Přejít na obsah

Výměna řízení


Michael91

Doporučené příspěvky

A čo si predstavuješ pod takým pojmom "servo řízení"? :kol-28:

Převodku řízení? Čerpadlo? Nebo oboje?

Převodka je v pohodě, jen určitě před demontáží dej volant do středové polohy, vytáhni klíček a malým pootočením ho zamkni. Pak už s ním nehýbej do té doby, než bude převodka na místě (kdybys ho nechal odemknutý s klíčkem v zapalování, uděláš si harakiri-je tam kroužek-čidlo natočení volantu, ESP je prevít :kol-46: ). Pak před utažením hřídele od volantu hlavně natoč kola rovně

No možná když už tedy budeš mít venku čepy, tak je vyměnit a pak samozřejmě udělat geometrii...

Barvičku na psaní máš sice pěknou, modrou, ale kdybys místo toho dal do popisu motorizaci, uděláš lépe. Na šestiválu je to trochu horší, ale dá se to i bez sundání části výfuku

Popis výměny: dílenská příručka podvozek 48-2

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, ještě stojí ale na dilně  :kol-28: čistil jsem intercooler a zjistil, že je praskly  :kol-32: proto na p*** výkon a za kočárem se ještě prášit nebude!!! Jinak jedna taková ta otázka, jaká servo kapalina se lije, hmm  :kol-34:  někdo říká červená někdo zelená  :kol-31: ...?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Jééé, sorry. já hledal čerpadlo...

Provolal bych vrakárny, tahle věc obvykle moc neodchází, když už to odejde, někdo dlouho jezdil na vymydleném podvozku.

Vím, ale, že se to dá přetěsnit. Když to vyndáš, ve škodovce by si s tím měli poradit (přetěsnit), nebo dát výměnný díl

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alternátor a servo jsou na jednom klíňáku. Pokud volantem otočíš maximálně doleva, nebo doprava, až na doraz, servo se snaží tlačit ačkoliv to již díky dorazu nejde. Servo tím pádem brzdí klínový řemen, ten se rozkmitá a pokud volnoběžka není v cajku, začne pištět.

Když přestaneš otáčet volantem silou na doraz, klíňák se uvolní a pištění zmizí. Časem se pištění ozývá již při každé změně polohy volantu, to když servo na chvíli přibrzdí klínový řemen. Pomůže jenom výměny volnoběžky. Pokud se to nechá delší dobu bez opravy, volnoběžka se kousne a vysype se alternátor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Já se na to vykašlu. Cokoliv si tu přečtu tak se mi stane na autě. Objeví se tu že teče řízení tak kouknu do nádobky tam sucho. Za dva dny doleju znova plnou. A manžety obě plný oleje. :D Fakt bojim se už cokoliv číst :D

jinak řízení budu mít od tud

 http://ecars24.cz/servorizeni/1782-hrebenove-servorizeni-audi-a4-vw-passat-b5-skoda-superb-servo-rizeni.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 2 roky později...

Zdravím a přeji vše nejlepší do roku 2022. Měnili mi na Superbu 2002 1.9 TDi 96kW komplet ramena a čepy a od té doby jde ztuha volant. Zajel jsem tam zpátky, ať to daj do cajku a odpověděli, že se to prý musí "oběhat". Nicméně to jde opravdu ztuha a to nejsem zrovna bez sil. Chudák manželka s volantem sotva točí. Je to rok zpátky a nic se "neoběhalo". Nechal jsem zkontrolovat geometrii a ta je v pořádku. Nemohli někde něco zapomenout zapojit, nebo softwarově nastavit (už mi zapomněli jednou zapojit podtlak turba, auto prej že projeli - holt autorizák za všechny prachy)? Nevím, jestli u tohodle auta pochodím s VCDS - prý to je napevno nastaveno a žádné režimy město, dálnice, invalida... se nastavovat prý nedají. Neřešil bych to, kdyby to opravdu nebylo nepříjemné. Dokonce se mi zvýšila spotřeba zhruba o litr. To už vážně nevím, jak by to mohlo spolu souviset. Mám pocit, jakoby mi dali jiné auto. Díky za rady. Michal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 12. 2019 na 14:16, Martinro napsal:

Mám otázku. Je to den co jsem odvezl servo ze supa na repase k chlapům do Děčína na doporučení: http://servisdecin.cz/repase-rizeni/ a chlap mi při přijetí ( povídali jsme ) říká, že mě geometrie nemine. Chtěl mě jenom nalákat na 800 Kč a nebo jsem opravdu s něčim mohl hnout? Jak to tam je?

Teoreticky by se to bez geometrie obešlo, ale ruku na srdce - kdy jsi nechával geometrii kontrolovat? Určitě bych na tom nešetřil a nechal geometrii kvalitně zkontrolovat a případné odchylky seřídit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...