, teď jsme to měli v USA v Chrysleru 300C a nemůžu si to vynachválit. Nicméně - myslím, že jsem kdysi kdesi četl, že v EU to prostě není legální.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No právě, mimochodem, není to vůbec nic nového, já to kdysi měl již na konci 90tých let, také v USA ve Fordu Contour (6V 2.5, US verze Mondea), tam to bylo součástí autoalarmu, a byla paráda si na dálku nastartovat s vychlazením auta, např. někde v létě v Arizoně (nebo jinde na středozápadě), kde bývaly teploty přes 40°C běžně...:D
    Nevím, co by bránilo legalitě v příp. auta s automatem a správným propojením se zabezpečením...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A jak je to s údržbou NT, vyžaduje během roku nějakou? 

Během léta jsem to nechal 3x chvilku proběhnout, aby se trošku proběhlo čerpadlo a vyměnilo palivo ve vedení.  Je dobré udělat ještě něco víc?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Není potřeba, servis to mimoch. hlídá. To co děláš jistě postačí, nedělám nic více, než to i v letním období párkrát pustím "na ostro".

Během roku jen přepínám z letního na zimní provoz a zpět...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravim

Neviete ako spárovať originál ovládač? Vymenil som baterku a kontrolka bliká ako keď som ďaleko od auta.

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

nejjednodušší by bylo nejspíš zajet do servisu, může být problém i jinde..

píeš že to zabliká stejně jako když auto signál nepříjme.... no ono se to dost často plete, jsou sva režimy zeleného blikání a to: Bliká 2 s pomalu zeleně = Signál pro zapnutí nebyl přijat. a nebo Bliká 2 s rychle zeleně = Nezávislé topení je zablokované (např.  v důsledku nedostatku paliva nebo závady na nezávislém topení).

a zkoušel jsi jestli i když to zabliká zeleně, že se když stojíš u auta topení opravdu nezapne?

jinak párování se dělá přes pojistku, která se vytáhne, musí být nějakou dobu vtažená a pak po vložení pojistky se zmáčkne tlačítko ON na dálkovém ovládánín a mělo by se to znovu spárovat, nicméně jak jsem psal, žšil bych servis, pokud to není co jsem psal výše: Bliká 2 s rychle zeleně

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Bliká mi to pomaly aj keď som pri aute.

Keď nastavím v menu zapnutie v daný čas, tak to funguje bezchybne.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

1. Bezprostředně předcházející příspěvek se necituje!

2. Odstraň si hlášku z Tapatlaku "Sent from my SM-G930F using Tapatalk" - pravidla fora to nepovolují.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se