Přejít na obsah

Problém s převodovkou/spojkou


Lukys11

Doporučené příspěvky

Zdravím kolegové,

 

potřeboval bych malou radu.

Koupil jsem Škoda Octavia 1 1,9TDI 81kw ASV 2004 130t km  z Německa(Autohaus). Auto jezdilo převážně v městském provozu.

Teď k problému. Při rozjezdu na stupeň č.1 sešlápnu spojku a něco cvakne.(zařadím 1ku, rozjedu auto cca 1500 otáček, šlápnu na spojku a cvak). Hlavně za studena je to permanentní, až je motor zahřáty, tak se cvakání víceméně ztratí. Na stupeň č.2 už to cvaká méně a na stupeň č.3 už to necvaká.

Nejhorší je, že to likviduje poloosy. Během měsíce mám v kloubech docela slušnou vůli.

(špatnýma poloosama to není,  cvaká to i s úplně novýma poloosama)

Přenáší se moment na poloosy, ale logicky při sešlápnutí spojky se musí okamžitě oddělit točivý moment převodovky a poloos. Proto moc nechápu proč to tak rychle zlikviduje poloosy.

Vypozoroval jsem ještě jednu věc: při řazení vyšší rychlosti sešlápnu spojku – když řadím hned – cvakne, když držím spojku déle a řadím za pár vteřin cvaknutí je menšího rázu. (není pravidlem)

Popravdě mě tohle dost rozčiluje a chtěl bych to opravit.

Takže mě napadá:

  1. Vůle v převodovce nebo synchrony k.o. (je možný, že jsou zlikvidované ozubené kola na stupeň 1 a 2, popř.3) Ale zrušit převodovku, to chce hodně vytrvalosti :D.
  2. Spojka

Snažil jsem se ten problém popsat pořádně, snad vám to pomůže v hledání J

Předem díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...