Přejít na obsah

Špatné řazení zpátečky u CNG


HWSpeedy

Doporučené příspěvky

Zdravim, resim u CNG verze spatne razeni zpatecky po nastartovani. Po nastartovani tam velmi casto nejde zaradit, musi se povolit spojka a pak uz to jde, ale je pak citit jakoby zarazeni pres zuby.

Nikdy jsem to v zadnem jinem aute nezazil v takoveto mire.

Jak jste na tom ostatni?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám sice benzín, ale občas mi tam zpátečka taky nechce zapadnout, buď pomůže znovu šlápnout spojku, zakvedlat a znovu zařadit, nebo (jako u spousty škodovek) zařadit za 1 a pak zpátečku, asi se tam ty zuby nějak líp srovnaj. Zpátečka tuším není obdařena synchronizací, takže ty zuby se občas nesrovnaj ideálně. Ale to co říkám se mi stává tak 2x za týden. Pokud to je u tebe opravdu velmi často, tak bych se zkusil poptat v servisu, třeba se to dá seštelovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podrzet seslaplou spojku urcite nepomuze. Jedina pomoc je ji naopak pustit a znovu seslapnout, pak uz zaradiot jde (jen to pak mirne jde jakoby pres zuby).

 

Jen pro jistotu popis co delam:

- auto je zaparkovane (na rovine), zarazena jednicka, bez rucni brzdy

- prijdu, seslapnu spojku, nastartuji

- chci zaradit z 1 na zpatecku a nejde to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tak me to delalo i u druheho Citigo CNG i kdyz trochu mene. Ale uz jsem prisel na to, aby to nedelalo.

Ja jsem vzdy sedl do auta, zarazena byla jednicka, seslapl jsem spojku, otocil klickem pro start (delku behu starteru si to se start-stop ridi samo), ihned jak naskocil motor tak jsem vyradil jednicku a zaroven hned radil zpatecku.

 

Je potreba chvilku po startu motoru pockat (staci opravdu chvilicka) nez klesnou otacky na volnobeh a pak teprve radit.

Asi se projevilo to, ze clovek jenom brnkne o klicek a dal se nestara o startovani a uz mu ruka jde na saltrpaku a chce rychle radit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...