Přejít na obsah

Madlo otevirani vika kufru + couvací kamera - kompatibilita s jinymi modely ?


karlitos

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

rad bych si nechal dat do rapida couvaci kameru. Nasel sem model, ktery je udelany jako madlo 5. dveri (otevirani kufru). Jedna se prodava napriklad tady.  Madlo s kamerou by melo pasovat presne na misto puvodniho madla a vyrobce udava kompatibilitu s Oktavii, Fabii a Superbem. Zastavba je na dva sroubky do takoveho prolisu.

 

Muze mi nekdo poradit s jakymi jinymi modely Skoda je to otevirani kufru kompatibilni ? Tady je fotka jak to nekdo daval do superbu vedle originalniho madla P1040296_res.jpg

Editováno: , autor: Pawouk
Upraven název vlákna.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tahle kamera v podsviceni SPZtky se da namontovat misto puvodni lampicky, napoji se na konektor ty puvodni lampicky a pak se musi nekam protahnout videokabel kterej jde z ty kamery.

 

Me by ale zajimalo jak je to s tim madlem, z obrazku co jsem nasel na internetu jsem zatim nic nepoznal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

No tak kamera v tom madle by to byla fakt super, protože kamera v SPZ osvětlení bude mít vždy problém s barvou (teplotou) světla z LEDek, to sladit s druhou svítilnou bude asi oříšek. Chce to juknout do ETKY na číslo původního madla, jestli je společný nebo ne.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych řekl, že s každým čínským, který má připojení na zadní kameru (což mají snad všechny, moje tedy ano), u Columba se musí dát nějakej převodník, co jsem tak letem světem načetl z topicu na německém fóru http://www.skodacommunity.de/skoda-forum/skoda-superb-ii-forum/68237-r%C3%BCckfahrkamera-comfort-modul-hifi-sc-kessy-e-klappe-einbau-mit-fotos/?s=415070d502e58e884b987d7690b7eb8d86263f57 .

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Kamera namontována.

post-6633-0-18997200-1427056035_thumb.jppost-6633-0-19954100-1427056034_thumb.jppost-6633-0-61413800-1427056031_thumb.jppost-6633-0-49060400-1427056032_thumb.jppost-6633-0-28845900-1427056033_thumb.jppost-6633-0-56767400-1427064475_thumb.jp

Je potřeba oddělat dolní kryt "A"sloupku, prahovou lištu, spodní kryt "B" sloupku. Pak vytrhnout z uložení zadní sedák, následně oddělat kryt zadního podběhu a kryt "C" sloupku. Aby se neohýbala a nelámala stropnice při manipulaci s kabelem při fixaci v zadním rohu střechy je nutné vycvaknout trn držící stropnici uprostřed vzadu a oddělat přední a zadní madlo a horní kryt "B" sloupku a stropnici vysunout z vedení v těsnění dveří a víka. Pak vycvaknout z obou průchodek pravý husí krk. Naposledy demontovat tapec víka kufru.

Napájecí dvoužilový kabel kamery délky 5,5m opatřit přislušnými konektory dle typu kabelu na rádiu a na kameře. Od rádia jsou oba kabely (signál + 12V) vedeny šikmo dolů k pravému přednímu podběhu za kobercem. Kabely elektrikářskými stahovacími páskami fixovány ke svazku v prahu a na svazku v "C" sloupku. Pro protahování víkem je vhodné použít bowden z kola, konektor přilepit nějakou dobře držící páskou (3M) jako pokračování bowdenu a pak to jde docela snadno protáhnout.

Vlastní kamera/madlo se zacvakne do víka místo stávajícího madla. Proti krádeži je kamera jištěna dvěma širokými plechovými packami (nejsou součástí dodávky kamery).

 

EDIT: připojena ještě noční fotka

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No něco málo přes 2,5 hodiny práce. A to už vím jak co oddělat, dodělával jsem si zadní reproduktory. Největší potíž je z protažením kabelu v horním rohu střechy, není tam moc místa, musí se dávat pozor aby se nezlomila stropnice (proto je potřeba oddělat ty madla, aby trochu spadla dolů). A pak manipulační prostor ve víku je mizernej, mám ruce poškrábaný od plechů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skoro nic, hihihi. Jen to co jsem psal výše, rozebrat půlku obložení vnitřku auta. A rádio musí mít možnost zobrazit zadní parkovací kameru. Takže by mělo mít minimálně vzadu příslušnou zdířku a k tomu redukční kabel. Kamera má žlutý video CINCH a napájecí Jack 5,5x2,1x9 pro napájení kamery přes rádio. Napájení se dá i od couvačky, ale vést napájení z rádia je jednodušší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...