Přejít na obsah

Lane Assistant


boban1108

Doporučené příspěvky

Musím se přiznat, že po několika desítkách kilometrů mi jeho význam trochu uniká. Když mu přenechám volant úplně, tak za 15sekund nadává. Takže to stejně musím převzít sám. I když mám položenou ruku na volantu, tak to nestačí, pokud ho nechám řídit samotného. Taky siréna a výstraha. A i když řídí, tak mi připadá, že jezdí trochu "ode zdi ke zdi". To přeháním, ale určitě má větší odchylky, než já v ruce. Jsem z něj trochu rozpačitý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No čoveče tak bych řekl, že se pouštíš na tenký led... není to autopilot... nechci malovat čerta na zeď, ale vem si, že na silnici bude část čáry chybět, nebo bude vybledlá... přejedeš do krajnice a srazíš tam např. dítě na kole ... :kol-44:  no zodpovědnost máš jako řidič pořád ty a máš držet volat a koukat se před sebe...  neriskoval bych to.... 

 

LA je bezpečností výbava, má to sloužit v situaci, kdy jako řidič selžeš (např. mikrospánek) ap....

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem již psal, jsem z toho trochu rozpačitý. A obávám se, že zprovoznit to nebude umět ani Ferda. Jelikož je to bezpečnostní funkce  (nikoliv osvětlení, nebo audio, nebo ...) tak to v kódování asi není přístupné. Aspoň jsme s Ferdou marně hledali nějaké parametry, které by šlo měnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem nějak ideu, že bych ho nechal delší dobu řídit samotného, ale naprosto souhlasím s příspěvkem Napalma a od této myšlenky upouštím. Viz:

 

 

No čoveče tak bych řekl, že se pouštíš na tenký led... není to autopilot... nechci malovat čerta na zeď, ale vem si, že na silnici bude část čáry chybět, nebo bude vybledlá... přejedeš do krajnice a srazíš tam např. dítě na kole ... :kol-44:  no zodpovědnost máš jako řidič pořád ty a máš držet volat a koukat se před sebe...  neriskoval bych to.... 

 

LA je bezpečností výbava, má to sloužit v situaci, kdy jako řidič selžeš (např. mikrospánek) ap....

 

Včera jsem s tím najezdil asi 400km. Faktem je, že vše co popisuje Hravec sedí (akorát nejsem schopen posoudit tu žlutou a bílou čáru). Určité zakřivení zatáčky již nezvládá, ale to chápu. A doufám, že se nikdy v životě nedostanu do situace, kdy by mi zachránil život. Ale já ten problém vidím jinde. Za jízdy se s ním neustále "přetahuji". Samozřejmě lehce. Výsledkem je, že ta jízda je trochu cukaná cikcak. Opět samozřejmě velice lehce. Když LA vypnu, tak "rukou" držím určitě rovnější stopu. Myslím, že pro spolujezdce je pak jízda příjemnější.

 

Nicméně jako fanda techniky ho nemíním vypínat, určitě nějaký bezpečnostní význam má. Třeba si s ním časem i sladím pohyby. Zatím opakuji - jsem trochu rozpačitý. A souhlasím, že je to jenom mé hodnocení, tedy nikoliv názor mnoha lidí (aspoň tady nezazněl), tudíž subjektivní. Ale až s tím pojede má polovička, tak mi to hodí na hlavu. To se bude muset vypnout.

Editováno: , autor: boban1108
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ano, už mi jednou zavibroval. Ještě jsem ale nepřišel přesně na algoritmus podle kterého se to řídí. Má takto varovat při "nechtěném opuštění jízdního pruhu". Ale co to je "nechtěné"? Buď zasáhne sám a udrží mě v pruhu, nebo si ho na kraj pruhu dotáhnu ručně, i přes jeho odpor, ale on to bere jako, že je to má vůle a akceptuje to. Fakt nevím, ale jednou mi už zavibroval. Bohužel si přesně nepamatuji proč a jak k tomu došlo.

 

Ono je to kartě vozidla z konfigurátoru:

 

"LANE ASSISTANT" - systém pro udržování
vozu v jízdním pruhu vč. varování před
nechtěným opuštěním jízdního pruhu

 

Ale v manuálu už o tom není ani slovo (nebo jsem nenašel).

Editováno: , autor: boban1108
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nebudu to hledat, asi to bylo jinde než tady. Dost se tam ten člověk rozčiloval, že měl plné ruce volantu aby to ustál, dokonce psal i který sjezd na které dálnici je tak blbě značený, že ho LA nepobere.

 

Problém není v tom, že se rozpozná jen jedna čára. Problém je v tom, že jsou rozpoznány obě dvě a asistent Tě drží v určené vzdálenosti mezi nimi a pravá začne utíkat do odbočky a asistent tě dál drží mezi nimi i když v těch místech následně není vozovka nýbrž svodidla. Když rozpozná jen jednu z nich, tak o nic nejde.

 

No vyzkoušej si to. Já to nepsal pro Tebe, ale spíš pro nějakého "pilota" co si neuvědomuje, že je to určené pro dálnice a kvalitně značené silnice (což je v návodu taky napsané), zapne to protože zrovna před sebou kousek vidí nějaký pruhy a začne si číst noviny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Jezdil jsem s adaptivním vedením v pruhu asi 15 minut a musel jsem to vypnout. Vadilo mi, že to stále koriguje a zasahuje do řízení.

to je to, že jsi tam měl to adaptivní vedení v jízdním pruhu; když to přes Car - Nastavení - Asistence řidiče odfajfkuješ a necháš jen samotný Lane Assist, tak se za celou jízdu se systémem nebudeš přetahovat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

tak se mi u Lane Assistenta podařilo dokódovat Adaptivní vedení v pruhu - možná jste ho tam někdo měli z výroby, nicméně já ne.... princip je takový, že Adaptivní vedení v pruhu pomáhá udržovat za pomoci zásahů do řízení řidičem zvolenou polohu mezi vymezovacími čarami.Pokud je systémem rozpoznána pouze jedna vymezovací čára, pomáhá systém udržovat zvolený odstup od této vymezovací čáry.

všichni ostatní to mají normálně z výroby; Ty máš nenormální auto, tak jsi to tam neměl  :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je to, že jsi tam měl to adaptivní vedení v jízdním pruhu; když to přes Car - Nastavení - Asistence řidiče odfajfkuješ a necháš jen samotný Lane Assist, tak se za celou jízdu se systémem nebudeš přetahovat ;)

Odfajkoval jsem to a stále mi řídí. Bohužel jsem nevypozoroval rozdíl mezi tím jak se chová, když Adaptivní řízení odfajfkuju, nebo neodfajfkuju. Připadá mi, že se chová pořád stejně, pořád má tendenci sám řídit. Jediná odpomoc je vypnout ho úplně, ale to se mi zdá škoda, když už tam je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...