Přejít na obsah

Problém s převodovkou DSG 2.0 TDI


MichalMa

Doporučené příspěvky

Dobrý den potřeboval bych poradit s převodovkou DSG najeto 140 tis. km. Při 1. startu když se rozjedu tak začne převodovka škubat od 1500-2000 otáček a škube celí auto cca po kilometru to přestane škubat a dá se stím jezdit celý den a nic to neudělá. Pomohl by mi stím to problémem někdo ? Předem děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj borci,

 

mám také teď menší problém s DSG převodovkou, stává se mi, při automatickém přeřazení z 3 na 4 stupeň. Probíhá to asi tak, že při 3000 otáčkách přeřadí na 4 stupeň, ale otáčky neklesnou přeřadí se to opět do 3000 otáček ikdyž na plyn moc nešlápnu. Je tohle normální? V převodovce neškubne nic, ale přeřazuje to do stejných otáček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Nenaučí , bude to pořád stejné. Jezdím s tím už dva roky a je to pořád stejné, taky mě to sere. A to jsem opakovaně vymazal veškeré logy, které tam byly uloženy.

Je to prostě tak nastavené. Řeším to tak, že když vím, že budu pod kopcem brzdit z cca 150, 140, 130 .... na 70, 60, 50 ...km/h, tak klepnu pádlem do + a pokud nesaháš na plyn, tak ti ta šestka tam vydrží zařazená ......, resp. si pak dle potřeby podřadíš sám. Slyšel jsem o upravě software DSG dle požadavků, ale blíž zatím  nic nevím.

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl u Brejly na geometrii. Nechal jsem hodit DSG do základního nastavení(poradil mi to týpek co to taky řešil) a přijde mi že je to lepší. Stále zbytečně podřazuje ale jakmile šlápnu na plyn tak rychle zařadí výš. Ale mohli by to pořešit lépe .Oproti automatům u Mercedesu nebo BMW je to slabota.

Jinak cena geometrie + to základní nastavení DSG 2100,- Cena nic moc,ale co je horší trvalo to dvě hodiny!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, samozřejmě nevím jak přesně vám to řadí, ale při brzdění to podřazovat má. Když brzdím (hlavně při klesání) tak si auto vždy podřadí, pokud přibrzdím více tak znovu podřadí a točí klidně přes 3.000 otáček a to mi vyhovuje. Jakmile přidám jel lehce plyn okamžitě zase zařadí nahoru.

 

Takže za mě se chová v tomto DSG dobře. Horší je když při klidné jízdě hodí 6ku lehce nad šedesát a pak přijde nenápadné stoupání a DSG ten motor chvilku trápí, to kolikrát do toho sáhnu pádlem.  :kol-31:

 

Tak ať vám to hoši jezdí a řadí bez problému  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo je to bohužel vlastnost DSG. Mě to teda dost vadí,protože zvuk motoru(u TDI motor BMP) neni ve vyšších otáčkách vůbec příjemnej a  pokud se někdo rád vozí v zatáčkách(ne že by samotnej podvozek na to byl nastaven,ty co se svezli v Mondeu,vědí o čem píšu) tak bude nemile překvapenej. Jízda se stává trhavou a hlučnou. Problem je v ne úplně rychlé odezvě na plyn. Přibrzdíte,převodovka si podřadí,otáčky vystřelí na 3tis, šlápnete na plyn,ale převodovce se dost často stane že nezareaguje dost rychle.Pokud se k tomu přídá jízda s kopce do kopce, DSG začne řadit dost zmateně. Chtělo by to upravit režim D. Když jedu jenom trochu rychlejší pohodičku na okreskách,tak nepotřebuju aby převodovka hned řadila o stupen dolů, při každem přibrždění do zatáčky!!!  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Dobrý den potřeboval bych poradit s převodovkou DSG najeto 140 tis. km. Při 1. startu když se rozjedu tak začne převodovka škubat od 1500-2000 otáček a škube celí auto cca po kilometru to přestane škubat a dá se stím jezdit celý den a nic to neudělá. Pomohl by mi stím to problémem někdo ? Předem děkuji.

 

Dobry den ,mam podobny problem v com bola chyba?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem byl u Brejly na geometrii. Nechal jsem hodit DSG do základního nastavení(poradil mi to týpek co to taky řešil) a přijde mi že je to lepší. Stále zbytečně podřazuje ale jakmile šlápnu na plyn tak rychle zařadí výš. Ale mohli by to pořešit lépe .Oproti automatům u Mercedesu nebo BMW je to slabota.

Jinak cena geometrie + to základní nastavení DSG 2100,- Cena nic moc,ale co je horší trvalo to dvě hodiny!

Čau ja dělal adaptaci DSG ve Škodovce 1186kč a taky 2h

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při sjíždění kopce a plinulem brždění to samozřejmě podřazuje ale rozhodně ne když třeba na dalnici brzdím z 150kmh na 80kmh.Pořad je tam 6,pokud nepřidam.Hlavně at tu nikdo nesrovnává převodovky DSG(což je vpodstatě manual)s převodovkou od BMW.DSG si sem tam cukne,škubne atd...rozjedte se z místa bez plynu at si to samo zařadi 2 nesmí cuknout ani nijak škubnout ale krasně přeřadit..jedna z možností jak otestovat převodovku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Kluci taky mam asi problém v dsg :( Mam motor CBBB 125kw dsg najeto 260tis pravidelne delanej olej po 60tis. Při podrazovani, ne vždy mi tam zarachoti (skubne ale jen posluchove, ze by skublo auto, to vůbec), jako by byl volnej silemblok. První co bylo jsem vymenil všechny silembloky. Když podrazuju padlama, tak je vse ok. byl jsem na diagnostice ve skodovce a mechatronika v naprostem poradku, zadna zavada. DSG dali do zakladni polohy, ale dela to porad (vic mi k tomu nerekli :( ) tak soudim ze to bude nejaka mechanicka zavada, ale nevim co tam muze byt.... dik za rady, Petr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejný problém u stejného motoru. Zvuk jakoby do sebe něco narazilo (tlumený, nekovový, ale hnusný), ale auto neškube, DSG řadí normálně. Projevuje se to u studeného i teplého motoru, při jízdě rovně i při zatáčení. Ale pouze u podřazování. Mám najeto 145tis km.. Taky nevím čím to je, auto byla v autorizovaným servisu a prý je vše OK.. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Dik za radu, ale to uz jsem davno zkousel... A řekl mi ze pokud po vycteni bloku zavad v DSG se neobjevi zadna chyba, tak je vse v poradku... Ale bohužel mi to dela stále, takze ma někdo jinou radu??? Dik

Editováno: , autor: Pawouk
Odstraněna citace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...