Přejít na obsah

Divné zvuky


Anry0350

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám 2.5 tdi 120kw, tiptronic, naj. 172000km,  rozvody měněny při 166593km komplet vše, dále filtry atd atd, tankováno jen verva, olej castrol long life ale interval 15000km. To bylo v listopadu. Zhruba týden při akceleraci od 2000 otáček zvuk, jako když pustíte ventilaci na plno (ale je vypnutá), pak jak když utne to přestane. Táhne furt hezky, spotřeba stejná, nic nikde nesvítí. Na volnoběh to neslyším, ani když protočím motor ke 4000 otáčkám. Za jízdy když stáhnu okno nic zvláštního slyšet není. Volnoběh drží, nekolísá, neklepe nic. Zvuk přišel najednou nic postupného.

 

Je možné, že je někde v hadici díra? Nebo se něco povolilo, upadlo nebo rezonuje(dekl pod motorem nemám) či kuna: :D. Týden před tím, než to začalo sem trefil celkem velkou díru. 

 

Dík.

 

 

ps: zvuk jako téma o několik řádků dole to není.

Editováno: , autor: Anry0350
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těch možností je hafo! Může to být prasklý vlnovec, či jiná součást výfuku, ale i hadice k turbu. Těch možností je skutečně nepřeberně. Chce to  zvednout, nastartovat a koumat, resp.prohlížet a hledat! Jinak, když tady pořádně pohledáš, určitě najdeš na toto thema moře příspěvků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to vypadá na podobnej příznak, co mám teď já, u mě je to vlnovec, v úterý jdu na výměnu, ale jak píše akire, může to bejt mraky věcí, když mě to minulej tejden začalo, tak mě napadlo asi 10 věcí, co to mohou způsobovat, ale pak se mi stim projel mechanik a asi to odhalil, dělá mi to pouze ve velkém zátahu kolem těch 2000 tis a pak to přejde a zkoukli jsme vlnovec a je očouzenej, takže tam je asi někde dírka, zkoukni ho jak je na tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to vypadá na podobnej příznak, co mám teď já, u mě je to vlnovec, v úterý jdu na výměnu, ale jak píše akire, může to bejt mraky věcí, když mě to minulej tejden začalo, tak mě napadlo asi 10 věcí, co to mohou způsobovat, ale pak se mi stim projel mechanik a asi to odhalil, dělá mi to pouze ve velkém zátahu kolem těch 2000 tis a pak to přejde a zkoukli jsme vlnovec a je očouzenej, takže tam je asi někde dírka, zkoukni ho jak je na tom

Děkuji ti moc, je to přesně jak říkáš, snad to bude ono :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlnovec u V6 tdi?? velmi vzacný ukaz.....

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dily/vlnovec.html

 

 

jinak turbo je v tom zvuku slyšet tak jak vždy tudíž tam žádná změna, všiml jsem si že pod turbem jak je taková kovová hadice potažená nějakou síťovinou tak je potrhaná ta síťovina a hezky vlaje, ale to je asi od ventilátoru.

Editováno: , autor: Anry0350
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak snad to bude ono, vypadá to na to, pokud si ty viděl, že je tam ta síťovina prodřená, tak je velká pravděpodobnost, že to pod tim je prasklí, jen mi nesedí, že by kovová roura měla ještě tu  síťovinu

no hele taky mi to prijde jako zbytecnost zase diky tomu bylo videt ze tam vlaje.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Ahojte Superbaci na mem motoru 2.5 v6 114kw chybelo na jednom ventilu vahadlo (5 valec 2 saci ventil) ktere se zlomylo zrejme kvuli opotrebeni vacek po demontazi vacek jsem vyzkousel jestly ventily jsou ve stejne urovni, zdali se hybou a zdali ma motor stejne tlaky coz vse dopadlo ok. Po vymene novych vacek a vsech hydrostelu vahadel a podlozek se po ozivovani motoru( spadla nafta atd )zacal ozivat z motoru zvuk jako kdyby startoval stabilak takove foukani vzduchu do prazdna motor po chvilce naskocil takze jsem nemel moznost zjistit odkut to slo a po opetovnem zdechnuti a odpojeni nafty to motor uz neudelal avsak ted kdyz motor bezi ma to na 4 a 5 valci divny zvuk takove susteni zkoumano podle stetoskopu. podle nekterych nazoru zakarbonovanej ventil podle nekterejch podpalenej ventil ale nic z toho se me moc nezda napada nekoho ze znalejch co jeste zkouknout a jake testy lze jeste provest? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

takze zvuky jsou pryc podle vseho tento ventil nejel hodne dlouho  a byl silne zakarbonovany. sundal jsem sani a do kazde saci komory jsem strikal cistic karburatoru a pote jej vzduchem a nasledne protocenim motoru vycistil takhle porad dokola asi tak 50krat a svete div se kanaly sani jak ze skatulky nablejskane a zvuk nikde. najeto 2 tisice km a vse zatim ok tak snad to vydrzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...