Přejít na obsah

Blikanie displeja klimatizácie Climatronic


e1.

Doporučené příspěvky

Ahojte, včera večer po naštartovaní pri odchode z parkoviska mi začal blikať displej klimatizácie (Climatronic) na dobu asi 10 sekúnd. Neviete, že o čo by sa mohlo jednať, či je to nie nejaký spôsob VAG morzeovky, že sa niečo deje? Stalo sa to už niekomu? Mám Fabiu II po facelifte, tj. CAN 2.0.

Dnes ráno to neblikalo.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem si kdysi hrál s vagem a zkoušel měnit nepopsané parametry, k čemu asi jsou, tak mě to taky blikalo potom po zapnutí zapalování. Když jsem to potom nastavil zpět, tak už to neblikalo.

Ale je to tak dlouho, že už nevím co jsem natavoval. Jednoduše - něco se jí nelíbí, ale zajímavé, že to nenapíše do chyb. Ale mě se zdá, když jsem to dělal já, tak v chybách taky nic nebylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Medzičasom som telefonoval so servisom a dostal som info, že asi začne blbnúť riadiace jednotka klimatizácie. Už niečo podobné riešili v minulosti a skončilo to výmenou riadiacej jednotky/panelu klimatizácie. Vraj to fúkalo iným smerom ako bolo nastavené a podobné efekty. Háčik je v tom, že ak chcem výmenu v záruke, musím to nahrať na video, lebo nie je žiadna chybová hláška v diagnostike. Blbé je to, že to trvalo iba 10 sekúnd po naštartovaní a doteraz som to blikanie zaregistroval iba 2x s viac ako ročným intervalom. Takže nedokážem tento jav reprodukovať a auto už bude mať pravdepodobne po záruke kým sa to znovu zopakuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Tak mě dnes taky zablikal displej climatronicu :( ale všude se pise ze všem blikají všechny kontrolky. Mě blikal normálne nastaveny climatronic. 20°C auto režim a dalo se s nim normálne regulovat. Po do blikání se větrák rozběhl na 3 carecky. Podruhé už mě to neudělalo. Je to po divne. Včera jsem byl na servisní prohlídce :( někde se psalo v jiném fóru ze to takto signalizuje málo chladícího média. Je to možne?

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také se nám teď občas stane, že se displej Climatronicu rozbliká. Po skočení do diagnostického režimu napíše závadu 4F9, což by mělo být "Ventilátor čerstvého vzduchu nebo řídicí jednotka ventilátoru čerstvého vzduchu Climatronic." V každém případě je zvláštní, že klima normálně funguje. Chybu vymažu, vše normálně šlape a třeba po 14ti dnech opět blikání a opět 4F9, ale klima funkční... Netušítě někdo, prosím, co to může být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
Přidávám se do klubu 4F9.  Přestal foukat větrák a Climatronic mi blikal. Po stisknutí ECON a vnitřní cirkulace se ukázala chyba 4F9. Fabia 2 rv 2008, 200 000km najeto. 

 

Bylo to způsobeno zadrhnutým ventilátorem nasávání čerstvého vzduchu, který měl takový odpor, že se už neroztočil.

 

Ventilátor jsem vyměnil za nový a u Fabie 2 je k němu geniálně řešený přístup. Musí sundat celá palubka, ale i na to že nejsem mechanik, tak pomocí dílenských příruček byla za 2 hoďky venku.

 

A takto vypadá Fabia 2 po demontování palubky :)

 

post-80218-0-58426400-1460272537_thumb.j

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

cosmicboy: Ta chyba konkrétně znamená, že je problém s ventilátorem - je možný, že začíná mít svoje odfoukáno jako ten můj :) S tím rozdílem, že mně odešel úplně ze dne na den - nepředcházelo tomu nějaký nepravidelný blikání. Jináč výměna svépomocí je výzva :D

Editováno: , autor: FikoCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak to se budu modlit, aby to vydrželo foukat co nejdéle, protože tahle výzva (tj. výměna svépomocí) je na mě opravdu moc :-D. Ještě zkusím prohledat papíry, co jsme k autu dostali při koupi (je z bazaru) - matně si vybavuji, že tam ventilátor asi měněn byl, třeba by to šlo nějak uhrát na záruku... Předchozí majitel byla totiž banka a vše se řešilo výhradně přes autorizáky. Když se však v autorizáku zeptám, tak mi max. potvrdí, že tam auto jezdilo na pravidelné prohlídky, ale výpis úkonů mi dát něchtějí, že to je "duševní" tajemství Škody... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ještě jeden dotaz k té řídící jednotce ventilátoru: Tak nějak tuším, že by chyba mohla být v ní z toho důvodu, že mi přijde, že ne vždy funguje climatronic jak má - občas fouká v pohodě, občas mu trvá řádově v minutách, než se rozjede, občas nesmyslně fouká hodně, pak málo... Je ale otázkou, jak poznat, že je vadná, když VAG žádnou chybu neříká. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pořád přemýšlím o tom předřadném odporu ventilátoru... Na jednom fóru jsem našel tip, že by měl jít vyměnit bez demontáže celé přístrojovky - údajně stačí demontovat horní odkládací schránku + airbag spolujezdce a pak bude přístupný. Máte s tím, prosím, někdo zkušenost, než začnu demontovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 7 měsíců později...

Ahoj všem mam skoda roomster r.v 2010 1.4.16v 63kw začal me blbnout climatronic (pred face) chyba 4f9 takže vymena vetraku topeni byl špatny potom stale chyba 4f9 takže vyměna climatronic všechny chyby smazany a po hodine jizdy opet 4f9 a ja se ptam co tam teda ještě je že to hlasí chybu 4f9 odpor sme nikde nebyl videt ma to ještě teda nekde něco ??? dekuji za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 20. 2. 2018 na 15:05, Reznik0203 napsal:

Ahoj všem mam skoda roomster r.v 2010 1.4.16v 63kw začal me blbnout climatronic (pred face) chyba 4f9 takže vymena vetraku topeni byl špatny potom stale chyba 4f9 takže vyměna climatronic všechny chyby smazany a po hodine jizdy opet 4f9 a ja se ptam co tam teda ještě je že to hlasí chybu 4f9 odpor sme nikde nebyl videt ma to ještě teda nekde něco ??? dekuji za rady

Mám podobný problém na Fabii II. Měl jsem vadný větrák, který se začal projevovat vydáváním nepravidelných pazvuků, když šly teploty pod nulu a bylo studené auto. Po zahřátí vozu zmlknul. Už delší dobu před tím blikal Climatronic, ale nevěnoval jsem mu pozornost. Byla tam chyba 4f9. Po výměně větráku a vymazání chyb se však občas hlášení chyby 4f9 vyskytne znovu. Jinak asi vše funguje správně, co se týče topení a Climatronicu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...