Přejít na obsah

Pískání na volnoběh 1.2 TSI


Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

To bude škrtící klapka, ta vydává taky specifický pískavě-bzučící zvuk, ale to je normální. U studeného motoru jí taky občas slyším. Nejvíc jde ale slyšet, když vypneš motor tak dochází k jejímu testování a párkrát si zabzučí ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Update: Pri studenom motore mi to nepíska. Počkal som si aj na to, kým padnú otáčky z 1200 na 700. Na druhej strane možno že to je aj logické, lebo ak je to vodná pumpa, tak tá pri studenom motore nemá čo pracovať. Vtedy totiž voda prúdi iba v malom vodnom okruhu.
 

Čo mňa dnes ale zarazilo, je auto môjho kamoša. Budúci mesiac bude mať dvojročnú Fabiu a najazdených 43 tisíc km, a jemu to píska nenormálne. Dnes sa u mňa zastavil a to pískanie bolo počuť už z diaľky 10-15 metrov od auta. Zajtra sa tiež objedná do servisu, som zvedavý, že ako to s ním dopadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dopadlo to nějak? Mě se moc nechce věřit, že tohle dělá čerpadlo. Zvuk je jemný a takový ustálený, něco jako na principu když píská varná konvice. Přijde mě to jako když někudy uniká lehce přetlak a díky tomu se tvoří ten zvuk. Protože, když pootevřu nádržku vyjde trochu vzduchu, logicky tlak klesne a zvuk zmizí. Možná je to záměr, možná se pletu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po dovolený mě to už zase začalo pískat. Zkoušel jsem přesně vysondovat odkud to leze a přijde mě, že ten zvuk nejde přímo z ložiska čerpadla, ale někde z toho ventilu regulace čerpadla. Zřejmě se mění komplet celej díl tak proto problém zmizí. Ještě 1000km a jdu na olej, takže to budu asi řešit zárověň.

 

edit: kapalina dolitá na max. a už zase nepíská, hmm zajímavý :)

Editováno: , autor: mkaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak jsou na tom ti, co mají měněný čerpadlo? mně už to píská dost, najeto 23 tis. a slyším to i vautě, když vypnu rádio :-(

 

Čoskoro dám vedieť. Čerpadlo mi vymenili asi dve hodiny dozadu, ale ešte som neprevzal auto lebo sa robia ďalšie veci. Kamarátovi vymenili tiež, on už je na ceste domov. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čoskoro dám vedieť. Čerpadlo mi vymenili asi dve hodiny dozadu, ale ešte som neprevzal auto lebo sa robia ďalšie veci. Kamarátovi vymenili tiež, on už je na ceste domov. :)

Tak jak jste dopadli? Pomohlo to? Nedělali v servisu caviky? Ono to totiž zní podobně jako to servo škrtící klapky a je mě jasný, že to budou svádět na to. Mě to píská jak kdy, přirovnal bych to k náladě manželky :-) Dneska když jsem to v tom vedru zase slyšel tak jsem otevřel kapotu a vyvalil se na mě smrad jak když se pálí izolace. Šlo to z míst jak je plech okolo turba, takže to s pumpou nemá snad nic společného. Od té doby nic, tak snad jenom nějakej bordel na motoru.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak jste dopadli? Pomohlo to? Nedělali v servisu caviky? Ono to totiž zní podobně jako to servo škrtící klapky a je mě jasný, že to budou svádět na to. Mě to píská jak kdy, přirovnal bych to k náladě manželky :-) Dneska když jsem to v tom vedru zase slyšel tak jsem otevřel kapotu a vyvalil se na mě smrad jak když se pálí izolace. Šlo to z míst jak je plech okolo turba, takže to s pumpou nemá snad nic společného. Od té doby nic, tak snad jenom nějakej bordel na motoru.

 

Nesledoval som to, ale zatiaľ som si ani nevšimol, že by to pískalo. Asi to už bude v poriadku. Servis bol tiež v pohode. Bol som u nich, počuli ako to píska, a normálne to nie je. Objednali mi vodnú pumpu a dohodli sme sa na termíne, a zároveň som objednal na výmenu aj kamaráta u ktorého to pískanie bolo ešte silnejšie, a v piatok sme tam prišli na výmenu naraz 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...