Jump to content

Guest amissus

Recommended Posts

Guest amissus

V jedné polské recenzi na Rapid Spaceback mě zaujala připomínka, že mají rezavý šroub, který drží krytku B sloupku. Jak to vypadá u zdejších dlouhodobějších majitelů Rapida?

post-48077-0-19625500-1394914219_thumb.j

• 5 years later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ptal jsem se kocoura a nic, koukal se do křišťálové koule a také nic. :-)

Není to jen na vrchu? Není to asfalt? Zkoušel si to umýt třeba tech. benzinem? Má to okolo takové kresby? Ty bývají u rzi.

• 10 months later...

Ahoj,

už jste se někdo setkal a řešil korozi předních blatníku na Rapidu? V místě za  předním kolem. Kde je blatník dvěma šrouby přišroubován k prahu. Je v tom místě černý molitan a ten je neustále nacucaný vodou. A to i po 14 dnech kdy auto stojí v suchu v garáži. Nedrží se tam hlína apod. jako na jedničkové Fabii. Ale mokro je tam pořad. Mám zástěrky,ale ty na to nemají vliv. Na foto to není vidět,ale nevím,zda už tam koroze je nebo je hrana blatníku špatně nalakovaná. Nepatrné bublinky na laku jsou na obou stranách. Auto je rok 2015,garážované. Ani ne 50 tisíc najeto.

C0F77F8F-0DCB-40A3-A56E-A99F0DA2F6AF.jpeg

B5099E4B-7E86-4429-98C3-F402EFB4B1E2.jpeg

D80DF1DE-BE41-4DB6-88CC-3CA607AB83DD.jpeg

D49D4ADC-74FB-4B36-8DC4-A2DF24D6162A.jpeg

127A986E-1276-4F8D-BB4A-E680F6F28C62.jpeg

Tenhle molitan co je za předním kolem na celou výšku blatníku jsem hned při prvním přezouvání na zimní kola u mého Rapidu MR 2019 vyndal. Aspoň jde celý prostor pěkně vymývat. Nějak zásadního zvýšení hlučnosti ani špinění prahu mezidveří jsem si nevšiml. Možná časem ty molitany vrátím, ale odříznu jejich spodní část pár cm nad tím spojem prahu s blatnikem, abych to mohl kontrolovat a vymývat 🙂

• 2 weeks later...

Kupoval jsem nového Rapida v říjnu 2019. Koukal jsem na videa od martina Vaculíka, kde ukazoval, že Rapidu celkem dost rezne nápravnice (železo pod motorem :) ). Natírali jste to někdo něčím speciálním? Možná jsem to měl udělat ještě když to bylo nové, ale myslím si že to lehce obrousit a natřít něčím bych mohl v létě. Auto si chci nechat cca 8let. najíždím cca 10-12tisíc ročně.

Myslím, že pokud na to budeš cokoli dodatečně patlat, tak při prodeji to může být spíš mínus (každej kdo si toho všimne se bude ptát proč je to natíraný - nebylo to náhodou tahaný ze škarpy?? atd.). Za mě mohu poradit pravidelně podvozek vymývat. Já se snažím několikrát za zimu při oblevě podvozek vymýt, to samé po zbytek roku. Obzvlášť pečlivý pak bývám s vymytím a kontrolou podběhů a podvozku při výměně na letní kola, zimní sůl je největší prevít. Po oschnutí auta pak ještě kontrola podvozku na nájezdech. Mám mj. přes 20 let starou Fabii a v servise kroutí hlavou nad skvělým stavem podvozku :-)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Stuchloš
      Zdravím,
      mám škodu OII 1.9 TDI rok výroby 2008, není mi úplně jasné jaký přesně kabel bych měl koupit aby se auto připojilo správně. A jaký je rozdíl mezi HEX-CAN a HEX-V2 (zřejmě podle roku a modelu auta že?). Kdyby někdo věděl poprosil bych rovnou o odkaz na nějaký e-shop, děkuji všem.
    • By Octtdi
      Zdravim, mam problem s oct1 tdi 81kw ASV

vibruje mi pri 3-4-5 stupni 1700-2200 otacok ale len pri plnom plyne, vibracie idu ako keby od podlahy, volant ani paka nevibruje...

Vymenene:Filtre,
      vstreky z druheho auta a bez zmeny
      -saci kos cisty-
      poloosi som skusal 4
      -predvstrek, volnobezna davka nastavena.
      -kolesa som skusal 2 pary.

Pedal nevibruje, zotrvak neklepe
      Mal niekto podobny problem? 
    • By Michael11
      Dobrý den, jelikož jsem to nikde na fórech nenašel, tak to sem přidám. Co vše se dá na S2 před fl. upravit přes Caristu.
      Rovnou bych se rád zeptal zdali, když u kolonky Electronic differenciál lock (if equipped) dám enabled, aktivuji tím XDS?
      Děkuji

• By Petr Fořt
      Zdravím všechny fandy české automobilky.
      Jdu si pro názor, jelikož jsem si po prvé v životě pořídil první Škodu - konkrétně Škoda Octavia Combi II 2.0 TDi RS / 125 kW / motor CEGA / rok 08-2010, najeto 202000 km

Tak by mně zajímaly Vaše názory, poznatky, zkušenosti s tímto modelem. Na co si dát pozor atd. Jediné čeho se bojím je DPF a následná SME a STK, jelikož koncovka výfuku je už zanesená sazemi, ale nemohu tvrdit že auto má zvýšenou kouřivost, studené starty OK, s autem jsem zatím najezdil cca 800 km a proběhla pravděpodobně 1 pasivní regenerace (zvýšené otáčky motoru ve volnoběhu, zapnutý ventilátor sahary, vyšší teplota výfukových plynů) takže jsem to vzal na dálnici, kde jsem mohl jet trošku svižněji (2600 ot./1min, na 6q po dobu cca 20 min) po zastavení se pak volnoběh ustálil okolo normální hodnoty a to cca 760 ot/min... Motor, respektive turbodmychadlo nechávám po ostřejší jízdě "dochlazovat" minimálně minutu až 2 min. 
      Snažím se i tankovat paliva s nejmenším procentuelním podílem FAME, tzn soustředím se převážně jen na prémiová paliva. Většina, na sobě nezávislých zdrojů mi potvrdila že ČS ze sítě Čepro a.s (EuroOil) jako jediná prodává diesel jak obyčejnou naftu a tu prémiovou s 0% FAME (všechny moje předchozí auta byla benzinová).
    • By P_Cherry
      Ahoj,
      podařilo se mi světlem opřít o zídku a prorazit kus toho červeného plexi. Samostatně jen ta umělá vnější část asi koupit nejde a celé nové zatmavené světlo (2-3 tis.) se mi kvůli tomu zatím měnit nechce.
      Nevíte jak se to dá řešit? Kromě izolepy:) nebo tavící pistole, viděl jsem i nějaké návody s vyřezáváním a lepením z jiného světla...
      Díky za tipy
      Petr

• Create New...