Přejít na obsah

Zvláštní citlivost dešťového senzoru


iphonik4

Doporučené příspěvky

Zdarec chlapy! Mám hloupý dotaz ohledně deštového senzoru. Mám již skoro rok sve RS II FL combi. Jsem spokojen, nicméně mě štve citlivost děstového senzoru. Když je ostré slunce a vjedu s autem pod stíny větví stromů, tak se stěrače jendou za čas v poloze AUTO aktivují :( dělá to pouze na tyto stíny za ostrého slunce. Taky mě štve, že když venku poprchává pořad při stejné intenzitě, tak sťerače setřou jednou třeba každých 30 sec (což je tak kaorát) a behem minuty z ničeho začnou zběsile stírat po dobu třeba 10 sekund než se zase "uklidní". Podotýkam, že citlivost je nastavena na minimum. Je tohle chování normální? Děkuji za odpovedi!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jde jen o to, jestli ti vlitne nejaky bordel na cidlo, nekdy si ho ani nemusis vsimnout - to se stava treba se smitkem prachu nebo tak.

 

pri lehkem desti to castejsi setreni muze byt reakce na rychlost - napriklad pri brzdeni, nebo zrychleni to reaguje a nebo tam jen muze sjet vetsi kapka z otreneho pruhu a senzor si chvilku mysli ze vic leje, takze zrychli, pak zjisti ze ne a zase zpomali...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mam teda dešťák jen posledních asi 5tis km, ale co ho mam tak jsou stěrače pořád na automatickou polohu a zatím se sepnuly jen, pokud bylo sklo opravdu mokré, což bylo několikrát při mrholení a jednou když si auto přede mnou ostřikovalo okno, ve všech případech setřely jak měly a zas se vypnuly..

vliv světla a stínu jsem taky nepozoroval a při špinavém oknu před senzorem mám spíš problémy s dřívějším zapínáním automatických světel, než stěračů..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě štve, že když venku poprchává pořad při stejné intenzitě, tak sťerače setřou jednou třeba každých 30 sec (což je tak kaorát) a behem minuty z ničeho začnou zběsile stírat po dobu třeba 10 sekund než se zase "uklidní". Podotýkam, že citlivost je nastavena na minimum. Je tohle chování normální? Děkuji za odpovedi!

Také se mi to stava.

a občas se mi tam objevi chyba

01520 - ridici jednotka pro rozpoznani deste a svetla (J520)

004 - zadny signal / komunikace - Sporadická

info o závadi:

Stav závad: 00100100

Priorita závad: 2

Frekvence závad: 2

Poeítadlo resetu: 249

Kilometry: 131669 km

Indikace easu: 0

Datum: 2005.09.13

Eas: 31:63:63

02071 - mistni datovy BUS

004 - zadny signal / komunikace - Sporadická

info o závadi:

Stav závad: 00100100

Priorita závad: 2

Frekvence závad: 2

Poeítadlo resetu: 249

Kilometry: 131669 km

Indikace easu: 0

Datum: 2005.09.13

Eas: 31:63:63

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Po jak dlouhe dobe se vam rozbehnou sterace, kdyz je mate na auto a zacne prset? Nebo kdyz prsi, auto je odstavene s packou na auto a vy prijdete do auta a jedete? U me dest snad uplne ignoruji. I kdyz je okno vylozene mokre. Zatim jsem nevydrzel cekat tak dlouho, nez se spusti, ale sam jsem brnkl do packy. Potom uz stiraji dobre...

 

Dalsi vec je, proc sterace po zdechnuti motoru jeste nezaparkuji. Tyhle 2 veci v podstate znemoznuji mit sterace porad na automatiku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mam s nima dobrou zkušenost, páčku mam na automatickou polohu furt, stačí aby si přede mnou někdo myl okno a nepatrně mě pocákal a stěrače to hned utřou.. Motor v dešti vypínám ve chvíli, kdy jsou stěrače dole, pokud leje tak že běží furt, tak je holt vypnu páčkou a pak chcípnu motor.

Přímo za deště jsem zatím nestartoval, tak nemůžu říct (parkuju v garáži).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...