Přejít na obsah

Pískání na volnoběh 1.2 TSI


Doporučené příspěvky

Dík za info. No já až jim ukážu při výměně oleje svůj seznam problémů tak na mě budou asi čumět, nebo budu čumět já, až to smetou te stolu :-) tj. pískání čerpadla, hučící klimatizace, převodovka šustí na volnoběh, sedačka řidiče vrže... Vše během jednoho roku, a to mě přibejval i benzín v oleji, ale to se nějak ustálilo... No nic, to je na jiný téma :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak už pískám pořád. Dnes návštěva v servisu. Slyšet to bylo zřetelně takže objednaná vodní pumpa. Za týden se to vymění tak jsem zvědavej. Cestou domu mě u levého kola když jsem zatáčel, brutálně zaskřípalo kov na kov cca 10s, tak doufám že jen nějaký kamínek a né další jobovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jj, vrzání palubky odstraněno, sedadlo taky. Něčím vycpali a promazali. V autě je božský ticho :-) Navíc dotáhli ruční brzdu. Převodovka je ok, olej je akorát, ten zvuk co slyším je normální. Prej je to zvuk předlohy, která se roztočí když pustím spojku. Aspoň tak jsem tomu rozuměl. Klima je ok, kompresor sice trochu víc hučí ale nemá to vliv na funkčnost. Jinak olej jsem změnil na pevný interval, ten co z motoru vytekl byl černej jak bota :-) Jinak soft mám v autě aktuální a vše bez chyby, dokonce mě to vyjeli. Velmi ochotný přístup, takže tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem zase začal pískat, jak se trochu dneska oteplilo nad 15 stupňů tak je to tu zas. Vodní čerpadlo bylo měněný před měsícem a píská to znovu a ze stejných míst. Hned jsem to vzal do servisu, ale tam na mě koukají a krčí rameny. Protože když jsem to přivezl dělalo to, ale jak jsme to chvíli řešili tak to najednou ztichlo. Zajímavý je, že to fakt dělá jenom odpoledne jak je teď tepleji. Ráno a teď večer nic i když jezdím stejně. Podle mě to přes zimu určitě utichne, ale na jaře to zase začne. To by mě zajímalo co je to zase za blbost :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak oprava, dělá to i večer když je chladněji, stačí motor víc zahřát tzn. prohnat trochu do kopce a píská to pak na volnoběh jak policajt. Jak jedu chvíli volněji motor se zřejmě tou zimou trochu zchladí a přestane to. Zkusím to v servisu takhle ukázat.

Editováno: , autor: mkaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem s tím byl několikrát v servisu a vždy to pískalo tak nějak sporadycky. Budu muset počkat až na jaro a bude teplo, takhle to asi nemá cenu řešit. Teď jezdím vahouvou zkoušku kvůli benzínu v oleji a nechci zbytečně prudit :) Chci se jenom zeptat, těm co se problém taky vyskytnul a nechali čerpadlo měnit....máte už klid nebo to taky občas píská?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

O víkendu jsem zaslechl pískání z pod kapoty. Neřešil jsem to a druhý den to po zahřátí pískalo zase. Ani jsem neotevřel kapotu abych zkoumal kde se to bere a až teď mne napadlo pohledat na netu. Koukám, že to není nic vyjímečného. Píská mí 63kW verze z poloviny roku 2012. Najeto 18k km. Auto je už po záruce, tak to nechám pískat a budu to jenom sledovat. Ale jak se říká "auto není hudební nástroj, auto se neposlouchá, autem se jezdí"

 

Netušíte jestli TSI má ventil odvětrání (PCV)? Ten umí u některých motorů dělat zajímavé zvuky závislé na otáčkách.
 

Editováno: , autor: atnarfus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem tyto dotazy, po dvou letech jsem si všiml, že když típnu motor po příjezdu někam, tak při otevřené kapotě (jinak to slyšet není a ani uvnitř vozu) tak hned po típnutí něco v levé (ve směru jízdy pravé) části motoru zabzučí, zacvaká jako by se něco přenastavovalo, ví někdo co to je?


Včera jsem si toho všiml, když jsem zkoumal co mi namístě při volnoběhu nepravidelně píská nebo cinká nebo jak bych to popsal z levé (ve směru jízdy pravé) strany od řemene, divné že jen při zahřátém autě, při vychladlém už to nedělalo (slyšet uvnitř auta to nebylo, venku při zavřené kapotě ano). Druhý den, tedy dnes ráno po příjezdu do práce to bylo téměř neslyšitelné ale stejně to dělalo. Tyčka reg. turba to nebyla. To jen jestli se s tím někdo setkal. První polovina dotazu zaměřená na to cvakání - asi provozní záležitost a druhá na to pískání - jestli byl vlhkej ten řemen, ale šlo to jako by odspodu, zas takový řev to nebyl, navíc nepravidelný ale přehlušelo to to typické šícístrojové zvuky TSI i přes kapotu.


Než jsem si to tady přečetl na základě doporučení.


Tedy patřím sem k Vám mezi pískaly. Kupodivu se divím, že vyjímečně nejsem mezi prvními u Rapida jako doposud snad se vším. 


Dobré je, že nejsem sám, špatné je, že nevíme jestli to něčemu vadí a druhé špatné je, že mi v únoru končí záruka.  :kol-28:


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to teď přes zimu skoro vůbec nedělá, tak to neřeším, ale jak se oteplí a bude to slyšet zřetelně, určitě naklušu do servisu. Mám slíbeno, že tím, že se to u mě opakuje, tak to nahrajou a pošlou do škodovky. I když reklamovat něco přes dotaz na škodovku není tak jednoduchý jak se zdá. Rádi ze všeho dělají vlastnost :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě a já na to nemám náladu, pokud to nebude pískat, že by mi upadly uši a že by to mělo být slyšet i uvnitř tak s tím něco udělám jinak ne. Bez tak určitě stejně dřív nebo později začnou chrastit rozvody a až je budu měnit třeba ve 100tis tak to vyměním i s tou pumpou. Hold ty celoživotní řetězové rozvody (tím pádem s celoživotní pumpou - když se nemění rozvody)  :kol-28:

Abych to teď řešil a za půl roku to začlo pískat znova, na to nemám náladu. Jako poděkování ode mě ŠA za to, že jsem si mohl koupit "kvalitní" vůz a stát se tak zadarmo testovacím jezdcem pro ŠA, tak co padne záruka ode mně ŠA servis neuvidí už ani floka. Těch reklamací co jsem řešil za ty 2 roky vzhledem ke konstrukčním vadám mám už po krk (namátkou - silenblok převodovky, vrzající těsnění dveří, voda ve dveřích, soft climatroniku, klepání v zadních dveřích, odlouplý lak hrany kapoty pod logem atd.) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to včera oroštoval při cestě domů. Takový malý závody do vrchu. Auto jede slušně (teď už mu dávám jen Vervu 100 asi 3 nádrže už) v tomto ohledu jsem spokojen. Jak jsem dojel, vyskočil jsem skrz čelní sklo a poslouchal a taky nic, ani při otevřené kapotě. No a když to v létě začne, stříknu tam WDéčko a Kein Stress.  :kol-48:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...