Přejít na obsah

Intelligent Light Assistant, automatické zapnutí dálkových světel


boban1108

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Takže FLA zprovozněno, díky moc všem, a obzvlášť wirerovi za jeho manuál !

Zatím se mě nepodařilo najít nastavení městského provozu (chci ho vypnout),

v přizpůsobení jsem tuto položku nenašel.

P.S. Nevíte jaké číslo se používá pro bezpečnostní přístup pro přizpůsobení

jednotky 20 FLA ? Prolezl jsem net a nic nenašel (zda je vůbec nutný). Dík

Editováno: , autor: Sudetak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
On 7/23/2014 at 7:20 PM, boban1108 said:

Citlivost nastavení má 3 stupně. Já používám to nejcitlivější = časné přepnutí. Přepíná spolehlivě a včas, dokonce rychleji než já bych přepínal ručně. To platí když se objeví auto naproti. Samozřejmě nepředvídá, když  jsou např. vidět za zatáčkou světla reflektorů, nebo před vrcholem kopce. Ale jakmile se auto objeví, tak přepne velmi rychle.

 

Bohužel jsem zatím neměl v praxi možnost vyzkoušet na jakou vzdálenost zapne dálkovky, když přede mnou jede vozidlo.

 

Trochu mě překvapila logika: myslel jsem si, že zapnu dálkovky a on je za mě včas vypne. Je to ale jinak - když je zapnu ručně, tak je nevypne. Musím to nechat na asistentovi, aby si je v případě potřeby sám zapnul a pak je zase sám vypne. Ale je to jen otázka zvyku, než člověk přijme jeho logiku. Přesně je to popsáno v manuálu.

 

Takže shrnutí: velká spokojenost.

Jak to mám tedy chápat. Nastavení citlivosti 3 stupňů - včasná, střední a pozdní reguluje to za jaký čas se rozsvítí dálková světla? To znamená - vyjíždím z obce, mám nastaveno časná, dálkové naskočí dřív, než kdybych měl nastaveno pozdní?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To znamená je to citlivost na šero, že to zapne potkávací dříve, než je úplná tma? 
 

Právě se mi zdá, že když jsem to zkoušel, tak mi rychleji reagovalo přepínání z potkávacích na dálkové když jsem vyjížděl z obce. Oproti nastavení pozdní to chvíli trvalo, než se dálkové sepnuly. 

Editováno: , autor: MrMysakovich
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, to prepinani tech 3 moznosti zkracuje nebo prodluzuje cas, za ktery se svetla prepnou z dennich na potkavaci. Chci aby se prepli rychle pri vjezdu do tunelu, davam casne nastaveni, ale budu blikat i pod mostem. Nema na to zadny vliv jak moc je sero. Snimac svetla ma pevne danou hodnotu, kdy svetla rozsviti. To, ze nekdo jezdi za sera na denni sviceni je proto, ze ma nastaven prepinac do polohy 0 a ne na auto. Na dalkovyho asistenta to nema vliv uz vubec zadnej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...