Přejít na obsah

Úplně nový typ rozvodového řetězu


aeropavlov

Doporučené příspěvky

Dnes jsem byl v servisu domlouvat výměnu rozvodového řetězu a  technik (s velmi dobrými vazbami na MB) mi řekl, ať ještě měsíc počkám, že do té doby Škodovka  uvolní úplně nový typ. Je širší a mění se obě kola.

Prý to visí jen na výrobě montážních přípravků pro servisy. Už o tom také někdo něco víte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se ho zeptej, jak se mění kolo na klikovém hřídeli. To totiž údajně nejde, neboť je součástí klikového hřídele. To by mě tedy hodně zajímalo. Jinak o řetězích se dovíš hodně i v příslušné motorové sekci FII, kde se to probírá horem dolem.

post-32075-0-49487700-1397488224_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejjednoduší je se smířit s tím, že se u 1,2 TSi mění rozvody po 60 tis km...alespoň mají lidé co vyrábějí náhradní díly  a servisy práci :-), já jen doufám, že ta moje rachtačka vydrží do podzimu a do 75 tis km, pak to celý plánuju zgenerálkovat....jako osel za vlastní

Editováno: , autor: hadak11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od nějakého data je už z výroby přece inovovaný řetěz (údajně je mimo jiné i širší), který ovšem nemá jít namontovat na starší motory 1.2 TSI (alespoň tak se to tady někde psalo). A tyto motory jsem myslel. Nějak se v těch informacích a řetězech přestávám orientovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tak konečně skončí rádoby odborné debaty na téma nový typ rozvodového řetězu. Před chvílí jsem se byl v servisu objednat na jeho výměnu a zároveň mi ukázali novou sadu, kterou mi tam budou dávat. Řetěz je podstatně silnější a MĚNÍ SE I SPODNÍ KOLO NA KLICE!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Jak proběhla výměna rozv. řetězu za nový typ?

Dávali tam nová rozvodová kola (spodní se sundává stahovákem, natahuje zpět šroubem), podstatně širší rozvodový řetěz, vodítka řetězu,šroub řemenice, těsnění , olej a filtr, přehráli soft. Auto bylo v servisu devět hodin, jak dlouho trvala vlastní oprava nevím. Zdá se mi, že motor bere víc od spodu, ale to bude asi o psychice..

 Zajímavé je, že se výměna oleje nesmí psát do servisky. Jak by to řešili, kdybych dělal řetěz při garančce ?                                                                                                                                                  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Pokud je závada reklamována v rámci servisní prohlídky, nelze výměnu motorového oleje + filtru provést na záruku. Motorový olej a filtr je již měněn právě v rámci servisní prohlídky." Tak si to z toho můžeš odvodit.

 

Tak konečně skončí rádoby odborné debaty na téma nový typ rozvodového řetězu. Před chvílí jsem se byl v servisu objednat na jeho výměnu a zároveň mi ukázali novou sadu, kterou mi tam budou dávat. Řetěz je podstatně silnější a MĚNÍ SE I SPODNÍ KOLO NA KLICE!!!

Nebyly to rádoby odborné debaty - poslední verze TPI (již dvanáctá revize!) s výměnou ozubeného rozvodového kola na klice je totiž ze začátku června 2014, předtím nic takového neexistovalo a nebyl pro to (výměna rozvodového kola na klice) stanoven žádný postup. Nehledě k tomu, že toto kolo neexistovalo jako náhradní díl. A ty lidi, co o tom tady tehdy psali (nemyslím tím sebe), moc dobře věděli o čem píší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...