Přejít na obsah

Ulomený ventil odvzdušnění víka hlavy válců 1.2 TSI


Doporučené příspěvky

Ahoj

Tak mám také ulomený ventil.

Koupil jsem nový za 483 Kč. 

Ale chtěl bych se Vás zeptat kdo si to měnil sám, na co si případně dát pozor a jak lehce se dá vydělat těsnící kroužek z víka hlavy motorů. 

Za druhé jestli nějaké další ročníky(já mám 2010)to nemají řešené nějak jinak,protože než našel můj typ motoru tak technik viděl že to čůro nevede přímo do hlavy víka hlavy, ale nejdříve do hadičky která ústí do toho víka,přitom ventil byl stejný, myslím,že potom by se to už kvůli teplu a vibracím nemuselo ulomit, já nemám přístup k etce,díky za odpovědi 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc 

Je vidět že všechny ročníky to mají řešené stejně, to co mě ukazoval byl taky motor ve fabii ale teď nevím přesně který a tam opravdu to je řešené jinak,právě ještě přes hadičku, tak uvidíme kdy to zase lupne. 

Ještě jednou děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Sotva jsem to před pár dny napsal, tak jsem zjistil, pouhým pohledem do motoru, že tam nějaká hadice visí... no hádejte z čeho :) ... takže už po 4té za 7 let to řeším :)
V originál servisu 649 s DPH a prací :) to jde ;) ... 

 

ale chtělo by tu věc z mosazi prodávat ve velkým, víte kolik je v ČR TSIček? ... :) to je skoro na svolávačku :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 roky později...

Zdravím,

 

také se mi podařilo ten ventil ulomit. Mám ale dotaz. Jelikož si to zkusím vyměnit sám, potřeboval bych poradit zda ta ulomená část není třeba z té černé dírky vyndat (pokud tam teda ještě zůstala) než tam dám nový díl?

 

A ještě jedna technická: Má tahle závada nějaký nepříznivý vliv na motor (nějaké jeho případné poškození).

 

Díky za radu.

 

 

Editováno: , autor: svatauli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně jsem ten ventil nikdy neměnil, ale na svém služebním autě a autech kolegů se to již několikrát opakovalo a mám za to, že tu ulomenou část je potřeba dostat ven, jak jinak bys tam upevnil nový ventil? Jediný vliv, o kterém vím, je ten, že se olejové výpary i s olejem dostávají na motor, kde se "připečou" a je z toho nepříjemný zápach spáleného oleje, hlavně když auto stojí na volnoběh, který jde do kabiny vozu. Nic jiného se mně nikdy nepřihodilo. Obvykle se tím na tuto závadu přijde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
V 9. 6. 2021 na 11:34, miklisek napsal:

Neukradl:-) mimochodem tvoje duševní vlastnictví už aplikovali soudruzi o dva roky dříve :-D   Ale je to v každým případě dobrý zlepšovák toho originál plastového "kurví...tka". 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Kdo by potreboval vyrobit ten mosazny odvzdusnovaci nastavec pro opravu puvodniho plastoveho ventilu at se mi ozve emailem (michalmart@centrum.cz).

 

Mohu poslat obratem postou za 370,-. 

 

Mam to takto resene na dvou motorech jiz 5 let a zatim bez problemu.

132089575 (1).jpg

Editováno: , autor: michalmart
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...