Přejít na obsah

Elektrika tažného zařízení - zapojení, schéma, problémy


miras82

Doporučené příspěvky

Ahoj, něco jsem našel, snad ti to pomůže.Kde koupit se podívej na internetu, nabízí to dost firem.Já mám origo z výroby, tak ti neporadím.

Ahoj.

Tohle je jediné zapojení připojení, které jsem našel. Bohužel je to rozlišení takové, že nedokážu přečíst barvy drátů ani kontakty, na které je to připojené.

nešlo by to prosím udělat v lepší kvalitě. Chci si připojit zadní parkáče a nemám chuť tahat dráty až dopředu od CANBUSU a od pojistek.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Ahoj, muzu mit blby dotaz? Co ziskam s originalnim taznym zarizeni Skoda ?

Jde me podobne porovnani jako ze parkovaci senzory original se zobrazuji na radiu a neriginalni jen piskaji.

Treba se na radiu zobrazuje vaha privesu a teplota v lednicce... :specool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo hlídá to žárovky, bohužel to nepíše jaká ta žárovka to je i když u autožárovek to dělá (aspon dle návodu), nevím co by bylo tak těžký kdyby to napsalo, třeba mlhovka taženého zařízení (je to hold pořád Škodovka - "simply hever"), a taky to umí automaticky odpojit zadní parkovací senzory s tím, že ty přední fungují (to je dobré jinak to detekuje vozík a píská a píská)

pokud by jsi to chtěl nějak dobastlit což nedoporučuju (tak existuje "krabička") do které se natáhne silová elektrika, například z baterky a pak se jen jakoby vezmou signály ze světel (jinak auto řve stejně jako s LED-kama ve světlometech), nebo montážníci tažných zařízení mají krabičku s CANem co umí údajně uplně to stejný jako ta origo, ale stojí výrazně méně.

Honza

Editováno: , autor: Jan155
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak mě ne, Škoda octavia II MR2005 nefunguje mlhovka na vozíku pouze svítí kontrolka žárovky a nepíše to nic.

Zásadně píšu jen ověřené informace nebo se ptám. Po odpojení vozíku kontrolka zhasne, navíc vím, že mlhovka je KO.

Tak se do mě nenavážejte. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já se omlouvám za ten výpad, ale poslední dobou se tu na foru objevují samé zaručené informace, co matou ostatní.

Je možné, že ty první BSG jednotky nebo závěsovky to nepodporují, ale od MR06 to umí určitě napsat veškerá světla přívěsu, tuším, že snad couvací světlo to neumí.

A taky je možné, že máš měněnou BSG, nemáš tam náhodou dodávanou BSG na funkci corner mlhovek??

Editováno: , autor: rolbař
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se Vám pane "rolbař" hluboce se omlouvám, ale chyba je na všech stranách, byl jsem to ještě ověřit nedalo by mi to spát.

V servisu jim vyběhlo, že jednotka je špatná, vyzkoušeli jinou OK.

ale stejně,

ne mlhovky corner dodělaný nemám, nicméně mlhovku to nedetekuje (zkoušel jsem to několikrát, ani po zapnutí, prej se to musí zapnout). Detekovalo mi to světlo vzadu, jenomže ta hláška tam jen vyběhne tak na cca 2 sekundy a pak zmizí a není ani v menu "stav auta" nebo jak se to jmenuje. To bylo asi ve chvíli, kdy jsem točil volantem, couval s vozíkem nebo vyjížděl s parkoviště, takže se mi to nikdy nepovedlo přečíst, nevím jak ve Škoda mysleli, ale každej na ten maxidot pořád opravdu nečumí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se stalo, že odešla žárovka levého blinkru na káře a na maxíku to psalo něco jako vadný levý zdělovač. Ta hláška tam samo nesvítí pořád, ale rozsvěcuje se jen občas, asi jako když vám to hlásí málo paliva v nádrži. Jinak je tuším v návodu něco o tom, že nejdou detekovat žárovky mlhovky a snad i couvačky na autě, to si ale nejsem jistý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj,

píšou tam, že mlhovky a osvětlení SPZ nee. Mě se tam ta hláška teda nezobrazuje jak při palivu. Zobrazí se jednou a hotovo a to na ty zmíněné cca 2 sekundy, viz. příspěvek víše.

Aspoň vozík, auto nevím. Jestli se nepletu tak docházející palivo, ve "stavu vozu" jako hláška zústává viset stejně, jako kapalina ostřikovače. Jde mi o to, že když na palubce zústane viset ta kontrolka žárovky bylo by dobrý, kdyby šlo zjistit kvuli čemu na mě kouká.

Honza

Pro Rolbař byl tam překlep... sry.....

Editováno: , autor: Jan155
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už jsem psal mě to také píše jaká a na které straně je vadná žárovka. Na Maxíku to zůstane chvíli, ale kontrolka zůstane svítit a potom při každém zapnutí zapalování to Maxík zopakuje, takže se to prostě dozvíš proč ta kontrolka zůstala svítit. (bavíme se o vozíku) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravim, zajimaly by mne u originalni sady tazneho zarizeni pro OII EEA 600 001A EL4 barvy dratu zasuvky. Nejakyy chytrolin je ucvakal ;-(

Jsou tam nasledujici barvy dratu, je jich celkem 10:

hneda (2x) ZEM

zluto/cervena PLUS

modro/bila

fialovo/seda

bilo/zelena

cerno/zelena

sedo/zluta

modro/zelena

modro/zluta

Nedokaze prosim nekdo poradit ktery je ktery?

Pro diagnostiku RJ tazneho OII je asi treba CAN-BUS kabel, je tak?

Diky za kazdou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

čau,

nemáte někdo schéma zapojení origo el. instalace.

Potřebuji vědět jaké barvy kabelů kam patří.

4 kabely jdou do pojistkového boxu a 3 do relé pod přístrojovkou, ale nevím který barvy na jaké pozice.

díky za radu

Editováno: , autor: skodavrs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj. Potřeboval bych si nechat udělat na OII tažný a v té dílně mi dávaj na výběr mezi origo elektrikou, která je dost drahá, nebo že to můžou zapojit i jako u jiných aut do elektra zadních světel. Prý to problém není, jen kdyby bylo auto v záruce, tak v servisu kecaj. Nevite, jestli když to zapojím do zadních světel nebude dělat neplechu v elektrice?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem si take dodelaval tazne a variantu ze bych to zapojil primo na draty svetel (tak jak to maji obycejna auta - favorit, felda...) jsem hned zavrhl, protoze by sis mohl spalit nejakou jednotku v aute pri pripadne poruse voziku. Origo elektrika je opravdu moc draha, tak jsem si koupil neoriginalni, ale takovou, ktere se zapojuje na can-bus ( chova se a vypada jako origo elektorinstalce) a vysla asi neco kolem 1500 +/- uz si to presne nepamatuji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ja som si kúpil kabeláž na ťažné a RJ tu na fóre a samotné ťažné "železo" som kúpil v Škoda servise. Montáž som si urobil sám, len som si nechal od nich potvrdiť záručák a v pohode som to dal zapísať aj do techničáku. Ja by som si dal na auto jedine originál. Teraz mi to dokonca hlási zlé žiarovky aj na vozíku (ak sa prihodí) a pri cúvaní mi nerobí chaos zadný parkasistent.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som si kúpil kabeláž na ťažné a RJ tu na fóre a samotné ťažné "železo" som kúpil v Škoda servise. Montáž som si urobil sám, len som si nechal od nich potvrdiť záručák a v pohode som to dal zapísať aj do techničáku. Ja by som si dal na auto jedine originál. Teraz mi to dokonca hlási zlé žiarovky aj na vozíku (ak sa prihodí) a pri cúvaní mi nerobí chaos zadný parkasistent.

Ak sa mozem opytat - aku kabelaz si kupil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

. Prý to problém není, jen kdyby bylo auto v záruce, tak v servisu kecaj.

je vidět že to ještě nedělali

přímo na žárovky to nejde a nebo jen do té doby než nastartuješ - pak to elektronika odstaví

kdysi jdyž začínaly OII tak jsem to zkoušel a bez dodělání elektroniky to nešlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...