Přejít na obsah

Únik chladící kapaliny


Zkrat

Doporučené příspěvky

Ahoj lidi

Minulý týden se mi začala vyskytovat v pravidelných intervalech ( cca 200 km ) tato závada : zastavím , vaypnu motor , a když cca po 2 minutách nastartuji , rozsvítí se kontrolka nedostatku chladící kapaliny .

Je evidentní ( mokré kabely a podběh ) , že kapalina vyprská , nebo vyteče bočním otvorem ( nebo je to pojistka ? ) na expanzce . Po vypuštění tlaku a dolití cca 1 mm nad minimum a následném nastartování při otevřeném víčku se hladina zvedne asi dva milimetry nad maximum . V servisu mi řekli , že to bylo jen zavzdušněné , zaplatil jsem hodinu práce a odjel . Problém se však opakuje , jen s delším intervalem .

Víčko olej - čisté

Olej - čistý , bez úbytku

Chladící kapalina - čistá , ale po výměně termostatu a chladiče není G12

Expanzka - vzhledem k 9ti letům provozu docela čistá

Motor se nepřehřívá , naopak po prvním startu se déle ohřívá

Jo motor je 1,4 MPI 44 kw

Předem díky za Vaše názory a rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem to samé, hledal jsem to všude možně kde to teče. Prohledal fórum a narazil na to že to teče tím modrým víčkem vyrovnávací nádržky. Kapalina se roztahuje při tlaku a ohřátí motoru. Pod nádržkou na nosníku jsem objevil kapičky, nádržka byla zespodu trochu vlhká. Pod autem se udělala loužička ale pod spolujezdcem, pod podlahou je plastová ochrana a v ni odtoková dirka. Ten nosík vede až pod nádržku. Strčil jsem tam prst a už to teklo. Koupil jsem nové víčko za 120Kč a mám klid. Staré víčko jsem máchal v ohřáté vodě v konvici, odmašťoval a nicnepomohlo. Za dva dny z maxima na upozornění 100Km najeto. 1,4 MPI 44Kw 2001.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem to samé, hledal jsem to všude možně kde to teče. Prohledal fórum a narazil na to že to teče tím modrým víčkem vyrovnávací nádržky. Kapalina se roztahuje při tlaku a ohřátí motoru. Pod nádržkou na nosníku jsem objevil kapičky, nádržka byla zespodu trochu vlhká. Pod autem se udělala loužička ale pod spolujezdcem, pod podlahou je plastová ochrana a v ni odtoková dirka. Ten nosík vede až pod nádržku. Strčil jsem tam prst a už to teklo. Koupil jsem nové víčko za 120Kč a mám klid. Staré víčko jsem máchal v ohřáté vodě v konvici, odmašťoval a nicnepomohlo. Za dva dny z maxima na upozornění 100Km najeto. 1,4 MPI 44Kw 2001.

Zapomněl jsem napsat , že víčko jsem vyměnil - byla to ta jediná možnost , co jsem našel na fórech . Problém však přetrvává .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dobrý den,

nevím jestli to sem tak úplně patří...ale potřeboval bych radu.

Měnil jsem na autě chladič, protože z něj tekla voda.

Mezi chladičem a hadicí, je ještě plastový "mezikus". Na spodním je navíc výpustní ventil na chladící kapalinu. Když jsem vše nasadil zpátky, voda kolem tohoto mezikusu teče. V tomto mezikusu je gumový těsnící kroužek. Mám za to, že jeho výměna postačí k utěsnění. Dá se někde sehnat pouze tento kroužek nebo budu muset koupit celý ten plastový kus s výpustím ventilem?

Případně kdyby jste někdo vědět jaký má ten kroužek rozměry?

Děkuji mnohokrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá se koupit samostatně. Buď v "mototechně" nebo někde v jiný prodejně autodílů. Rozměr ti neřeknu, ale kupoval sem ho tak, že sem si starej vzal ss sebou a změřil si hadici kvůli vnějšímu průměru.

Nebo to omázni silikonem a slep to. Je to sice ne "prasáka" ale taky je to řešení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klasickej O krouzek ;) presne jak pise luda, bud zajed rovnou do skodovky s krouzkem kde budou vedet na 100 % jakej rozmer, nebo nekam do servisu ci prodeje nahradnich dilu ;) a nebo je taky reseni nejakej silikon ale bacha taky na silion aby se ti trebna nerozpustil a neudelal ti neco v obehu, ale to snad ne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešit to takhle prasácky je opravdu dobrá rada. Zajdi do škodovky a objednej resp. kup originální díl.

Cenově tě to nezabije a nemusíš zkoumat ani rozměry ani lítat po obchodech. Číslo dílu N 907 653 01,

rozměr 32x4.

P.S. Při výměně vyčisti dosedací plochu O-kroužku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím,

 

chtěl jsem se zeptat, jestli se dá opravit nějak vypouštěcí ventil chladící kapaliny u chladiče ? Při natlakování mi odtud teče voda a více už ventil nejde dotáhnout, co s tím ? Dá se koupit nový nebo obsahuje nějaké těsnění, které bych vyměnil ? A jak se případně tento díl jmenuje, procházel jsem stránky s náhradními díly na škodovku a nenašel jsem ho. Viz obrázek, je tam označené kudy to teče. Děkuji za pomoc...

http://s1.imgupload.cz/img/--/334924/NIrPh/ventil.png

Editováno: , autor: Pawouk
Edituj příspěvky!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Dobrý den
Před asi měsícem jsem dal auto na opravu. Škoda Fábie r.v. 2001. Auto šlo na opravu kvůli značnému úniku chladící kapaliny do servisu. Mechanik dlouho nemohl na nic přijít, až se ukázalo, že voda uniká na řemen.  Jenže se tím nevysvětlilo množství uniklé kapaliny. Takže se vyměnila vodní pumpa, těsnění u čidla na skříni za termostatem (omlouvám se za tento termín, ale lépe to asi nevysvětlím), nechal jsem sundat a přebrousit hlavu, kvůli hlučnosti se vyměnily rozvody, svíčky byly v pořádku, takže se neměnily, výměna oleje, změřila se lambda sonda a vyšla v pořádku, výměna řemene a kvůli poruše na čidle na nádržce na chladící kapalinu. Těsnění pod hlavou bylo napálené, takže se vyměnilo. Oprava mě stála 12 000kč cca. Mechanik mě upozornil na možnost prasklé vložky, protože pravá příčina úniku kapaliny se neukázala.
Teď zhruba po najetí 600 km mi kontrolka hlásila nedostatek chladící kapaliny. Zjistil jsem, že na řemenu jsou opět kapky vody a na kapotě rozstříkané kapky oleje, ale to nejspíš proto, že se uvolnila hadička na měrku oleje a hádám, že olej šel odtud. Nicméně voda stále ubývá a olej je cítít jakoby po benzínu a po spalinách přesně to nedokážu určit po čem víc....
Mohl by mi někdo poradit co by mohlo být ještě špatně anebo někdo kdo měl podobný problém?
 

Editováno: , autor: Davyyy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kecalu co to udělá za půl je všude vagon, ale problém mu to nevyřeší. Za kolik na hodinu děláte a odvádíte z toho daně? ( jasně že ne ) nejsou to pro vás jen melouchy?( to sem nepatří ) dejte nabídku na bazar opravuju motory a makám skoro zadarmo.

Za kolik mě vy dva vyměníte chladič na klimě? Zajímala by mne cena jen práce bez materiálu. Díky za odpověď Lukason a Mirek 835.

 

Měl jsi natlakovanou hlavu? Je na měrce více oleje než po výměně? Proč mechanik neprověřil vložky popřípadě nenechal natlakovaný celý okruh chlazení?

 

Pokud je v oleji cítit benzín asi netěsní pístní kroužky, proč je mechanik neprověřil při rozborce motoru? Kolik máš najeto km?

 

Pokud mizí voda, někde uniká, musí se hledat kde! Natlakovat okruh a hledat únik, utopené vložky,  jiné netěsnosti. Postupně vylučovat a najít příčinu. Kvalitní servis by uznal špatnou práci a opravil v rámci záruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže auto je původem z Francie. Kolik má opravdu najeto se díky stočení nedozvím. Olej je teď po výměně, barvu má pořád stejnou a je ho pořád stejně. Najeto na tachometru je mimo jiné teď 105 000 km. Proč mechanik neudělal co píšete nevím. Z toho co jsem se s ním bavil, tak zjišťoval únik tak, že měl nastartovaný motor a hledal kde teče voda. Nic ale nenašel. Abych nezapoměl... Na víčku nádržky na chladící kapalinu se mi dělala žlutá emulze vody a oleje a po sundání hlavy byla i v motoru. Ještě k tomu co píšete... Problém je, že voda se neztrácí pravidelně ale spíš nározově....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 A co olej,jak vypadá? Startuje to v pohodě? Jinak těch 12 litrů bych za to nedal. Měl jsi to přivézt ke mě. stálo by tě to polovic :kol-28:

Startuje to bez problémů.... Po výměně rozvodů to jezdí za 6,0 L což předtím bez šance a víc táhne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se také voda ztrácela a neztrácela. V posledním tažení zmizla nádobka za jeden týden.

 

Nakonec byl motor natlakovanej asi 4 hodiny možná déle a pak bylo vidět kapky na okraji hlavy.

 

Přišlo se na to že jsou utopený krajní vložky. Ale až po jejich ustavení a změření. Pak se podložilo a zatím je to v poho najeto cca 1600Km.

 

Při nastarovaným motoru nevím co se dá poznat. Nejlepší je natlakovat a čekat. To je můj osobní názor.

 

Podle toho co píšeš se ti tlačí někudy olej do vody, jinak se ti emulze na víčku nádoby neudělá. 

 

Nejvíc problémů cca 90%, má MPI problém s prolínáním oleje do vody, né s vodou do oleje.

 

Únik vody do oleje mi v servisu jednoznačně řekli že je tak 1/100 spíš obráceně olej do vody, je nejčastější.

Editováno: , autor: Combi2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No po té opravě se právě už ta emulze na víčku nedělá, ale je mi velice divné kam se ta voda může ztrácet, předtím toho bylo v motoru hodně. Hlava byla teď při té opravě na výbrusu a dávalo se nové těsnění pod hlavu. Údajně jí už někdo předtím brousil a ne zrovna nejlépe. Každopádně po této opravě se mi nechce dávat další peníze do dalších oprav. Hlavně ne tolik co předtím ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Combi2002- Proč se bavíš o tom,za kolik kdo dělá? Ceny jsou smluvní a jestli je někdo debil a stráví nad povolením jednoho šroubku hodinu-ikdyž uznávám že i maličkost dokáže potrápit,tak je to jeho problém!!! Spočítej si kolik ho stál materiál a kolik práce. Přebroušení hlavy u nás 400kč. To jsi už mohl nechat za ty peníze opravit v aut.servisu. A jestli mu něco někde v servisu dělali a závadu neodstranily,tak zpět do toho servisu. Nevím jak to funguje u vás a jestli máš tisícovku na hodinu. Já ne! A za svou práci musím ručit!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I já za svou práci musím ručit a nebojím se toho, neměl jsem nikdy na nic reklamaci, ale za 100 Kč hrubého na hodinu rozhodně makat nebudu. Dnes si ani spousta řemeslníků není schopna spočítat jakou má režii a že musí vydělat na obnovu strojů a zařízení. Ale to sem nepatří.

 

Nenapsal jsi za kolik by jsi vyměnil ten klima chladič.

 

Pokud jen přebrousíš hlavu za 400Kč ok beru, a co kontala ventilů, výměna těsnítek vodítek a kontrola těsnosti hlavy to jako řemeslník neděláš, když je hlava dole? To považuju za samozřejmost, jako změření přesahu vložek, jako též při vysokém nájezdu kontrolu pístních kroužků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V příspěvku Davyyy o celkové repasy hlavy nic psané není! Asi je zbytečné v té naši diskuzi ve vlákně pokračovat. Ani já,ani ty nevíme jak se v servisu dohodly. Co dělat a co ne a do jaké cenové výšky. Můj konečný závěr je ten,že závada nebyla odstraněna,tak zpět do toho servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...