Přejít na obsah

Intelligent Light Assistant, automatické zapnutí dálkových světel


boban1108

Doporučené příspěvky

Příspěvky přesunuty, duplicity zde nehodlám trpět. A jen připomínám nováčkům, že se mají řídit tímto bodem pravidel fora: "Před vložením nového TÉMATU se nejdříve přesvědčte, zda se již podobné téma ve fóru nenachází. Jestli ano, pokračujte v existující diskuzi přidáním svého dotazu..." 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja ti s temi 3 stupni citlivosti nevim. Neni to nahodou citlivost pro automaticke zapnuti svetel? Pokud se mylim tak me opravte

Ano, je to tak. A díky Kowsovi a  Hravcovi za upozornění. Prošel jsem si ten manuál znova slovo za slovem. Asistent dálkových světel se nijak nenastavuje, nastavuje se pouze citlivost pro automatické zapnutí světel. Říkal jsem si že na můj vkus spíná až dost brzo. Změním si to na pozdní.

Editováno: , autor: boban1108
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, je to tak. A díky Kowsovi a  Hravcovi za upozornění. Prošel jsem si ten manuál znova slovo za slovem. Asistent dálkových světel se nijak nenastavuje, nastavuje se pouze citlivost pro automatické zapnutí světel. Říkal jsem si že na můj vkus spíná až dost brzo. Změním si to na pozdní.

 

i asistent dálkových světel jde nastavovat, ale jen přes VCDS, jde nastavit rychost zapnutí a prahová rychlost vypnutí a potom jde nastavit (resp. zapnout nebo vypnout) citlivost na městský provoz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi blbej dotaz, dkyž nemám ani lane assistant, ani čtení značek a chtěl bych light assistant tak si tak mužu to tak maximálně přát co ? :-) Jelikož asi nemám ani tu kamerku ve zpětném zrcátku co jsem tak vydedukoval, tam je jenom světelné čidlo.

 

jak píšeš "maximálně přát co" pokud nechceš investovat mraky peněz do řídící jednotky s kamerou, do čelního skla a kdoví čeho ještě -  ale už se tu o tom někde psalo, ale nevím přesně kde to bylo.... jednotka pro čtení značek koupit lze

 detail_ridici-jednotka-s-kamerou-pro-.jp zde

obyčejnější kamera jen pro dálková světla bude asi součástí jiného zrcátka, ale opět řídící jednotka i když nebude potřeba pp. měnit čelní sklo... ale vznes dotaz na ferda25

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi žádný, protože by se pak mohlo stát, že se nejspíš v případě zapnutých dálkových světlech ve městě může dojít k jejich přepnutí nebo nepřepnutí (těžko říct jak to funguje, ale jsou v podstatě jen tyto dvě možnosti), nebo např při jízdě po dálnici, kde je křížení osvětleno pouličními lampami,při vjezdu do tunelu a podobně, nicméně ono je to v podstatě jedno, protože v těchto místech je stejně zbytečné používat dálková světla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...

toto kódování umožňuje trvalé zapnutí asistenta dálkových světel (nevypne se při vypnutí zapalování), spínač světel na jakoukoliv jinou polohu než AUTO vypne asistenta dálkových světel

 

Controller 09 - Central Electronics

16 - Security Access - enter 31347

10 - Adaptations

(5)-Assistenzlichtfunktionen-Fernlichtassistent Reset
 

je třeba nastavit hodnotu "nicht aktiv"

 

default = "aktiv", tedy asistent dálkových světel vypne s vypnutím zpalování

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Nastavení citlivosti světelného čidla:

 

STG 09

> 16

> kód 31347

> 10

(8) - Assistenzlichtfunktion - Lichtsensorempfindlichkeit auswählen

> nastavte hodnotu citlivosti, kdy výchozí je: normal

Já to ve výpisu své jednotky nenašel. Řádků tam mám 1752, tak jsem to možná přehlídl, ale pochybuji. Zhruba kde to tak asi je? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Všimli jste si někdo, že oproti O2 FL zde chybí funkce automatického rozsvícení světel při jízdě po dálnici (nad 140 km/h)? Mně to přišlo fakt užitečný, nedá se to "dokódovat"?

 

Níže z návodu k O2

 

post-548-0-80879300-1424345621_thumb.jpg

Editováno: , autor: Mirek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

este viac mi chyba kontrolka, ktora by dala najavo, ze prave svietia xenony... v slabom polosere netusim ci svietim dennymi LED alebo xenonmi, kym sa nepriblizim k inemu autu a nezbadam odraz (pripadne od nejakeho vykladu)...

a prepnutie na xenony pri vyssich ryslostiach v OII sa mi tiez pacilo... no bol som v tom, ze to rovnako funguje aj s OIII (bez kontrolky vsak clovek nezisti)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, na palubce to bylo mnohem lepší, ale aspoň je to to někde vidět. Ať žije ergonomie!

 

Těch dálničních světel je škoda, oficiální vyjádření je, že je přestali dávat už od určitého roku na O2 FL. Přišlo mi to opravdu praktický.

 

post-548-0-73056400-1424527648_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...