Přejít na obsah

Výmena kabínového filtra


pedalbb

Doporučené příspěvky

  • o 11 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 5 měsíců později...

Aj keď sa moja nasledujúca otázka priamo nerieši v tomto vlákne, celkom mi to sem pasuje.

Mám Rapid-ku jeden rok a chcel som sa poradiť ohľadne optimálneho intervalu výmeny kabínového filtru. Rád by som sa ale opýtal na tento filter. Je označovaný ako FreciousPlus. Biofunkčný peľový filter s aktívnym uhlíkom, čo znie celkom zaujímavo. Manželka je alergička a musím sa priznať, že aj súčasný filter zrejme fungoval, pretože si nepamätám, kedy naposledy v aute kýchla, a to že túto jar u nás lietalo toho peľu z repky olejnej až hrôza. Pamätám si, že jedno ráno ako som pozrel z okna na parkovisko, boli všetky autá žlté :) Ale späť k otázke. Boli by to vyhodené prachy alebo to má aj reálny význam? Ešte jedna upresňujúca otázka. Je súčasný filter tiež nejaký antialergénny alebo je to bežný uhlíkový filter?

 

Ďakujem každému za odpoveď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za názor.

Ako si tak čítam ten môj predchádzajúci príspek, zisťujem, že som vlastne ani nepoložil tú kľúčovú otázku. Tak teda teraz. Ako často meniť kabínový filter? Niekto odporúča 20000km/1 rok a v servise mi povedali, aby som sa s tým netrápil, vraj to kľudne bude stačiť až o rok, keď pôjdem na prvú garančku.

Pozn. Jazdím 90% len mesto a ročne urobím max 10000km.

 

Ešte raz vďaka za odpoveď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osobne nejazdím nijak extrémne podmienky , ale u nás je hrozná prašnosť , na sídliskách peľ a rôzne čiastočky , po roku mením uhlíkový filter a dezinfikujem klímu - vždy na jar , samozrejme vydržal by aj dlhšie ale sám mám rád frížíseluft v aute a tiež nechcem zbytočne kýchať, prípadne ovoniavať zasmradnutú klímu ...  

 

záleží možno aj od miest kde jazdíš a od km , ale ten rok je ideál 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 2 roky později...
  • o 8 měsíců později...

Caute, menil som origo kab.filter za nejaky lacnejsi uhlikovy polskej vyroby a cez vyduchy ide taka cudna vona, neda sa povedat ze by to nejako zapachalo ale predsa sa da citit. Je mozne aby uhlikovy filter z vyroby mal nejaku vonu ? Skusal som ventilaciu aj bez filtra a ta vona tam nebola. Ovonal som aj ten filter a mal identicku vonu ako cez vyduchy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...