Jump to content
boban1108

Intelligent Light Assistant, Automatické zapnutí světel

Recommended Posts

před 7 hodinami, iviak napsal:

Ahojte chlapi. Poradte prosim jak je to s tym automatickym prepinanim dialkovych a normalnych svetiel. Aku kameru musim mat? Nieco na tom spetaku mam, ale neviem ci je to to. Mam o3 rs 2014. Aj na columbuse mam asistent svetel:casna, stredni, pozdni. Ale mne sa zda ze je to kedy zapne stretavacie svetla. Mam tu funkciu automatickeho prepinania? Da sa to dokodovat? Dakujem..

musíš mít jednu ze dvou druhů kamer, buď tu pro Lane Assist výše foto v citovaném příspěvku (u FL vypadá trochu jinak, je umístěná centrálně):

5af42893d06a5_Vstiek1.JPG.16db80cbe51dc0a5607d9f1cab411fff.JPG 

nebo máš kameru jen pro Intelligent Light Assistant (Asistent dálkových světel - FLA) a ty vypadá takto:

5af42a3fb2b17_Vstiek2.thumb.JPG.7c54e30b15b4492bf05a4eac92aa59c0.JPG

5af42a41b79b5_Vstiek3.thumb.JPG.a971efb4e56069ca2fb3fb6f912b21ac.JPG

Setkal jste se někdo s tím,  že přestali při režimu auto zhasinat prodavačky i když  je venku denní  světlo?

Čidlo které  přepíná podkavaci světla a LED, je to samé  co spouští dálkové  světla?

Edited by marsiano

ne, dalková světla přepíná kamera (viz můj minulý příspěvek), nikoli čidlo 

Edited by Aleš_BX

Občas se mi to stane, že nezhasnou potkávačky, ačkoliv mám čisté sklo před senzorem. Spraví se to až po vyjetí z tunelu během jízdy nebo po vypnutí motoru při zastávce na cestě.

Dá sa automatické prepínanie diaľkových svetiel nastaviť trvalo ako zapnuté? To zn. aby som ho nemusel vždy zapnuť páčkou svetiel?

Ďakujem.

Zdravím v poloze 0 a AUTO mi nesvítí led denní svícení OIII pred facelift senzor světel funguje a při zapnutí světel též funguje diagnostika nehlasi žádné chyby 

Mám zmiešané pocity z automatiky diaľkových svetiel - mám pocit, že svietia príliš veľa / často. Zapnú sa a svietia napr. aj keď je predo mnou iné auto / oproti ide auto. Vypnú sa len keď je auto tesne predo mnou a pod. Je toto chyba, alebo si vedia prispôsobiť svetelný kužel tak, že sa nemusia úplne vypnúť?

nic se nepřizpůsobuje a to co píšeš není normální.... alespoň mě fungují zcela perfektně, řekl bych že u FL možná o něco přesněji než u před FL O III nicméně u FL bych řekl, že se dálková světla zapínají o trošinku později než u před FL

Potvrzuji co píše @Aleš_BX, mám to nastaveno v podstatě na trvalý provoz, bez problémů, výborná funkce. Nechápu, co znamená "...svietia príliš veľa / často...", naopak, je výhodné, když to svítí vždy, když je možné - nevím proč by to mělo svítit nějak méně...
    O3FL 9/2017

Tiež by som to chcel mať nastavené trvale zapnuté, ale muselo by to fungovať spoľahlivo.

"Nejak méně" by to malo svietiť napr. preto, aby to neoslepovalo autá idúce oproti, alebo predo mnou - spomenul som to v mojom poste. Obávam sa teda, že mi to nefunguje správne.

Ja u sebe pozoruju zmenu nastaveni vypinani. Zapinaji se jak maji (tj. kdyz clovek jede rychleji jak tech 60-65km/h) ale k vypnuti dochazi az kdyz zpomalim na cca 35km/h, coz teda v minulosti opravdu nedelalo a je to dost nekomfortni (hlavne v obcich)..

Vypinani/zapinani dalkovych svetel dle protijedoucich vozu funguje take jak ma, vetsinou.. obcas to vezme auta co jsou 200m daleko, obcas to auto vezme az 50m ode mne, coz uz je problem..

A tohle se deje cca od ledna, pritom zadny zasah se nedelal :/ 

to je divné, ve městě s veřejným osvětlením by se dálková světla měla standardně sama vypnout, stejně tak pokud dojde k poklesu pod prahovou rcyhlost (nevím přesně kolik je u O III LS s LED, ale u O III před FL s bixenony to bylo 57 km/h)

Mne to funguje celkom fajn, akurat som si vcera vsimol, ze raz sa mi svetla nevypli, ked som sa minal s oproti iducim autom v prudsej zakrute.

Mám O III RS s LA......velice často mi po zapnutí LA  na maxíku naskočí hláška "ZNEČŠTĚNÉ ČELNÍ SKLO" a LA přestane fungovat....a sklo je úplně čisté!!! Co s tím?? Když to ostříknu tak to po chvíli začne fungovat ale ne vždy??

Edited by tdikarlos