Přejít na obsah

Jak zakrýt plechy v kufru - ochrana před poškrábáním


jurdadavid

Doporučené příspěvky

Tak to mě dostalo...

 

A já se patlám s tímhle:

P1170134.jpgP1170138.jpg

 

Zatím jen natvarováno, celkem drží pod gumou, finále jsem počítal ještě pojistit oboustrankou.

 

Koukal jsem do ETKY, je to k dispozici pro nějakou užitkovou verzi Upa, stojí 743,-Kč, číslo dílu souhlasí.

Editováno: , autor: RST
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na vlákně německé fóra jsem našel 2 fotky toho origo krytu už namontovaného

79923-57499a3e7a0b62a758f6fba33ab8808a.jpg20151110_113251.jpg

Jestli jsem dobře pochopil, otvory v plechu nejsou (auto mám v garáži, nedíval jsem se) a někdo to tam připlácl oboustrankou. Pak tam někdo psal o úpravě asi držáků dvojité podlahy (kterou já mám) - aby se o cca 5mm posunula dopředu - páč té asi ten origo plast překáží... :angry:

Editováno: , autor: Sir_Jarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem to trochu prohlížel, fotil a zjistil, že vyboulená část plastu u zámku je vyboulená úplně zbytečně - ani při zavřených pátých (třetích) dveří zámek nepřečuhuje za linii onoho plechu - viz foto - foceno při zavřených 5. dveřích shora:

DSC00884.JPGDSC00885.JPG

 

Pak jsem zkoumal mezeru mezi variabilní podlahou a plechem prahu kufru - při zaklesnutí podlahy je tam skutečně dostatečně velká mezera, nicméně při nadzvedávání - otevírání podlahy se mezera při míjení prahu zmenší na minimum:

DSC00887.JPGDSC00886.JPG

Zkoušel jsem do té mezery vsunout dva kousky sololitu - 2x2,5mm=5mm - byly akorát, podlaha se při otevírání o ně lehce otřela. Tedy pokud by byl plast pěkně připláclej k plechu, mohlo by mu těch 5mm stačit, jenže evidentně tomu tak není minimálně v té střední části. Upravovat to nahřátím...hmm ...aby to pak nevypadalo divoce, plast je na bouli "delší", takže nebude mít kam uhnout, uříznout ho, to by zas střední část nebyla chráněná...snad jedině uříznout, upravit a nalepit - přivařit - zpět aby byl v rovině. Kdo ale nemá dvojitou podlahu, pro toho je to v pohodě.

Editováno: , autor: Sir_Jarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Sir_Jarek napsal:

vyboulená část plastu u zámku je vyboulená úplně zbytečně

Už asi vim, proč to vyboulení - je to kvůli autům bez centrálu s otevíráním kufru lankem - je to vidět výše na fotce červeného Citiga - ta páčka ovládání. Ach jo, kdyby ti praštění manažeři nevyškrtali půlku dílů z auta kvůli ušetření několika Euro na auto :kol-60::kol-44:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.onlineshop-skoda.de/skoda-original-zubehor/citigo/innenausstattung/kofferraum-seitenverkleidung-set-fuer-citigo.html

 

koberec

 

 

956_0.jpg

 

Kontrollieren Sie Ihre Bestellung

Artikel Stück   Zwischensumme
Kofferraum Seitenverkleidung-Set für Citigo - 1 + 29,90 €
Versand & Bearbeitung (DHL-Paket - pauschal)  7,90 €
Steuer                                                                                 4,77 €
Gesamtsumme 37,80 €

 

Editováno: , autor: Janečka V.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samolepicí koberec mám připravený taky jen ho přidělat. Mám ale takové tušení že se ten koberec na čele /hraně/ při otěru bude stahovat . Lep na koberci není nic moc.

Pod to těsnění to dát doufám že alespoň částečně  pomůže proti tomu stahování. To se ale ukáže při používání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Néééé, v pohodě :) (proto je tam ten smajlík) tu fotku jsem dával tady někde ve vláknu "plasty" nebo tak něco. To já jen tak z legrace, že jsem to rozklikl a že mi byla nějaká povědomá :kol-28:

To já se omlouvám, jestli jsem to podal nějak negativně :kol-18:

Editováno: , autor: Sir_Jarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tak se to dá říct... Jeden z těch šroubků je tušim ukrytej pod dalšim plastem... Tu lampičku jsem myslim vypojoval až po vycvaknutí, drží na tom plastu navíc taková příchytka na káblík - nejlíp jde sundat vysunutím do boku. Taky to chce nejprve dostat okraj plastu z pod gumy dveří. Pak jsem pod to opatrně cpal demontážní plastový klín z origo nářadí - později jsem zjistil, že jsem mohl použít i uříznutou rukojeť ze zároháku (zkracoval jsem jí při natírání spodku). Snažil jsem se ho cpát zezadu do těch míst, kde jsou příchytky - viz červené kroužky na obrázku (ten přední jsem možná vytrhl, taky si ho*no pamatuju...), ta příchytka ve žlutém kroužku má a musí jít zlehoučka - nejde-li, je něco špatně a ohne se ten plech, ve kterém drží (se mi stalo) - chce to možná povytáhnout jako první a podložit něčím, aby to nelezlo zpět.

 

Jinak to bylo takové to "tánu, páčím opatrně - nic, táhnu víc - nic, rvu za to a začínám pěnit - a..." až potom to začlo povolovat

 

Pokud bys jen sundaval lampy, nemusíš plasty sundavat (ale ty chceš asi tlumit?). S usazenim lamp jsem si docela vyhrál - by se nemrskaly a by tam nezatejkalo - ty matice se musí docela fest rukou utáhnout (popisuju dle mé umdlévající síly).

Editováno: , autor: Sir_Jarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...