Jump to content
Tomas_TDi

Výběr motoru

Recommended Posts

Porovnání motorů :

1,4 TSI vs 1,5 TSI

por01.thumb.jpg.c6874bd37739cd1ecd70a8018ae1e7d6.jpgpor02.thumb.jpg.442b0636b07de58347572f72a4872d30.jpg

a 1,8 TSI vs 2,0 TSI DSG

por03.thumb.jpg.0583664b28329ce690c75f36025eceef.jpgpor04.thumb.jpg.f20692e2b9de8b1ac2f719ca201507d0.jpg

• Thanks 2
  • Upvote 2

Motor 1,0 TSI jsou dobrý vyzkoušen ve Scale 6st.manuál a velké překvapení jak je tichý a pěkně táhne. Pokud se k němu bude řidič chovat slušně není důvod aby nenajel klidně 200ti km.

K 1,5TSI DSG u škodovky už je nový softwer na cukání DSG za studena.

V 13. 5. 2019 na 12:04, stanmar napsal:

Porovnání motorů :

...

1,8 TSI vs 2,0 TSI DSG                       

Zapomněli tam zmínit, že motor 2.0TSI (EA888 Gen.3B) přišel o nepřímý vstřik, takže majitelé se zřejmě mohou těšit na postupné zanesení ventilů sazemi.

Kombinace přímého a nepřímého vstřiku je největší výhoda 1.8TSI (spolu s původním dvoulitrem z RS) oproti ostatním motorům v O3.

• Like 1

a není ochuzen o EGR jako 1.4TSi EA 211? tam se plnění výfukovými plyny zařizuje jiným časováním výfukových ventilů, takže se do sání  výfukové plyny nedostávají

@JiVi Ano, má, už jsem mu to vysvětloval v jiném tématu:

Ale vevím o tom, že by TSI EA211 trpěli na nějaké zakarbonování, a to jsou na trhu již cca od roku 2013.

1) myslím, že špatná sekce

2) všude je tu infa k dohledání dost, stačí hledat, mám 1,8 TSI ve Scoutu a jako celek je to předražený nekvalitně smontovaný šunt jako veškerá produkce od VW za posledních 12 let ...

myslím že ti to tu @Pawouk zamkne

Budu na něj hodný, takže jsem to přesunul.

V 2. 5. 2019 na 4:42, Filip Nagy napsal:

Dobrý deň prajem, chcem sa spýtať či máte niekto skúsenosti so Škodou Octaviou III 2014 1.8TSI rozmýšľam, že by som si toto auto zaobstaral ohľadom spotreby tu chápem chcem vedieť aké to má vady? Čoho sa mám obávať? Mám vôbec rozmýšľať nad týmto motorom ? A samozrejme prevodovka DSG 7 stupnova, veľa ľudí na ňu nadáva že sa kazí ako to naozaj je ? Budem rád za každu pravdivú a podstatnú informáciu :) ďakujem 

1.8TSI 132kW DSG 2014 najeto cca 80tis. km. Jediné závady, pokud si vzpomínám, byla vadná řídící jednotka světlometu (výměna na záruku) a tuhnoucí dotykový display Bolera v zimě (vyřešeno aktualizací FW). Možná tam byly ještě nějaké blbosti, celkově je to auto stále prakticky bez závad.

S motorem je sice velmi příjemné svezení, ale je zbytečně složitý, rozdíl v dynamice oproti 110kW benzínu není příliš velký a spotřeba je tak o litr horší. Ideální benzínová motorizace pro O3 je podle mě 110kW 1.4TSI, nově 1.5TSI.

• Upvote 1

Máte zkušenosti s 1.6tdi dsg? Jelikož mohu mít novou O3 s 1.5tsi man a nebo Scalu TDI dsg. Jelikož zase prahnu po AT převodovce, tak by mě zajímaly reálné zkušenosti, soudím, že motor bude stejný a v sekci Scala se nic neděje. Díky

Tady je recenze na Scalu ale bez DSG

Asi jde jen o prostor v Autě, ten motor tam vypadá dobře, dokonce s 6st převodovkou, Škoda že ji nedávají do octy

Všude je buď 1.5tsi dsg a nebo TDI s 6q. Ale asi půjdu do O3 s tou 1.5 a manuálem. Scala pro dva dospělé a dvě malé děti nebude kufrem to pravé

Já jsem řešil auto do firmy a vlastně i pro mě (aktuálně mám O3) a Scala byla osobně prostorově moc malá. Skoro jsem šel i do Superbu, ale touha jezdit s automatem byla větší. Ta 1.5 nebude špatná a pokud ti jde o prostor, asi není co řešit. Scala je novější, modernější, ale ten prostor (taky mám 2 děti) ničím nenahradíš. Budeš ho sice potřebovat párkrát do roka, ale pak tě to bude štvát. Tak přeji pevnou ruku při vývěru.